Saturday Night Fever /
Celý playlist
Kalendář

Nejlepší fotbalista současnosti slaví narozeniny: Erling Haaland je rekordmanem anglické ligy

Avatar photo Radek Honc
21. 07. 2023

21. červenec je 202. dnem letošního roku, do jehož konce zbývá 163 dní. Svátek slaví Vítězslav, Dalida, Oliver a Olivie. V roce 1987 vyšla debutová deska Guns N’ Roses Appetite for Destruction, s více než 30 miliony prodaných kopií se drží na čelních příčkách nejlépe prodávaných debutových desek všech dob. 

Kdo dnes slaví narozeniny? A co se v tento den stalo v hudebním světě?   

Narodili se

Erling Haaland, norský fotbalista (2000)

Čerstvý držitel rekordu anglické Premier League v počtu nastřílených branek za sezónu (36) je považován za jednoho z nejlepších současných fotbalistů světa. S Red Bull Salzburg je vítězem rakouské nejvyšší soutěže i poháru, v dresu 
Borussie Dortmund se podílel na zisku poháru DFB-Pokal a současnému zaměstnavateli, klubu Manchester City, pomohl v poslední sezoně ovládnout Premier League, FA Cup i Ligu mistrů. Kromě týmových trofejí má úctyhodnou sbírku individuálních ocenění včetně Zlaté kopačky. 

Paloma Faith, anglická zpěvačka (1981)

Než v roce 2009 vydala svůj hudební debut Do You Want The Truth Or Something Beautiful? pracovala jako prodavačka, tanečnice v burlesce, barmanka, modelka a asistentka u iluzionisty. Paloma je také herečkou, například ve filmu Paola Sorrentina Mládí si zahrála sama sebe.  

Charlotte Gainsbourg, britská herečka a zpěvačka (1971)

Dcera slavného páru, který tvořil Serge Gainsbourg s nedávnou zesnulou herečkou a zpěvačkou Jane Birkin. Charlotte zatím vydala pět alb.

Robin Williams, americký herec (1951)

Herec byl známý svou improvizační schopností, kterou rozvíjel v rámci stand up vystoupení. Mezi jeho cenami najdeme jednoho Oscara a čtyři Grammy. Patřil k jedněm z nejlepších komiků všech dob. V roce 2014 spáchal sebevraždu.

Stalo se

2019

Ed Sheeran utratil 4 miliony liber za nové nemovitosti ve snaze zastavit stížnosti svých sousedů kvůli hluku. Autor hitu Sing koupil dva domy vedle svého sídla v Londýně za 19,8 milionů liber. Také si pořídil byt nad svým barem v Notting Hill. Zpěvákovo působivé portfolio se tak rozrostlo na 22 nemovitostí v hodnotě téměř 47 milionů liber.

2017

Justin Bieber podle pekingského kulturního úřadu dostal zákaz vystupovat v Číně. V prohlášení ministerstvo uvedlo, že není vhodné povolit vstup do země umělcům, kteří se dopustili „špatného chování“. Popová hvězda se tak připojila k dlouhému seznamu hudebníků, kteří se ocitli na podobné černé listině. Většina však, stejně jako britská skupina Oasis a americká skupina Maroon 5, se tam ocitla spíše kvůli politickým postojům, nikoliv na základě špatného chování.

2008

Manžel Amy Winehouse byl uvězněn na 27 měsíců za útok na pronajímatele hospody a maření výkonu spravedlnosti. Blake Fielder-Civil se přiznal, že v červnu 2006 napadl Jamese Kinga v hospodě Macbeths v Hoxtonu ve východním Londýně. U korunního soudu ve Snaresbrooku také přiznal, že se snažil přimět pana Kinga stáhnout svou stížnost pomocí úplatku 200 tisíc liber.

2007

Hudební magnát (a otec Sharon Osbourne) Don Arden zemřel v pečovatelském domě v Los Angeles ve věku 81 let. Pro své nekompromisní obchodní praktiky byl přezdíván Al Capone popu.

1990

Koncertní show The Wall – Live In Berlin se konala na Potzdamer Platz jako připomínka pádu Berlínské zdi o osm měsíců dříve. Akce, která byla živě vysílána do celého světa, se zúčastnilo přes 350 tisíc lidí. V rámci show vystoupili Roger Waters, Van Morrison, Bryan Adams, Joni Mitchell, The Scorpions, Cyndi Lauper, Sinead O’Connor a mnozí další.

Margot Robbie je jako Barbie i bez růžové: Na červený koberec přenesla styl z očekávaného filmového hitu

Michaela Dočkalová / 19. 07. 2023

Prehistorický kvíz: Jak rychlý byl Velociraptor a který filmař nás vzal na Cestu do pravěku?

Kristýna Ševčíková / 19. 07. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM