Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Mix

Dům Paris Hilton byl pro ně „osobní bankomat“, u Orlanda Blooma ukradli půl milionu dolarů: Ze zlodějů jsou dnes hvězdy seriálu

Avatar photo Eva Zajícová
08. 11. 2022

Přezdívalo se jim Bling Ring. Gang měl na svědomí desítky vloupání do luxusních sídel celosvětově známých celebrit. Okradli i Paris Hilton, Lidsay Lohan či Orlanda Blooma. Jak se policii podařilo je dopadnout a jak žijí dnes?

Bling Ring neboli česky „Třpytivý prsten“, tak zní přezdívka kalifornského gangu, který v letech 2008 až 2009 okrádal hollywoodské celebrity. Vloupávali se do jejich domů, které si předem vytipovali. Zaměřovali se hlavně na nemovitosti v Hollywoodu a Calabas. Během jednoho roku policie musela vyšetřovat desítky vloupání. Kriminalisté zjistili, že celková výše odcizené hotovosti a osobních věcí se vyšplhala na 3 miliony dolarů. Okradeny byly i celosvětově známé celebrity jakými jsou Paris Hilton, Orlando Bloom či Lindsay Lohan.

K čemu je bambule na kulichu, nýty na džínách nebo hrbolky na klávesách F a J: Každodenní maličkosti kolem vás

Eliana Moravcová / 04. 11. 2022

První loupež byla hračka

Členy kriminální skupiny byli zprvu Alexis Haines, Rachel Lee, Nick Prugo, Courtney Ames a Diana Tamayo. Později se přidali Johnny Ajar a Roy Lopez, kteří měli na starost rozprodání odcizených předmětů. Hlavou gangu měla být Rachel Lee. Jako první se rozhodli okrást Paris Hilton, která se jim zdála dostatečně hloupá, předpokládali, že loupež bude hračka. Nepletli se – klíč ke vstupním dveřím byl „schovaný“ pod rohožkou. Cesta do domu plného cenností a luxusních věcí byla rázem volná zcela bez námahy. Tato adresa se ukázala jako zlatý důl, gang dům pravidelně navštěvoval a přezdívali mu „osobní bankomat“.

Spadla klec

U Orlanda Blooma to ale tak lehké nebylo, museli proříznout bezpečnostní plot, aby se dostali dovnitř jeho luxusního sídla, které posléze vyplenili. Údajně si tehdy měli přijít na 500 tisíc dolarů v cennostech a uměleckých dílech. Bylo jen otázkou času, kdy se gang specializující se na okrádání celebrit dostane do křížku s policií. Ve své činnosti totiž nepřestali ani poté, co je při vloupání do domu americké modelky a herečky Audriny Patridge zachytila bezpečnostní kamera. Podruhé je zachytila kamera v domě hollywoodské herečky Lindsay Lohan. To už jim policie byla na stopě. Netrvalo dlouho a byl zatčen člen gangu Nick Prugo, který se ke všemu doznal. Byl odsouzen ke dvěma letům vězení, odpykal si ale jen rok. Nejtvrdší trest dostala Rachel Lee, která byla hlavou celé operace. Měla jít do vězení na čtyři roky, ale po 16 měsících již byla venku. Naopak nejkratší dobu ve vězení strávila Alexis Haines, pouhých 32 dní.

Hvězdy seriálu

Co dělají členové gangu dnes? Tak především se jim povedlo proslavit se, Netflix totiž o nich natočil seriál s názvem Skutečný Bling Ring: Okradený Hollywood. Reakce na něj jsou smíšené, řada sledujících kritizuje pojetí seriálu, které podle nich adoruje kriminálníky. V seriálu účinkují pouze dva členové dnes už bývalého gangu – Alexis Haines a Nick Prugo. Alexis Haines trvá na tom, že se zúčastnila jen jednoho vloupání. Po propuštění z vězení nastoupila na odvykací léčbu a dnes je „čistá“. V roce 2012 se provdala za Evana Hainese, se kterým má dvě dcery. Momentálně se však pár rozvádí. Nick Prugo se do křížku se zákonem dostal znovu v roce 2015. Byl obviněn z pronásledování. Od té doby však „seká latinu“. Spolu s manželem podnikají.

Ostatní členové gangu v seriálu neúčinkují. Coutney Ames se od své minulosti snaží distancovat, prý měla podat žádost o změnu jména. Z Diany Tamayo se stala fitness trenérka, dnes je prý šťastně vdaná. Roy Lopez se přestěhoval do Texasu, aby začal nový život, dnes pracuje v ropném průmyslu. Rachel Lee, která gang vedla, se vyučila kadeřnicí.

Mimořádně plodná rodina, pohřební mejdany, okusování bot i klik od dveří nebo falešní policisté: Nejbizarnější reality show světa

Carlito Brigante / 02. 11. 2022

Madonnina pýcha: Její prvorozená dcera Lourdes šla vždy vlastní cestou a navzdory očekávání se z ní nestalo zhýčkané dítě

Eliana Moravcová / 02. 11. 2022

Zdroje: US Magazine, People
Úvodní foto: ©Netflix / Courtesy Everett Collection / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM