Večerní show
Radek Honc, Vladimír Pavlík
Celý playlist
Poslouchat online
Večerní show /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Po práci na otcově albu se David Žbirka vrhá zpátky ke své hudbě

Radek Bureš
14. 07. 2022

David Žbirka po vystoupení na pražském festivalu Metronome a hostování ve speciálním programu na festivalu Pohoda, který byl věnovaný památce jeho otce Mekyho Žbirky, vrhá své síly zpět k projektu Sunbrella. Rok starou píseň nově opatřil videoklipem. Do playlistu Expres FM míří i další syn známého otce, konkrétně Bona z U2, frontman kapely Inhaler Elijah Hewson. Ten ani na turné nezahálí.

Sedmou desku během čtyř let vydává hyperaktivní Kanaďan bbno$, druhý zářez ve své diskografii přidá mezinárodní sestava Superorganism. Českým posluchačům představujeme americkou naději, která si říká Empress Of.   

Sunnbrella – Pauline

Sunnbrella je sólový projekt Davida Žbirky, který žije už několik let v Londýně. Po práci na otcově posmrtném albu Posledné veci se David plně vrací právě ke své hudbě. Skladba, která si co do kvality nic nezadá s ostrovním indie-popem, vyšla původně už minulý rok, ale až nyní k ní byl zveřejněný i videoklip.

Inhaler – These Are The Days

Zcela nový singl mladé irské kapely, který nepochází z jejich loňské debutové desky, a je předzvěstí druhého alba, na kterém Elijah Hewson a jeho parťáci začínají pomalu pracovat. Inhaler letos pilně cestují, v květnu u nás vystoupili na samostatném koncertě v Lucerna Music Baru, už v sobotu je můžeme na festivalu Colours Of Ostrava a v srpnu budou předskokany Arctic Monkeys na jejich vyprodaném pražském vystoupení. Kromě anglické čtveřice předskakují i americké rodinné kapele Kings Of Leon, ta ale na aktuálním turné Česko mine. 

Empress Of Dance For You

Lorely Rodriguez aka Empress Of je americká zpěvačka, skladatelka a producentka, která patří k nejzajímavějším jménům zámořské elektronické scény. Tohle je singl z jejího aktuálního EP Save Me.

Superorganism – On & On

Superorganism je mezinárodní kapela, aktuálně usazená v Londýně. Nový singl se objeví na jejich druhé desce World Wide Pop, která vyjde už tento pátek 15. července. V rámci turné k desce pak mají v plánu i zastávku v Praze, a to 9. září v Lucerna Music Baru.

bbno$ – Mathematics

Kanadský rapper bbno$ (čte se Baby No Money) patří mezi nejúspěšnější virální umělce současnosti. Je neobyčejně plodný, od roku 2018 vydal už šest desek. Tohle je singl z chystaného sedmého alba, které by se mělo jmenovat Bag Or Die. Její vydání je naplánováno na září.

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM