Expres Drive /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Annabelle vydává přelomový singl, sama ho napsala, nazpívala i produkovala

Avatar photo Radek Bureš
15. 03. 2023

Domácí zpěvačka Annabelle představuje svůj nový singl Smart & Dumb, který celý udělala sama. Pilotní singl z deváté desky nabízí kapela, která vznikla na chladné Aljašce, Portugal. The Man. Autorka a interpretka jedné z nejhranějších loňských tanečních písní, Eliza Rose, se vrací s novinkou, s níž jí pomohl Mura Masa. 

Českým fanouškům se v červnu představí i americká zpěvačka, rapperka a skladatelka Ashnikko. O týden dříve vydá debutové album. Novou desku chystá i anglická čtveřice Black Honey, stane se tak už tento týden. 

Expres Top: Nejslavnější animovaná kapela dala svému vokalistovi šanci zazářit na novém albu

Václav Mašinda / 12. 03. 2023

Annabelle – Smart & Dumb

Svůj nový singl jednadvacetiletá domácí zpěvačka a skladatelka Annabelle, vlastním jménem Anna Žitniková, sama označuje jako přelomový. Je to totiž poprvé, co celou skladbu napsala i produkovala sama. Tematicky je pak skladba podle zpěvačky „oslavou sebevědomí a velký vztyčený prostředníček tomu, co si o nás ostatní myslí, nebo co od nás očekávají.“

Eliza Rose – Better Love

Anglická djka, zpěvačka a producentka minulý rok zazářila skladbou B.O.T.A. (Baddest Of Them All), Ta se stala jedním z největších tanečních hitů roku 2022, dotáhla to až na první místo britského singlového žebříčku a Eliza díky ní získala dvě nominace na Brit Awards. Její nový singl se nese v pomalejším tempu a produkoval ho hvězdný Mura Masa.

Portugal. The Man – Dummy

Americká kapela původem z Aljašky, nyní usazená v Portlandu ve státě Oregon, v roce 2017 válcovala svět hitovkou Feel It Still. Nyní ohlásila po šesti letech vydání nové desky. Bude to už jejích devátá řadovka a vyjde 23. června. Netradiční název Chris Black Changed My Life je inspirován přítelem kapely, který v roce 2019 zemřel. Pilotní singl z alba se jmenuje Dummy. 

Ashnikko – Worms

Sedmadvacetiletá americká zpěvačka, rapperka a skladatelka Ashton Nicole Casey aka Ashnikko vydá 2. června své debutové album, které se bude jmenovat Weedkiller. Bude na něm i tenhle aktuální singl. Umělkyni pak budeme moci letos vidět i naživo, 9. června dorazí do Hradce Králové na festival Rock For People.

Black Honey – OK

Black Honey je kytarová kapela se zpěvačkou Izzy Bee Phillips v čele. Už tento pátek 17. března vyjde čtveřici z anglického Brightonu třetí album s názvem A Fistful Of Peaches. Tohle je z něj aktuální singl.

Písně s nejvyšší notou: Na večírku si tyhle hity při karaoke nevybírejte, hrozí ostuda

Pavel Kučera / 09. 03. 2023

Do tance, mládeži: Před 40 lety vydal David Bowie ikonickou píseň Let’s Dance

Pavel Kučera / 14. 03. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM