Sunday Night Cream /
Celý playlist
Kalendář

Den, kdy Oasis poprvé zalezli do studia: Nahrávka, která jim přinesla nahrávací smlouvu, čekala na vydání 20 let

Avatar photo Radek Honc
11. 03. 2023
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

11. březen je 71. dnem od začátku roku, kterému zbývá 295 dní do konce. Svátek slaví Anděla, Angelika a Rosina. V roce 2011 si silné zemětřesení a následná tsunami v Japonsku vyžádaly přes 15 tisíc mrtvých, vlna navíc způsobila havárii jaderné elektrárny Fukušima, která byla později na mezinárodní stupnici jaderných událostí označena nejvyšším stupněm. 

Scenárista Jaroslav Hruška: Jiří Markovič byl samorost, náš seriál se od reality téměř neliší 

Michal Plšek / 06. 03. 2024

Narodili se

Bobby McFerrin, americký hudebník (1950)

Jazzový zpěvák, skladatel a dirigent je držitelem mnoha ocenění, ale do povědomí široké veřejnosti se nejvíce zapsal skladbou Don’t Worry, Be Happy. Titulní fráze pochází od indického duchovního guru jménem Meher Baba. V dobovém interview zpěvák vysvětloval, že se mu líbila jednoduchost sdělení a filozofie ve čtyřech slovech.

Joel Madden, americký zpěvák (1979)

Spolu se svým dvojčetem Benjim v roce 1995 zformovali kapelu Good Charlotte, jejímž je frontmanem. V tuto chvíli mají v diskografii sedm alb, tři z nich se dostala i do Top 10 americké hitparády.  Joel je zetěm legendárního Lionela Richie, tedy manželem influencerky, návrhářky a herečky Nicole Richie. 

Benji Madden, americký kytarista (1979)

Spolu se svým dvojčetem Joelem v roce 1995 zformovali kapelu Good Charlotte, ve které hraje na kytaru. I on má slavnou manželku, herečku Cameron Diaz. 

Rupert Murdoch, australský mediální magnát (1931)
Jerry Zucker, americký filmař (1950)
Martin Dejdar, český herec oceněný Českým lvem (1965)
Martin Ručinský, český hokejista, olympijský šampion a trojnásobný mistr světa (1971)
Johnny Knoxville, americký herec a komik (1971)
Didier Drogba, fotbalista z Pobřeží slonoviny (1978)

STALO SE

2013

The Gig in the Sky tak se jmenovala akustická show pro 128 pasažérů na palubě Boeingu 767. Pro vybrané publikum zahrály hvězdy převážně osmdesátých let – Kim Wilde, Go West, Bananarama nebo Tony Hadley. Stalo se tak ve výšce 13 tisíc metrů, čímž byl překonán do té doby platný rekord Jamese Blunta z roku 2010. Jeho koncert se odehrál ve výšce 12.882 metrů. 

Sexsymboly 80. let: Kim Wilde to vzala od punkových rytmů přes střední proud až k zahradničení

Pavel Kučera / 20. 07. 2022

2008

Madonna byla uvedena do Rock’n’rollové síně slávy. V newyorském hotelu Waldorf Astoria tuto poctu přijala z rukou zpěváka a herce Justina Timberlaka. Tehdy 49letá zpěvačka ve své děkovné řeči zmínila nejen své podporovatele, ale i své odpůrce, kteří jí vyčítali absenci talentu a označovali ji jen jako interpretku jednoho hitu. 

1993

Angličtí Oasis nahráli své první demo v Real People Studio v Liverpoolu, díky kterému podepsali kontrakt s Creation Records. Demo oficiálně vyšlo až v roce 2014 v limitované edici, a to na kazetě. Dostalo název Live Demonstration a bylo součástí výroční edice k 20 letům od vydání debutu Definitely Maybe.

1967

Vydavatel knižní biografie Lennon and McCartney, Dick James, se nechal slyšet, že během dvou let, které uplynuly od vydání písně Yesterday, vzniklo 446 různých coververzí. Od roku 1986 je ikonická skladba The Beatles v Guinnessově knize rekordů s tehdy šestnácti stovkami zaznamenaných předělávek.

Expres Top: Tiktoková hvězda na lovu slavnějších kolegů, Beyoncé je na koni, Kasabian víc než hudbou zaujali videem

Václav Mašinda / 10. 03. 2024

Zpívající bubeníci: Dave Grohl a Steven Tyler dali bicím vale, David Koller nebo Phil Collins ovládali paličky i mikrofon

Pavel Kučera / 06. 03. 2024

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM