Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Utajená hvězda: Slavná Zaz překvapila fanoušky v Litomyšli. Nevěděla o ní ani většina pořadatelů

Avatar photo Michal Plšek
Zaz Litomyšl
Velkým překvapením celého večera byla francouzská zpěvačka Zaz, o jejímž vystoupení nevěděla ani většina pořadatelů. Foto: Smetanova Litomyšl
04. 07. 2022

Mluví se o ní jako o druhé Édith Piaf, její písně mají na YouTube desítky milionů zhlédnutí a neznámá není ani pro české publikum. Pravidelně se sem vrací a na říjen chystá koncert v O2 Universu. O mimořádný wow efekt se ale písničkářka Zaz zasloužila v neděli 3. července při závěrečném koncertě Smetanovy Litomyšle.

Každý fanoušek písničkářky Zaz má už doma určitě lístek na koncert 25. října, který se odehraje v 02 Universum. Každý fanoušek si musel včera večer rvát vlasy, že se neoddává vážné hudbě a že si nechal ujít závěrečný koncert festivalu Smetanova Litomyšl, kde Zaz jako překvapení večera vystoupila.

Bára Poláková: Na kolik nástrojů hraješ, tolikrát jsi člověkem

Redakce / 08. 06. 2022

Na programu bylo vystoupení mládežnického tělesa Police Symphony Orcherstra s Janem Cinou, Bárou Polákovou, Ivo Kahánkem, Vendulou Příhodovou, Janem Sklenářem a Karolínou Soukupovou. Klasický koncert se však během několika úvodních minut změnil na audiovizuální show, která využívala a videopřenosem propojovala hlavní a doprovodnou scénu festivalu. A tak mezitím, co v zámeckém nádvoří hrál orchestr, v zahradách se nad hlavami užaslých diváků vznášela a zpívala Bára Poláková. Zatímco se na hlavní scéně střídali zmínění zpěváci a Ivo Kahánek preludoval Vyletěla holubička, pódium v přilehlých zahradách opanovaly krasobruslařky a nedaleké náměstí rozsvítil ohňostroj. Obě scény pak díky přenosu nahlédly do obývacího pokoje francouzské zpěvačky Zaz. Že nejde o stovky kilometrů vzdálený prostor, diváci poznali s oddalující se kamerou, v okamžiku, kdy Zaz chodbou prošla přímo na pódium a koncert korunovala několika svými písněmi.

Zaz Litomyšl
Překvapení nejen pro diváky, ale i pro některé samotné pořadatele. Zaz zazářila na závěrečném koncertu festivalu Smetanova Litomyšl. Foto: Smetanova Litomyšl

Splněný sen

O návštěvě popové divy nevěděla kvůli kýženému momentu překvapení ani většina pořadatelů. Plány se odehrávaly mezi úzkým vedením festivalu, orchestrem a patronem koncertu – litomyšlskou firmou Adfors. „Bylo skvělé spolupracovat s lidmi, kteří mají nadšení a energii dělat věci mimo dlouhodobě zajetou škatulku. Jsou to ‚nabíječky’ a krásně se s nimi hledá řešení, jak dostat do Litomyšle a zaplatit zpěvačku takového formátu. A pak, jak řekl náš pan ředitel, sny se mají plnit,” popisuje personální ředitelka Adfors Lucie Vejačková. Právě za ní totiž nadšenci z festivalu a orchestru spiklenecky přišli s prosbou o pomoc.

Letošní ročník festivalu Smetanova Litomyšl měl podtitul A znovu láska podle sbírky milostných básní Jana Skácela. Motýlky v břiše, které jsou s nejhlubšími city spojeny, si tak určitě odnesli všichni návštěvníci, kteří se zúčastnili posledního koncertu.

Vloni byla Zaz exkluzivním hostem Večerní show Expres FM. Připomeňte si rozhovor. 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM