Ranní klub /
Celý playlist
Aktuálně

Expres zprávy: Šéf špionů v hledáčku inspekce a konflikty na Babišových výjezdech

Redakce
Andrej Babiš na cestě karavanem po Česku pořád čelí svým odpůrcům. Foto: Ladislav Křivan / MAFRA / Profimedia
11. 08. 2022

Nejzásadnější informace, které přinesl 11. srpen 2022: Šéfa špionů Petra Mlejnka prověřuje inspekce kvůli únikům informací, předvolební mítinky Andreje Babiše dál doprovázejí konflikty a po půl roce klesla cena benzinu v průměru pod 42 koruny, zlevňuje i nafta. 

Do prověřování styků šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s podnikatelem Michalem Redlem, který je stíhaný v kauze Dozimetr, se zapojila i Generální inspekce bezpečnostních sborů. Prošetřuje možné vynášení citlivých policejních informací. Mlejnka do funkce jmenoval začátkem července ministr vnitra Vít Rakušan. O jeho stycích s Redlem věděl, pochybení v tom ale nevidí. Vysvětlení aféry požadují od Rakušana opoziční i koaliční politici. 

Po konfliktech na mítincích Andreje Babiše v jižních Čechách dnes vyrazil lídr hnutí ANO do Unhoště a Ústí nad Labem. Tam začala atmosféra opět houstnout a došlo na rvačku mezi příznivci a odpůrci expremiéra. Babiš opakovaně vyzýval své podporovatele, aby si odpůrců nevšímali, ale bez úspěchu. Hádky proběhly mezi více skupinami, situaci musel uklidňovat antikonfliktní tým. Na Babišovo turné vyrazil i reportér Seznam Zpráv Jaroslav Gavenda

Cena benzinu v Česku poprvé po více než pěti měsících klesla. A to v průměru pod 42 koruny. Před týdnem byl o téměř dvě koruny padesát dražší. Nižší je i cena nafty, ta se teď pohybuje kolem 43 korun za litr. Podle analytiků by mohly pohonné hmoty nadále zlevňovat.

Nejlepší Aquaparky v Česku: Kde najdete největší, kde klouzačku Kamikadze a kde obří vířivku

Karin Šnýdrová / 11. 08. 2022

Artisti nového cirkusu a pohybového divadla z 18 zemí se sjeli do pražských Letenských sadů. Dnes tu začíná 19. ročník Letní Letné. Festival zahájí večerní vystoupení švédského Cirkusu Cirkör s představením Knitting Peace, kde doslova pletou mír.

Odvolací komise Fotbalové asociace zamítla protest Jana Kuchty. Sparťanský útočník se odvolal proti trestu za vyloučení v zápase proti Liberci. Připomenu, že sudí Szikszay popsal Kuchtovu hru jako surovou – po kopnutí soupeře podrážkou kopačky do oblasti hlavy v souboji o míč.

Souboje o míč budou hlídat i počítače: Ve středečním souboji o Superpohár UEFA padly ve středu v Helsinkách dvě branky. Do posuzování jejich regulérnosti z hlediska pravidla o ofsajdu vstoupila poprvé v dějinách fotbalu umělá inteligence.

Víte, kdo je pansexuál a co původně znamenalo slovo gay? Ukažte své znalosti LGBTQAI+ komunity v kvízu

Marie Binarová / 09. 08. 2022

Flákanec, pasy nebo kanál komunistickej: Nejvtipnější momenty české politiky

Lukáš Moravec / 08. 08. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM