Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Lifestyle

Ze slovenské vesnice do Hollywoodu: Originální tatérce Ivaně Belákové se pod ruce dostaly hvězdy, sní o Justinu Bieberovi

Denisa Grofová
31. 08. 2022

Nemusíte být vášnivý fanoušek umění ani tetování, abyste toto jméno již někdy slyšeli. Ivana Beláková, známá jako tatérka slavných, patří k osobnostem, které rozhodně můžeme dávat za vzor. Z malé vesnice na Slovensku se vypracovala až do slunné Kalifornie.

Tam má vlastní tetovací studio s názvem Ivana Tattoo Art. Jejíma rukama prošly světoznámé celebrity i hvězdy z českých a slovenských vod.

Steve Jobs pořád vydělává: Prototyp prvního počítače Apple a dopis s jeho autogramem vynesly v aukci úctyhodné sumy

Barbara Hacsi / 29. 08. 2022

Cesta na výslunní

Ivana patří k velmi cílevědomým ženám. Již od dětství se věnovala umění, malovala, imitovala herce a zpěváky. Když ve 12 letech napsala slohovou práci o tom, že jednou bude umělkyně v Hollywoodu, všichni se jí smáli. Nikdo tou dobou netušil, že žije pro svůj sen. Tetovat začala na Slovensku, ale už tam věděla, že chce víc, dojít dál. První kérku vytetovala kamarádce, byl to ornament na noze. Ivana sama řekla, že nikdy nezapomene na ten moment, kdy se jehla dotkla kůže a ona si uvědomila, že to je přesně to, co chce dělat celý život. Odjela se tedy zdokonalovat do Austrálie, na Nový Zéland, do Karibiku, ale i Anglie a Francie. Nakonec, poté co procestovala skoro celý svět, se v roce 2007 usadila v Americe, která ji okouzlila sluncem, palmami a samozřejmě vysněným Hollywoodem.

Jedinečný styl

Její styl je na první pohled odlišný a rozpoznatelný. Když začínala, tetovala pouze černou barvou. Nyní jsou však její doménou výrazná propracovaná akvarelová tetování, která hrají barvami. Jejímu portfoliu dominují tetování zvířat a tváří. Pokud byste měli to štěstí a dostali se Ivaně pod ruce, tak byste měli vědět, že si vyhrazuje právo naprosté svobody při práci. Od klientů chce pouze vědět, co a kam chtějí. Můžete si však být jistí, že výsledek bude stát za to. Rozhodně za ní ale nechoďte s požadavky na předělávky tetování. Ty odmítá, protože by ji původní motivy omezovaly v tvorbě a svobodě, kterou má ráda.

Vysoká ocenění a slavné tváře

Ivana se pravidelně objevuje v tetovacích a lifestylových magazínech po celém světě. Pyšní se nespočtem prvních míst v tetovacích soutěžích. Nejvyššího ocenění však dosáhla, když její tetování uznali umělečtí kritici známého Muzea současného umění v Římě jako současné výtvarné umění a její práce dokonce zveřejnili v jejich katalogu. Mezi její klienty patří například rapper Lil Wayne, zpěvák Chris Brown nebo zpěvačka Rita Ora. Při poslední návštěvě Slovenska tetovala rappera Rytmuse, kterému na krk zvěčnila jméno jeho syna Sanela a partnerky Jasminy. Předloktí zpěvačky Tiny zase zdobí včela nemalých rozměrů. V minulosti se na jejím křesle objevila třeba někdejší moderátorka Zuzana Belohorcová, slovenský raper Kali a Majk Spirit.

Termíny jsou pryč během chvíle

Nejeden člověk by si mohl říct, že tatérka už bere pouze slavné klienty, což však není pravda, šanci dostat se k ní má každý. Sama však řekla, že když oznámí, že jede na Slovensko a zveřejní termíny na tetování, tak jsou všechny rozebrány do půl hodiny. Klienty tak neodradí ani cena, která začíná na 3.500 Euro (více než 86 tisíc Kč). Pokud byste si mysleli, že Ivana již dosáhla všeho, co chtěla, tak se nenechte mýlit. I ona má své nesplněné sny a přání. Jedno z nich je třeba tetovat zpěváka Justina Biebera. Jelikož se její dosavadní sny vyplnily, nechme se překvapit, jaký Ivanin motiv ozdobí Justinovo tělo.

Císařovna Sissi měla kotvu, Ema Destinnová hada a ledový muž Ötzi dokonce 61 kousků: Tetování je s námi 7 tisíc let

Kristýna Ševčíková / 24. 08. 2022

Helix, smiley i plugy: Vyznejte se v typech piercingů!

Karin Šnýdrová / 19. 05. 2022

Úvodní foto: Jozef Jakubčo / SME / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM