Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Taylor Swift svým desátým albem překonala hromadu rekordů, je nejprodávanějším vinylem století

Radek Bureš
26. 10. 2022

Americká hvězda první velikosti, zpěvačka Taylor Swift, vydala minulý pátek své desáté album a trhla s ním hned několik rekordů. Ve stejný den vyšla i deska The Car sheffieldské čtveřice Arctic Monkeys a druhý singl z ní. 

S novým materiálem se hlásí i tuzemští interpreti – naši reprezentanti v letošní Eurovizi, skupina We Are Domi s Dominikou Haškovou v čele, a taky producent (a náš rádiový kolega) Pavel Kučera alias Bull In China, kterému vokálem tradičně vypomohl Mikoláš Růžička a saxofonovým sólem přispěl Felix Slováček mladší. Českým posluchačům představujeme žhavé jméno ze Spojeného království, 21letou Venbee.  

Selah Sue exkluzivně: Díky depresi vím, co je v životě důležité, koncert je důvod vstát ráno z postele

Veronika Koloušková / 25. 10. 2022

Taylor Swift – Anti-Hero

American Sweetheart vydala v pátek 21. října své desáté řadové album Midnights a tohle je z něj první singl. Album zbořilo hned několik streamingových rekordů (se 185 miliony streamů nejposlouchanější album na Spotify za prvních 24 hodin), je nejprodávanějším vinylem tohoto století (!!!) a krátce po vydání se stalo vůbec nejprodávanější deskou tohoto roku. Krom toho má i skvělé recenze, například plný počet hvězdiček v The Guardian nebo časopisu Rolling Stone. Taylor z alba nevydala žádnou píseň předem, pilotní singl Anti-Hero vyšel v pátek společně s celou kolekcí. 

We Are Domi – Alive

Kapela We Are Domi vydala první nový singl od chvíle, kdy reprezentovala Česko ve finále soutěže Eurovize. Připomeňme, že We Are Domi tvoří zpěvačka Dominika Hašková a dva norští muzikanti Benjamin Rekstad a Casper Hatlestad.

Venbee & Goddard – Messy In Heaven

Jednadvacetiletá britská zpěvačka a skladatelka, která je považována za jeden z největších letošních objevů. S psaním hudby začala v 8 letech, inspirací jí byl dědeček, který hrál na piano, ve 12 se potom rozhodla stát se profesionální hudebnicí. To se jí splní právě letos s vydáním debutového EP. Tohle je její aktuální singl, na němž spolupracovala s drum’n’bassovým producentem, který si říká Goddard.

Arctic Monkeys – Body Paint

V pátek 21.10. vyšlo sedmé album kapely Arctic Monkeys s názvem The Car. Čtveřice Alex Turner, Jamie Cook, Matt Helders a Nick O’Malley si za stylové album vysloužila skvělé recenze a přirovnání k tvorbě Davida Bowieho. Druhý oficiální singl se jmenuje Body Paint. 

Bull In China & Mikoláš Růžička – Rome

Bull In China je hudební projekt publicisty a našeho kolegy Pavla Kučery, který do vysílání Expres FM připravuje pořad Expres Fresh a na náš web píše články s hudební tématikou. Tohle je jeho nejnovější singl, který opět nazpíval Mikoláš Růžička (Piano, Republic Of Two). O saxofonové sólo se postaral Felix Slováček mladší.

Čtvrtek
21:00 – 23:00
Expres FRESH!
Infomix s Pavlem Kučerou. Nové desky, nová jména, nová hudba.
Pavel Kučera

DJ Poeta o knize Českej rap: Mám obrovskou radost, nic podobného tady ještě nebylo 

Vladimír Pavlík / 20. 10. 2022

Vlezlá Macarena, hezouni z A-ha i Amadeus od Falca: Tohle jsou nejúspěšnější evropští dobyvatelé americké hitparády

Pavel Kučera / 21. 10. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM