Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Expres Top: Nejslavnější animovaná kapela dala svému vokalistovi šanci zazářit na novém albu

Avatar photo Václav Mašinda
12. 03. 2023

Zdravíme všechny příznivce kvalitní, nebojme se říct nejlepší, hudby z celého světa. Expres FM totiž každou neděli hitparádu Expres Top. Hodinu s nejhranější a nejnovější hudbou, kterou v našem týmu s konečným hlasem a právem veta vybírá hudební šéf Radek Bureš. 

Deset nejhranějších písní 10. týdne, k tomu pětice novinek, které jsme ve středu přidali do vysílání, a jeden bonusový tip, to je náplň naší hitparády.  

Neděle
17:00 – 18:00
Expres TOP
10 nejhranějších songů Expres FM + 5 novinek.
Václav Mašinda

Novinka: Mae Stephens – If We Ever Broke Up

Mladá zpěvačka Mae Stephens svůj debutový singl vydala před třemi roky, ale žádné velké haló z toho nebylo. Dosud přes den prodávala v supermarketu, po večerech skládala písničky a obrážela lokální talentové soutěže, kde zpívala své rozchodové a melodramatické skladby. Ale letos se zadařilo! A to, když kousíček svého nového songu (opět rozchodového) na Silvestra nahrála na TikTok. Pak šla spát a druhý den měla mobil plný zpráv mladých lidí, kteří jí dodali odvahu, aby nakonec vydala song If We Ever Broke Up u velkého labelu, se kterým v únoru podepsala smlouvu. Dnes už v supermarketu na pokladně nepípá a připravuje novou desku. To je příběh jako z pohádky o Popelce.

Nová hudba: Z prodavačky globální hvězdou aneb Americký sen mladé anglické zpěvačky

Radek Bureš / 08. 03. 2023

10. Sunnbrella – Polyester

David Žbirka měl dost práce na poslední desce Posledné veci svého táty Mira, nyní se ale opět plně věnuje svému projektu Sunbrella. Polyester je jeho aktuální singl z debutového alba Heartworn.

Novinka: The Blessed Madonna & The Joy – Shades Of Love

Druhá novinka přilétla ze zámoří, kde v klubech kraluje The Blessed Madonna. O téhle opravdu schopné djce jdou zvěsti, že již brzy vydá svůj albový debut. Aby ne. Má za sebou 20 let spolupráce s legendou Frankiem Knuklesem, ale svůj talent s ní sdíleli i Fred Again, Dua Lipa nebo The Chemical Brothers. Nyní je tu s novinkou, kde se ve studiu sešla s jihoafrickým kvintetem The Joy. A zde jsou jejich Shades Of Love.

9. Slowthai – Feel Good

Více koksu / Více trávy / Více Extáze / Více výletů mimo…, těmito slovy začíná třetí album borce z Northamptnu, který si říká Slowthai. Na desku Ugly ve Velké Británii pějí jen samé pochvalné ódy. A jako důkaz slouží jeho poslední singl Feel Good. 

Novinka: Inhaler  If You’re Gonna Break My Heart

Dublinští Inhaler po loňském roce mohli uvažovat o zřízení přechodného bydliště v Česku. Květnový sólový koncert v pražském Lucerna Music Baru a hned dva letní termíny pod otevřeným nebem, tedy na pražském koncertě Arctic Monkeys a festivalu Colours of Ostrava jim zajistily potřebnou pozornost. Na podzim se vrátí do Prahy, takže máme dostatek času si naposlouchat jejich poměrně nové album Cuts & Bruises. Posledním oficiálním singlem z něj je pomalá píseň If You’re Gonna Break My Heart.

8. We Are Domi – Paradise

Tato česko-americko-norská trojice se chystá na několik koncertů, kde by chtěla představit nový materiál, který bude hned na jaře pokřtěn jako debutové EP. Zatím jsou v plánu Brno, Praha, Frýdek-Místek, Šternberk a zahrají i na festivalu Brod na původní českobrodské adrese festivalu Rock for People. We Are Domi aktuálně bodují se singlem Paradise.

Kdo získal prvního Zlatého slavíka a jak se původně jmenovali Chinaski? Ukažte, jak znáte českou hudbu

Martina Hoblová / 09. 03. 2023

Novinka:  Beabadoobee – Glue Song

Filipínsko-britská zpěvačka Beabadoobee během turné po Austrálii a Asii napsala song na zadním sedadle auta. A je zamilovaná. Glue Song je druhý samostatný singl po jejím albu Beatopia. Asi i zazní na šňůře, kterou pojede jako předskokanka Taylor Swift. 

7. Fall Out Boy – Heartbreak Feels So Good

Američtí Fall Out Boy v roce 2007 pokořili tamní Billboard Chart, a to hned ve dvou kategoriích. Pak si dali lehkou pauzu a od roku 2013 jsou nazpátek. Do 14 dnů vydají osmé album So Much (for) Stardust. A pak přijedou zahrát i k nám. Zda se objeví i jejich kytarista Joe Trohman, se neví. Nyní si dává zdravotní duševní přestávku a Fall Out Boy jsou dočasně jen trio. 

Novinka: M83 – Amnesia

Francouzská formace M83 se usídlila v Los Angeles. I když formace… Hlavním členem, skladatelem i zpěvákem je Anthony Gonzalez. A je autorem i deváté desky Fantasy, která vyjde už v pátek. Vyjede s ní na turné prakticky po celém světě. Včetně Česka, kde 24. června vystoupí na festivalu Metronome. 

6. Latto & Lu Kala – Lottery

Alyssa Michelle Stephens, která letos oslaví 25. narozeniny, měla v dětství problém se svým míšeným původem a z něj vyplývající přezdívkou Mulatto. I když si ji nakonec zvolila jako umělecké jméno, které časem změnila na Big Latto, ve finále zkrácené jen na Latto. Zazářila předloni s deskou 777 a velkým hitem Big Energy. Teď je zpátky ve spojení se zpěvačkou Lu Kala a nahrávkou Lottery.

 

5. Tea Sofia – On My Own

Tea Sofia je zpěvačka, která je na sociálních sítích trochu zamrzlá a informace o ní jsou dost kusé. Ale my víme, že se narodila v Praze, má své kořeny v Srbsku a Litvě a že má aktuální singl On My Own.

4. Phoenix – After Midnight

Francouzská hudební šlechta Phoenix s novou deskou vyrazila na turné. Na koncertním výletu jsou od minulého června a konec je stanoven na září. Pak se nejspíš odeberou na odpočinek, načež budou zpracovávat nápady, které už mají v hlavě a budou ve studiu točit své další album. Z aktuálního Alpha Zulu pochází skvělý singl After Midnight.

Thomas Mars exkluzivně: Moc rádi bychom u vás s Phoenix zahráli, děda pochází z České republiky

Vladimír Pavlík / 03. 10. 2022

3. Depeche Mode – Ghosts Again

V roce 1980 založil Vince Clark kapelu. Ještě předtím, než z kapely odešel, jí dal jméno podle francouzského módního časopisu Dépêche mode. Vince je nyní v Erasure a sleduje, jak se jeho bývalý kolektiv úží. Depeche Mode už jako duo budou 24. března mít novou desku Memento Mori. S ní taky v létě dorazí do Prahy. 

 

2. Paramore – Running Out Of Time

Pokud jste ještě neslyšeli poslední desku amerických Paramore, napravte to co nejdřív. Mimochodem Haley Williams, která stojí v čele kapely, ustála všechny personální změny, odchody a příchody všech souputníků a je jedinou členkou která se podílela na všech šesti albech. Z desky This Is Why pochází i výtečný singl Runnning Out Of Time.

Bonus: Kali Uchis & Omar Apollo – Worth The Wait

Pokud byste rádi nějaký tip na pohodové a až nadprůměrné album, doporučujeme titul Red Moon In Venus od kolumbijské Američanky Kali Uchis. Ta se proslavila v roce 2015 svou debutovou mixtape Drunken Babble, následně v roce 2018 albem Isolation, které získalo dobré kritiky a nominaci na cenu Grammy v kategorii Nejlepší R’n’B Album. Na jejím novém, už třetím, albu je i duet se zástupcem Generace Zet Omarem Apollo. Jmenuje se Worth The Wait.

1. Gorillaz & Adeleye Omotayo – Silent Running

Po několika týdnech v éteru Expres FM na vrchol vystoupala skladba virtuálního kolektivu Gorillaz. V něm už několik let funguje i Adelye Omotayo jako vokalista. Na albu Cracker Island dostal svoji chvilku slávy v singlu Silent Running, čímž se zařadil po bok hvězdných hostů, kteří na album přispěli:Thundercat, Stevie Nicks, Tame Impala, Bootie Brown, Bad Bunny a Beck.

Písně s nejvyšší notou: Na večírku si tyhle hity při karaoke nevybírejte, hrozí ostuda

Pavel Kučera / 09. 03. 2023

„Jsem lůzr, proč mě rovnou nezabiješ?“ Nejhorší rapper pod sluncem Beck zazářil před 30 lety hitem Loser

Pavel Kučera / 08. 03. 2023

Úvodní foto: © Alexandre Fumeron / Bestimage / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM