Ranní klub /
Celý playlist
Aktuálně

Expres zprávy: Požár v Českém Švýcarsku je minulostí, Babiše vyšetřují Francouzi

Redakce
Shořelý les nad Dlouhým dolem poblíž obce Růžová na Děčínsku pod dohledem dobrovolných hasičů z Křešic na Děčínsku. Foto: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia
12. 08. 2022

Hasiči zlikvidovali požár v Českém Švýcarsku, lidé se vrátí do svých domovů. Francouzské úřady vyšetřují Babišovy nákupy nemovitostí kvůli daňovým únikům, expremiér opakuje, že vše je v pořádku. Policie nezvládla taktiku na Babišových mítincích, zákroky byly podle policejního prezidenta oprávněné. 

Do Česka bude zase proudit ruská ropa, Ukrajincům proudí poplatky za tranzit. A naši beachvolejbalisté budou hrát čtvrtfinále generálky na evropský šampionátu. 

Expres zprávy: Šéf špionů v hledáčku inspekce a konflikty na Babišových výjezdech

Redakce / 11. 08. 2022

Požár v národním parku je uhašený. Hasiči předali správě Národního parku České Švýcarsko celé území, na kterém od konce července zasahovali. Kvůli možnému vzplanutí skrytých ohnisek bude na les dohlížet 72 dobrovolných a 40 profesionálních hasičů. Končí také pravidelné nasazení hasicích vrtulníků. Od 24. července se v národním parku vystřídalo šest tisíc hasičů se čtyřmi stovkami kusů techniky. Zítra se do svých domovů budou moci vrátit obyvatelé evakuovaných obcí.

Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti podle zjištění novinářů zkoumá nákup nemovitostí Andreje Babiše na jihu země. Vyšetřování kvůli možným daňovým únikům zahájil v únoru. Expremiér dnes zopakoval, že veškeré transakce ve Francii se uskutečnily v souladu se zákony. Podle výsledků investigativního pátrání Pandora Papers měl Babiš nemovitosti zakoupit přes offshorové společnosti za 14 milionů eur.

Policie nezvládla taktiku na mítincích Andreje Babiše. Novinářům to řekl policejní prezident Martin Vondrášek. Použití donucovacích prostředků proti ženě v Českém Krumlově ale považuje za přiměřený postup. Dodal také, že stále pokračuje vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů. Vondrášek také vyzval ředitele jihočeské policie Luďka Procházku, aby vyvodil kromě jiného osobní odpovědnost policistů i velitelů, kteří v Českém Krumlově pochybili.

Ropovodem Družba bude od večera opět proudit surovina do Česka. Dodávky byly přerušeny minulý týden kvůli problému s ruskými platbami za tranzit ropy přes Ukrajinu. Tamní provozovatel ropovodu dnes ale potvrdil, že poplatek za přepravu už na účet dorazil.

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si na turnaji Pro Tour nejvyšší kategorie Elite v Hamburku zahrají čtvrtfinále. Ze skupiny C postoupili ze druhého místa poté, co opět odehráli třísetový zápas. Tentokrát ale těsně prohráli. O semifinále budou české jedničky bojovat v sobotu, po turnaji je čeká evropský šampionát v Mnichově.

Leváci vládnou světu hudby: Paul McCartney, Lady Gaga i Tony Iommi pravou rukou nepíšou

Pavel Kučera / 12. 08. 2022

Sebeobranu budete často používat proti oplzlým řečem ve škole, dotěrnému kolegovi nebo žoviálnímu strejdovi, říká její lektorka Jasmína Houdek

Karin Šnýdrová / 12. 08. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM