Expres Drive /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Zapamatujte si jméno budoucí hvězdy pop music, Rachel Chinouriri

Avatar photo Radek Bureš
14. 12. 2022

Prestižní anketa BBC Sound Of 2023 zná svůj longlist. Vedle už více známých jmen Biig Piig, Fred again.. nebo Piri a Tommy nás zaujala i Rachel Chinouriri, jejíž aktuální singl představujeme. Na druhé straně oceánu se pozornost upírá na mladého zpěváka jménem Omar Apollo, který aktuálním singlem připomíná svou letošní desku. 

Debutovou nahrávku připravuje taky zpěvačka Raye, vyjde už v únoru. Svůj nový zvuk v singlu Twoo Blocks Away představuje slovenská zpěvačka Timea, žádné překvapení nečekejte od hvězdného amerického rappera a zpěváka, který si říká Post Malone. 

Hlavní hvězda bydlela v dodávce, sloužil socialistické propagandě a v Číně ho neuvidíte: Co nejspíš nevíte o kultovním Avatarovi

Carlito Brigante / 14. 12. 2022

Rachel Chinouriri – I’m Not Perfect (But I’m Trying)

Čtyřiadvacetiletá anglická zpěvačka a skladatelka, která má kořeny v Zimbabwe, jedním z jmen, která byla vybrána na seznam BBC Sound Of 2023, tedy výběr největších nadějí pro příští rok. V minulosti tuto anketu odborné veřejnosti vyhrály současné hvězdy jako Adele, Sam Smith, Ellie Goulding nebo Keane.  Jak je dnes zvykem, Rachel zatím nevydala klasickou desku, v její diskografii kromě singlů najdeme dvě EP a jedno minialbum.  

Post Malone – Wrapped Around Your Finger

Populární americký zpěvák a rapper Post Malone, vlastním jménem Austin Richard Post, vydal letos v červnu své čtvrté album s názvem Twelve Carat Toothache. Připomíná jej dalším singlem.
 

Raye & 070 Shake – Escapism

Už třetího února vyjde konečně debutové album zpěvačky a skladatelky Rachel Agatha Keen, známé jako Raye. Nahrávka londýnské rodačky se bude jmenovat My 21st Century Blues a bude na ní i tento singl, v němž hostuje americká rapperka 070 Shake. Skladba Escapism je díky úspěchu na TikToku velkým virálním hitem současnosti a aktuálně je na druhém místě britského singlového žebříčku. 

Omar Apollo – Evergreen (You Didn’t Deserve Me At All)

Zpěvák a skladatel Omar Apollo patří k největším mladým talentům na současné americké scéně. Aktuálně nabízí další singl z jeho letošní a skvěle přijaté debutové desky Ivory. Skladba pak také patří k letošním virálním hitům na TikToku.

Timea – Two Blocks Away

Zpěvačka a skladatelka Timea (celým jménem Timea Gregová) patří k nejvýraznějším novým jménům na slovenské scéně. Letos postavila novou doprovodnou kapelu. Nový singl je podle zpěvačky předzvěstí nového směrování její tvorby.

Kolik Grammy má Beyoncé a odkud pochází The Weeknd? Vyzkoušejte své znalosti populární hudby

Michal Plšek / 26. 08. 2022

Jan P. Muchow: Není zdravé, aby byl 40 let nejpopulárnější jeden zpěvák, to je prostě nesmysl

Miloš Pokorný / 13. 12. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM