Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Sam Smith chystají novou desku, jako ochutnávku vydali singl s německou zpěvačkou

Radek Bureš
28. 09. 2022

Sam Smith a Kim Petras nejsou jediní, kdo přišel s novým materiálem. Svá nová alba propagují dalšími singly i popová diva Beyoncé a frontman kapely Mumford & Sons Marcus Mumford.  

Své letošní album se rozhodli připomenout i čeští Silver Spoons. Kdo naopak album teprve chystá, to je britský taneční producent Fred again.., jeho třetí studiový počin vyjde přesně za měsíc.  

Ani žena, ani muž: Kdo se rozhodl označovat jako nebinární?

Michal Plšek / 20. 05. 2022

Sam Smith & Kim Petras – Unholy

Držitel/-ka čtyř Grammy, jednoho Oscara a tří domácích Brit Awards, anglický/anglická zpěvák/zpěvačka Sam Smith vydali nový singl, v němž hostuje německá zpěvačka Kim Petras. Skladba si ještě před vydáním získala velkou popularitu na TikToku a měla by se objevit na připravované čtvrté desce, které naváže na dva roky staré album Love Goes. Termín vydání zatím není znám. Sam Smith chystají 21. a 22. října i speciální živé vystoupení v legendární londýnské Royal Albert Hall. 

Beyoncé – Cuff It

Beyoncé vydala na konci července své sedmé sólové album s názvem Renaissance. Albu se daří komerčně i u hudební kritiky – podle serveru Metacritic je s průměrem 91/100 zatím čtvrtým nejlépe hodnoceným albem tohoto roku. Tohle je z desky další singl, ke kterému nahrál kytary legendární Nile Rodgers.

Marcus Mumford – Better Off High

35letý Angličan Marcus Mumford, známý jako frontman kapely Mumford & Sons, se rozhodl vydat svou první sólovou desku. Velice osobní nahrávka, na které hostují Phoebe Bridgers, Brandi Carlile, Clairo a Monica Martin, se jmenuje Self-Titled a vyšla 16. září. Pochází z ní i tento singl.

The Silver Spoons – Sail Away

Tuzemská kytarová kapela včele s britským zpěvákem Augustinem Dunnem vydala na začátku roku své debutové album s názvem Come And Get It. Tohle je z alba další singl, který podle kapely pojednává o „útěku do imaginárního světa, klaustrofobickém pocitu uzavření do nudné rutiny a přání odplout pryč s milovanou osobou“.

Fred again.. – Danielle (Smile On My Face)

Londýnský dj a producent Fred John Philip Gibson aka Fred again.. se do povědomí fanoušků taneční hudby zapsal svým „pandemickým“ singlem Marea (We Lost Dancing). Aktuálně chystá k vydání svou třetí sólovou desku s názvem Actual Life 3, která bude venku 28. října. Z alba pochází i tento aktuální singl.

Stingův Angličan v New Yorku, The Clash volající z Londýna i Bruce Springsteen v ulicích Philadelphie aneb Názvy měst ve slavných písních

Pavel Kučera / 26. 09. 2022

Kdo napsal největší hit Sinéad O’Conor a kde startovalo turné Krále popu? Ukažte, jakým znalcem hudby 90. let jste

Michal Plšek / 22. 09. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM