Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Aktuálně

Za vlak si připlatíme, český dirigent bude šéfovat Královské opeře v Londýně

Redakce
18. 10. 2022

Cestování vlakem podraží, a to o 15 %. Český dirigent, který prošel dánskou i českou filharmonií a naposledy působil u Bamberských symfoniků, Jakub Hrůša, se stane hudebním ředitelem Královské opery v Londýně. 

Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu planety si poprvé odnesl francouzský útočník Karim Benzema. A kontroverzní rapper kupuje sociální síť, která staví na svobodě slova. 

Největší válečný soud v historii: Stalin chtěl 100 tisíc poprav, nakonec v Norimberku padlo 12 rozsudků smrti, ale popraveno bylo „jen“ 10 viníků

Václav Šilpoch / 18. 10. 2022

Cestování vlakem bude dražší. Vlakové jízdenky Českých drah zdraží od 11. prosince o 15 %. Dotkne se to kilometrických tarifů i systému jednotného tarifu One Ticket. Jednotné jízdenky lze využívat téměř ve všech vlacích v Česku bez ohledu na dopravce.

Dirigent Jakub Hrůša bude novým hudebním ředitelem Královské opery v Londýně. Od září 2025 vystřídá Antonia Pappana, který v čele opery končí po 22 letech.

Vítězem 66. ročníku ankety Zlatý míč je útočník Karim Benzema. Prestižní cenu udělovanou týdeníkem France Football získal poprvé. Převzal ji na galavečeru v Paříži. Kanonýr francouzské reprezentace a Realu Madrid, se kterým v minulé sezoně ovládl Ligu mistrů, byl zároveň největším favoritem. 

Americký rapper, zpěvák, producent Kanye West kupuje sociální platformu Parler. Zpráva o nákupu sociální sítě, která staví na takřka absolutní svobodě slova, přichází v době, kdy má West dočasně zablokované své účty na sociálních sítích po sérii rasistických a antisemitských excesů. Ukončení spolupráce s ním kvůli tomu zvažuje i jeho dlouhodobý partner, módní značka Adidas.

Nový trend biohacking: Superschopnosti nezařídí, ale jinak prý dokáže zbavit tělo alergií i špatné nálady. Jak na to?

Karin Šnýdrová / 18. 10. 2022

Kolik Čechů má Nobelovu cenu a která žena byla první držitelkou? Otestuje své znalosti

Kristýna Ševčíková / 18. 10. 2022

Úvodní foto: Petr Topič / MAFRA / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM