MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
Mix

Holčička s mateřským znaménkem přes celý obličej se dočkala operace. Jak vypadá nyní? 

Eliana Moravcová
24. 08. 2022

Malá dívenka Luna Tavares-Fenner z Floridy se narodila s obrovským znaménkem, které bylo téměř přes celý obličej a připomínalo masku Batmana. Díky unikátní technologii fotodynamické léčby, na kterou s ní její matka docházela, se dívka postupně mateřského znaménka zbavila, ale nyní ji ještě čekají další kosmetické operace.

Luna Tavares-Fenner je tříletá holčička pocházející s Floridy. Od ostatních dětí vždy lišila na první pohled, narodila se totiž s obrovským mateřským znaménkem téměř přes celý obličej. Obrovský tmavý névus pokrýval i její nos a oční víčka.

Přátelství je víc než láska: Charlize Theron s Keanu Reevesem a jiné páry celebrit, které mezi sebou mají silné pouto

Eliana Moravcová / 23. 08. 2022

Batman, monstrum, démon

Její rodiče Caroline Fenner a Thiago Tavares ji sice milovali i s jejím netradičním vzhledem a považovali ji za krásnou, ale kvůli zvýšenému riziku rakoviny a krutým poznámkám od okolí se rozhodli, že se pokusí najít způsob, jak dívce nechat mateřské znaménko odstranit. Jedna žena ve floridském kostele dívku dokonce nazvala monstrem, další žena zase řekla svému dítěti, že je Luna démon a odvrátila od ní zrak. Caroline tyto poznámky pochopitelně hluboce ranily.  

Průkopnická léčba daleko od domova

Caroline se obávala agresivních metod používaných v USA, kde děti zůstávají v nemocnici dlouho a podstupují celkovou anestezii. „Vícenásobné anestezie by zničily Lunino fyzické a duševní zdraví,“ obávala se. Proto vyhledala průkopnickou léčbu prováděnou v Rusku doktorem Pavlem Popovem. Jedná se o fotodynamickou terapii, která zatím není v USA dostupná. Léčba probíhá tak, že lékaři pacientovi píchnou nejmenovaný lék, který se poté hromadí v mateřském znaménku a způsobí odumření tkáně se znaménkem, kdy pod ní se vytvoří zdravá a nová kůže. Caroline a její manžel Thiago získali desetitisíce dolarů na léčbu své dcery a také podporu anonymního dárce. S malou Lunou pak matka pravidelně létala za léčbou více než dva roky. „Měli jsme pouze šest operací k odstranění névu a podařilo se nám ho odstranit,“ řekl doktor Popov. Podle výsledků operací tak bylo zabráněno možné rakovině kůže u batolete. „Hlavní lékařská část úkolu je hotová. To ale neznamená, že je léčba u konce,“ vysvětlil Popov. „Necháme Lunu odpočinout od ošetření, které podstoupila, a poté provedeme estetické operace,“ pokračoval. Dále také Lunu pochválil za její přístup: „Luna je k nám velmi loajální. Často se objevuje averze vůči zdravotnickému personálu. Děti se bojí lékařů. Ale Luna pokaždé přivede své panenky na schůzku a požádá mě, abych jim ošetřil obličeje,“.

Slibné výsledky

Luna měla po poslední operaci komplikaci, kdy nemohla zcela zavřít oči a musela podstoupit korekční operaci, aby předešla riziku ztráty zraku. Jizvy na její tváři také potřebují několik korekcí, než se zcela zahojí. Ale samotná Luna je s výsledky spokojená již nyní a tvrdí, že teď, když je její černá skvrna pryč, je z ní princezna.  „Moje upřímná naděje je, že se Luna úplně uzdraví, než bude zapsána do školy, a bude moct začít žít normální život,“ řekla Caroline, která je šťastná s tím, jak se Luny stav vyvíjí. Aby našetřila peníze na další operace, prodává speciální panenky vytvořené podle Luny. Na sociální síti Instagram sdílí fotky své malé holčičky, která vypadá spokojeně.

Neobyčejné děti, které svým vzhledem budí pozornost

Redakce / 01. 02. 2022

Afroamerickým rodičům se narodila albínská dvojčata, která upoutají svým vzhledem: Ve škole zažívala šikanu, nyní sklízí obdiv za svou krásu

Eliana Moravcová / 18. 08. 2022

Úvodní foto: Profimedia
Zdroj: thesun.co.ukinstagram.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM