Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Nejhorší diktátoři historie a jejich znamení zvěrokruhu

Redakce
Pokud si projdete seznam diktátorů, kteří se do historie zapsali v negativním smyslu, zjistíte, že se tam objevují všechna znamení zvěrokruhu. Autoritářské sklony mají hlavně Býci, Blíženci a Vodnáři, naopak u Raků je to spíše výjimka. Zjistěte, s kterým nechvalně známým diktátorem sdílíte znamení zvěrokruhu.
12. 05. 2021

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Své hvězdné znamení sdílíte s Adolfem Hitlerem, mužem, který rozpoutal druhou světovou válku, dopustil se genocidy a vyvražďování menšin, zejména Židů. Mnozí ho právem považují za největší zrůdu v dějinách. O počtu lidských životů, které má mít na svědomí, se historici přou. Odhady začínají na 15 milionech obětí a šplhají se až k 70 milionům.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Ve stejném znamení jako vy se narodil i kambodžský diktátor Pol Pot, vlastním jménem Saloth Sar. Byl vůdcem Rudých Khmérů, kteří od roku 1968 do konce 70. let v Kambodži vyvraždili přes 250 tisíc lidí, avšak hladomor a nemoci si vyžádaly další oběti, jejich celkový počet se odhaduje na 1,7 milionu lidí.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Narodili jste se ve stejném znamení jako Muammar Al-Kaddáfí. Ten se v Libyi dostal k moci prostřednictvím politického puče a v zemi nastolil tvrdý režim. Ronald Reagan mu poté, co podpořil hnutí, které na letní olympiádě v roce 1972 zabilo jedenáct izraelských sportovců, začal říkat Šílený pes. Užíval si luxusu, bral drogy a účastnil se sexuálních orgií, údajně měl stovky sexuálních otrokyň. Byl zabit v roce 2011 a po sobě zanechal Libyi utápějící se v občanské válce a ekonomických problémech.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci jsou obvykle velmi citliví a hodní lidé, takže se v seznamech diktátorů nevyskytují, až na výjimky. Stejné znamení zvěrokruhu jako máte vy, měl i Ante Pavelić. Ten v Chorvatsku patřil k zakladatelům ultrapravicového hnutí Ustaša, který v roce 1941 začal velet nově vniklému fašistickému "Nezávislému státu Chorvatsko". Jeho vláda je spojována s represí a genocidou Židů, Srbů a Romů. Jím vytvořené koncentrační tábory prý byly snad ještě horší než ty hitlerovské.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Své znamení zvěrokruhu sdílíte s Benitem Mussolinim, vůdcem italské fašistické strany, který zatáhl Itálii do války proti Spojencům. V roce 1938 uzákonil v Itálii Hitlerovy rasové zákony a další rok na to rozpustil parlament. Zemi vládl pevnou rukou a podílel se genocidě Židů. V roce 1945 byl nakonec zastřelen partyzány a za nohy pověšen na válkou zdevastované čerpací stanici. Jeho smrt tehdy vyděsila i samotného Adolfa Hitlera.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Ivan IV. Hrozný se stejně jako vy narodil ve znamení Panny. Byl jedním z nejkrutějších panovníků všech dob. Své oběti mučil, týral, věznil a zabíjel. Svou frustraci si dokonce vybíjel i na nevinných zvířatech. Na jeho dvoře se děla neuvěřitelná zvěrstva. Po smrti milované manželky propadl paranoie a svůj hněv obrátil proti skutečným i domnělým nepřátelům.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Ve stejném znamení jako vy se narodil i nigérijský diktátor Yakubu Gowon. Ten se vlády ujal v roce 1966 během vojenského převratu. V Nigérii se situace vyostřila a vypukla občanská válka mezi vládními silami a separatisty. Vládní vojenské jednotky zabíjely a prováděly čistky, v zemi ještě navíc vypukl hladomor. Vyžádalo si to více než jeden milion obětí. Gowon byl nakonec svržen v roce 1975 a nyní žije ve Velké Británii.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Narodili jste se ve stejném znamení jako španělský generál a diktátor Fransisco Franco, který vládl v letech 1939-1975. V době jeho vlády docházelo k masovým vraždám, mučení, popravám politických vězňů a dalším zločinům. Ve Španělsku vládl až do své smrti v roce 1975, což z něj činí nejdéle "sloužícího" diktátora.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Své znamení sdílíte s Josefem Stalinem. Ten se v prvních letech války spolčil s Adolfem Hitlerem, spojenectví jim však vydrželo jen do doby, než Němci napadli Sovětský svaz. Stejně jako Hitler, i Stalin terorizoval své politické odpůrce i civilní obyvatelstvo. V pracovních táborech na Sibiři, tzv. gulazích, končili i zcela nevinní lidé, kteří zde byli zavření z nejrůznějších politických důvodů. Přesný počet jeho obětí jde jen těžko vyčíslit, odhaduje se na 23 milionů lidí.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Stejné znamení horoskopu jako vy, měl i Mao Ce-tung. O tom se mluví jako o největším masovém vrahovi všech dob. Jeho Velký skok kupředu měl ze zemědělsky orientované Číny udělat průmyslovou velmoc. Bohužel byl výsledkem ničivý hladomor, během kterého mělo přijít o život hrubým odhadem 46 milionů lidí. Celkově se mluví ale až o 78 milionech obětí maoistického režimu.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Narodili jste se ve stejném znamení jako rumunský diktátor Nicolae Ceaușescu. Ten se v počátcích své vlády snažil o liberalizaci, jeho vizí bylo udělat z Rumunska velmoc. Nakonec se stal pravý opak, Rumunsko během své vlády přivedl na mizinu. Navíc své odpůrce terorizoval za pomoci tajné policie Securitate, věznil je a vyvlastnil jejich majetek. Protesty proti vládě násilně potlačoval. Nakonec byl obviněn z genocidy a dalších zločinů a v roce 1989 zastřelen popravčí četou.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ve znamení Ryb se stejně jako vy narodil i Robert Mugabe, diktátor, který dovedl Zimbabwe k úpadku a uvrhl jej do chudoby. Zemi pevnou rukou vládnul 37 let, pod jeho vládou místní obyvatelstvo trpělo. Uzákonil pozemkovou reformu, která umožnila vyvlastnit majetek bělochů, násilné zabírání bylo doprovázeno krvavými střety vládních ozbrojených jednotek s vlastníky farem.

Foto: Profimedia.czDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM