Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Kalendář

Samozvaný Valašský král slaví narozeniny: Všechno nejlepší, Bolku Polívko

Avatar photo Radek Honc
31. 07. 2023

31. červenec je 212. dnem letošního roku, do jehož konce zbývá 153 dní. Svátek slaví Ignác a Ignácie. V roce  1999 bývalá dětská hvězda Christina Aguilera zaznamenala své první No.1 v americké singlové hitparádě s písní Genie In A Bottle, s níž bodovala i na Britských ostrovech. Později získala také Grammy pro Objev roku. 

 Kdo dnes slaví narozeniny? A co se v tento den stalo v hudebním světě?

Barbie dává pěstí stereotypům: Opulentní křiklavá jízda je mimo veškeré škatulky

Iva Růžičková / 29. 07. 2023

Narodili se

Lil Uzi Vert, americký rapper (1995)

Symere Bysil Woods vydal v roce 2017 svůj debut Luv is Rage 2. Na albu, jež obsadilo první příčku v zámořském žebříčku, se jako hosté objevili Pharrell Williams nebo The Weeknd.

Will Champion, anglický hudebník (1978)

Bubeník skupiny Coldplay, se kterou nahrál v roce 2000 britské album číslo 1 Parachutes a v roce 2005 globální číslo 1 album X&Y.

Coldplay exkluzivně: Měli jsme pocit, že pro fanoušky nic neznamenáme

Redakce / 19. 05. 2021

Norman Cook, anglický dj a producent (1963)

V půlce 80. let působil v kapele Housemartins, založil taneční projekt Pizzaman, stál za úspěchem dubových Beats International nebo acidjazzové kapely Freak Power. Komerčně nejúspěšnější je ovšem jako Fatboy Slim. Je také zapsán v Guinessově knize rekordů pro největší počet hitů v Top 40 pod různými jmény.

Nejvíc, nejdál, nejvýš. Rekordy ze světa hudby

Redakce / 09. 03. 2021

Bolek Polívka, český herec a mim (1949)

Samozvaný valašský král byl od roku 1972 součástí kultovního brněnského divadla Husa na provázku. V roce 1993 založil své vlastní divadlo. Je držitelem dvou Českých lvů za filmy Zapomenuté světlo a musíme si pomáhat. S čtyřmi ženami přivedl na svět šest dětí, dcera Anna a syn Vladimír se také věnují herectví. 

Louis de Funès, francouzský herec (1914)

Jako komik se herec španělského původu celosvětově proslavil až po své padesátce. Strážmistra Ludovica Cruchota ze sérií filmů o četnících ze Sanit-Tropez mu ale už nikdo neodpáře.

Přes malý vzrůst se stal velikánem: Francouzský národní symbol Louis de Funès

Kristýna Ševčíková / 30. 07. 2023

Stalo se

2014

Meceo McEaddy byl odsouzen k pěti až deseti letům vězení za podvod a zpronevěru milionů dolarů. Od organizátorů koncertů je dotyčný inkasoval tak, že se vydával za rezervačního agenta. McEaddy, který předstíral, že má na starosti Lady Gaga, Rihannu a několik dalších celebrit, se přiznal k 21 obviněním.

2010

Zpěvačka Alicia Keys si provdala za producenta Kasseema Deana, známého jako Swizz Beatz. Obřad se konal na Korsice a zpěvačka už tou dobou byla v očekávání jejich prvního potomka.

2009

Beastie Boys zrušili své vystoupení na festivalu All Points West v Liberty State Park v New Jersey. Důvodem byla diagnóza rakoviny Adama Yauche aka MCA, který nemoci v roce 2012 podlehl. Na poctu Beastie Boys Jay-Z zahájil svůj set coverem písně No Sleep Till Brooklyn.

2006

Bývalý zpěvák Culture Club Boy George dostal příkaz vykonávat veřejně prospěšné práce spočívající ve sbírání odpadků v ulicích New Yorku. Stalo se tak rok poté, co byl shledán vinným z falešného nahlášení incidentu údajného vloupání do jeho domu. Jediné, co po příjezdu policisté našli, byla spousta kokainu.

Boy George: Ikona 80. let s nezaměnitelným hlasem i vzhledem

Pavel Kučera / 14. 06. 2023

Týdenní horoskop: Lvům hrozí rozpad vztahů, Střelci se pracovně nezastaví, Kozorozi musí řešit finanční závazky z minulosti

Roman Zahrádka / 30. 07. 2023

Barbie dává pěstí stereotypům: Opulentní křiklavá jízda je mimo veškeré škatulky

Iva Růžičková / 29. 07. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Divadlo Bolka Polívky / Monika Chupeková

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM