Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Otevírá padací dveře své duše: Nový dokument Eda Sheerana nechává nahlédnout do zpěvákova soukromí

Kristýna Ševčíková
03. 05. 2023

Ať už jste, nebo nejste fanouškem zpěváka Eda Sheerana, neměli byste si jeho dokument rozhodně nechat ujít. Čtyřdílnou sérii, která měla být původně o přípravě a nahrávání nové desky – [Subtract], totiž ovlivnily nečekané události ze zpěvákova soukromí. Jeho ženě nalezli lékaři nádor, navíc v době, kdy byla těhotná, navíc zemřel jeho blízký kamarád. A proto se Ed Sheeran v dokumentu rozhodl mluvit primárně o duševním zdraví. 

Dokument britského popového zpěváka Eda Sheerana s názvem The Sum Of It All má premiéru 3. května na streamovací platformě Disney+. Všechny čtyři epizody vycházejí naráz. Sledovat je tak můžeme pouhé dva dny předtím, než oficiálně vyjde jeho čtvrté studiové album s názvem – [Subtract]. 

Hodně Velké nic: Klusákův dokument hraje na city, dává prostor i dezinformátorce

Iva Růžičková / 14. 04. 2023

Exkluzivní záběry

První epizoda obsahuje exkluzivní záběry ze zpěvákových teenagerských let, mapující jeho cestu od hraní v ulicích v jeho rodném městě až po průnik do hudebního průmyslu. Představuje také manželku Cherry a vypráví příběh jejich vztahu, který začal už ve školních lavicích. Druhá epizoda pak nabízí dosud neviděná videa z turné k desce ÷ [Divide] a zaznamenává ztrátu jeho nejlepšího přítele Jamala Edwardse. Ten byl zakladatelem hudební platformy SBTV, která Edovi jako první pomohla proniknout do hudebního průmyslu. Ve třetí epizodě uvidíme exkluzivní záběry práce na úspěšném singlu Bad Habits a v posledním díle série přemýšlí o rodinném životě a uvažuje o vydání desky – [Subtract].

V dokumentu uvidíme i exkluzivní záběry z turné k albu ÷ [Divide]

Otevře svou duši

Kromě toho, že dokument dává nahlédnout do přípravy nejnovějšího alba, ukazuje také celosvětovou hvězdu v novém světle. Ed v něm hovoří o svém duševním zdraví a o tom, jak je důležité o něj pečovat, svěřuje se také s poruchami příjmu potravy, kterými trpěl. Podle zpěvákových slov je toto album velmi osobní, každý v něm najde paralelu s těžkostmi, které právě prožívá. Dodává, že se nepodobá žádnému albu předtím, a to z toho důvodu, že prošel strachem, depresí a úzkostmi. Ed doplňuje: „Toto album otevírá padací dveře do mé duše. Poprvé se nesnažím vytvořit album, které se bude lidem líbit, pouze vydávám něco, co je upřímné.“

Když jednoho Brouka hraje Ind a Boba Dylana 6 různých lidí: Neprávem opomíjené filmy o muzikantech, které nabízejí neskutečnou zábavu či podívanou

Pavel Kučera / 10. 11. 2022

Kolik vydělává Harry Styles: Miliony za hudbu, film a reklamu umí rychle utrácet, ale myslí i ukrajinské uprchlíky

Michaela Dočkalová / 15. 03. 2023

Zdroje: capitalfm.com, countryandtownhouse.com
Zdroje fotografií: Fred Duval / Shutterstock.com, Miguel Angel Lopez Rojas / Shutterstock.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM