Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Z prodavačky globální hvězdou aneb Americký sen mladé anglické zpěvačky

Avatar photo Radek Bureš
08. 03. 2023

Do hitparád se prodrala mladá dívka, která ještě na konci loňského pracovala v supermarketu v Padihamu nedaleko Burnley. Za její průlom může všemocný TikTok. Prokletí druhého alba s úspěchem prolomila irská čtveřice Inhaler, z čerstvé desky Cuts & Bruises nabízí příjemný pomalý singl. Neúnavná se zdá písničkářka Beabadoobee, která jen půl roku po vydání alba vydala nový singl. 

Na vlně zájmu se veze i americká taneční hvězda The Blessed Maddona, tentokrát se spojila s jihoafrickými vokalisty. A pětici novinek, které představujeme tento týden, uzavírá jeden z headlinerů červnového festivalu Metronome Prague, projekt M83.   

„Jsem lůzr, proč mě rovnou nezabiješ?“ Nejhorší rapper pod sluncem Beck zazářil před 30 lety hitem Loser

Pavel Kučera / 08. 03. 2023

Mae Stephens – If We Ever Broke Up

Mae Stephens je teprve devatenáctiletá britská zpěvačka a skladatelka, která ještě na konci minulého roku pracovala v supermarketu. Život jí obrátil naruby právě tenhle song (respektive dvacet vteřin z něj), když krátce po Vánocích doslova přes noc explodoval na TikToku. Mae díky tomu podepsala kontrakt s velkým labelem, skladba vyšla nyní oficiálně a jen na Spotify už má téměř pětadvacet miliónů přehrání. 

The Blessed Madonna & The Joy – Shades Of Love

Nový singl představila americká djka a producentka Marea Stamper, která si říká The Blessed Madonna. O vokály se postaral jihoafrický vokální kvintet The Joy. Jeho členové se potkali v malém městě nedaleko Durbanu na pěvecké středoškolské soutěži. Míchají tradiční hudbu kmene Zulu a zpěv acapella. 

Inhaler – If You’re Gonna Break My Heart

Irská kytarová kapela Inhaler vydala 17. února své druhé album s názvem Cuts & Bruises, z kterého nabízí aktuální singl. V rámci turné k albu se Inhaler opět chystají do Česka, zahrají 15.října v pražském Lucerna Music Baru. 

Beabadoobee – Glue Song

22letá filipínsko-britská písničkářka Beatrice Kristi Ilejay Laus drží vysoké tempo vydávání nové hudby. Teprve půl roku po vydání své druhé desky tak přináší zbrusu nový singl. I když svým akustickým zvukem není pro Beabadoobee vyloženě typická, jde o zatím její nejúspěšnější sólovou skladbu v britské singlové hitparádě.

M83 – Amnesia

M83 je uznávaný projekt Anthonyho Gonzaleze, který pochází z Francie, ale už několik let žije v Los Angeles. 17. března vyjde po několikaleté pauze nová deska, která se bude jmenovat Fantasy, bude na ní i tento singl. V rámci turné k novince pak M83 zavítají i k nám a to jako jedni z hlavních headlinerů festivalu Metronome. 

Původně to ani neměla být píseň, teď je to kultovní hit: Před 40 lety vydali New Order své Blue Monday

Pavel Kučera / 06. 03. 2023

Expres Top: Depeche Mode už jsou jen dvojice, ale jedou dál

Václav Mašinda / 05. 03. 2023

Úvodní foto: Universal Music 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM