Saturday Night Fever /
Celý playlist
Kalendář

Den, kdy si řekli Ano Posh Spice a slavný fotbalista

Avatar photo Radek Honc
04. 07. 2023

4. červenec je 185. dnem letošního roku, do jehož konce zbývá 180 dní. Svátek slaví Prokop, Ramon
Ulrich, Ulrika a Donald. V roce 1948 proběhl v Československu první přímý televizní přenos, a to z XI. všesokolského sletu na pražském Strahově.

Kdo dnes má narozeniny? A co se stalo v hudebním světě?   

Kam na výlet: Jihočeský kraj, to je krajina historických měst a rybníků

Michal Plšek / 03. 07. 2023

Narodili se

Post Malone, americký rapper a zpěvák (1995)

Milovník alternativního rocku a heavy metalu, vlastním jménem Austin Richard Post, si nechal svoje umělecké jméno vytvořit generátorem rapových jmen. Pouhý rok po vydání alba Twelve Carat Toothache chystá na konec července pátou desku s názvem Austin. Na ní se – aspoň podle prvních dvou singlů – nejspíš nadobro rozloučí s rapem.

Orri Páll Dýrason, islandský hudebník (1977)

Bývalý bubeník islandské party Sigur Rós nazval skladbu na třetí desce kapely z roku 2002 Vaka, tedy jménem své dcery. Se Sigur Rós nahrál 5 alb.

William Goldsmith, americký hudebník (1972)

Mezi roky 1994 a 1997 bubnoval v kapele Foo Fighters. Poté co se dozvěděl, že s kapelou bude hrát pouze na koncertech a nikoliv nahrávat desky, rozhodl se odejít. Jeho místo obsadil loni zesnulý Taylor Hawkins. 

Bill Withers, americký zpěvák (1938)

K tomu, aby se stal nesmrtelným, stačily dva megahity: Ain’t No Sunshine a Lovely Day. Když v roce 1971 vypustil do světa první z jmenovaných singlů, odmítl se vzdát své práce leteckého mechanika, protože považoval hudební průmysl za vrtkavý a nestálý. Bill zemřel 30. března 2020 ve věku 81 let. 

STALO SE

2015

Damon Albarn odmítl ještě ve 4 hodiny ráno opustit jeviště na festivalu Roskilde. Zpěvák Blur a Gorillaz byl se svým projektem Africa Express závěrečnou položkou programu slavného festivalu. Po pětihodinovém setu a několika výzvách pořadatelů k ukončení koncertu byl kapele vypnut zvuk a Damon odveden z pódia.

2012

Jeden z nejznámějších pódiových kostýmů zpěváka Queen byl prodán v aukci. Harlekýnovský černobílý kostým Fredie Mercury oblékal převážně v sedmdesátých letech. Nový majitel za něj zaplatil 22.500 liber.

2010

George Michael byl opět zatčen za dopravní nehodu. Tentokrát průmyslové kamery zaznamenaly, jak zpěvák napasoval své auto do výlohy obchodu Snappy Snaps v severním Londýně. Podle policie vyšlo najevo, že řidič vracející se z Gay Pride byl pod vlivem marihuany.

2003

Zpěvák a producent Barry White zemřel v 58 letech po selhání ledvin. Majitel nejvíc sexy hlasu v showbyznysu stál v sedmdesátých letech v čele čtyřicetičlenného Love Unlimited Orchestra. Vedle toho nahrával desky i sólově. Po celé planetě jich prodal více než 100 milionů. Mezi jeho největší hity patří You’re The First, The Last, My Everything nebo Can’t Get Enough Of Your Love, Babe.

1999

Victoria Adams alias Posh Spice se provdala za fotbalistu Davida Beckhama. Pár ještě před svým dnem D prodal exkluzivně práva na fotografie ze svatby magazínu OK za milion liber. Pár je spolu dodnes a přivedl na svět čtyři děti, syny Brooklyna, Romea a Cruze  a dceru Harper. 

Jde to i v showbyznysu: Manželské páry, jejichž láska přežila desítky let

Michaela Dočkalová / 12. 02. 2023

Chyby v péči o pleť, které možná děláte i vy: Stačí dodržet pár pravidel a budete zářit

Andrea Machajdíková / 03. 07. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Dave Benett / Getty Images

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM