Expres Drive /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Björk zachraňuje islandský ekosystém, talentovaná Západočeška Chaoscarool nám poslala svou píseň mailem

Avatar photo Radek Bureš
06. 12. 2023

Islandská víla Björk se spojila se španělskou superstar Rosalíou, výtěžek jejich společného singlu Oral poputuje na boj proti drancování islandské přírody. Do éteru Expres FM míří i výsledek spolupráce talentované Elisy Rose s hvězdným Calvinem Harrisem. 

Další novinka se do našeho playlistu dostala nestandardním způsobem – písničkářka z Klatovska, která si říká Chaoscarool, nám ji poslala e-mailem. A udělala dobře. Pětici novinek doplňuje americký písničkář, kterého po roce do hitparád dostal zájem tiktokové komunity, a jeho krajani Future Islands s ochutnávkou chystané desky, které se dočkáme už na konci ledna.   

Princ temnot pětasedmdesátiletý: Po vyhazovu z Black Sabbath rozjel Ozzy Osbourne hvězdnou sólovou kariéru

Pavel Kučera / 05. 12. 2023

Björk & Rosalía – Oral

Nový charitativní singl Björk, jehož výtěžek půjde na podporu islandských vesničanů, kteří bojují proti průmyslovému lovu lososů. Ten totiž může zničit celý islandský ekosystém. Skladbu původně složila Björk už na konci devadesátých let, ale až nyní ji dokončil producent Sega Bodega. Navíc svým vokálem přispěla hvězdná španělská zpěvačka Rosalía.

Eliza Rose & Calvin Harris – Body Moving

Britská zpěvačka a skladatelka Eliza Rose, která loni v létě ovládla hitparády i taneční parkety s hitem B.O.T.A. ((Baddest of Them All) se spojila s hvězdným djem a producentem Calvinem Harrisem. Výsledkem jejich vůbec první spolupráce je tento společný track.

Chaoscarool – Before I Go

Karolína Melicharová aka Chaoscarool je jednadvacetiletá zpěvačka a skladatelka, která pochází z Dolan na Klatovsku. Tohle je její aktuální singl, který si natočila sama doma. Chaoscarool je teprve na začátku své hudební kariéry, ale když nám od ní přišel e-mail s její skladbou, byli jsme do té míry překvapeni jejím talentem, že jsme se rozhodli Karolínu podpořit a skladbu nasadit do vysílání.

Noah Kahan – Stick Season

Singl ze stejnojmenného alba vydal americký písničkář už loni, ale až nyní díky TikToku vtrhl do hitparád. Aktuálně je například na druhém místě britského singlového žebříčku a jednička v Irsku. Noah Kahan pochází z Vermontu, je mu šestadvacet a Stick Season je jeho už třetí album.

Future Islands – The Tower

Americká kapela s charismatickým frontmanem Samuelem T. Herringem ohlásila vydání své sedmé desky. Bude se jmenovat People Who Aren’t There Anymor a vyjde už 26. ledna 2024 . Bude na ní i tento singl.

Expres Top: České kytarovky se zahraničními frontmany vzpomínají na toxické vztahy, rekordmanka Dua Lipa už kuchtí novou desku

Václav Mašinda / 03. 12. 2023

Andy Cermak: Moje hudba funguje líp v zahraničí, důležité je i to, co dělám tady

Miloš Pokorný / 01. 12. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM