Aktuálně

Expres Report: Zdraží nám pivo, v blízkosti Záporožské jaderné elektrárny probíhají tuhé boje

Redakce
30. 08. 2022

Zásadní zprávy, které přineslo úterý 30. srpna: V Česku zdraží pivo, milovníci zlatavého moku si připlatí v hospodách i obchodech. Policie obvinila falešného lékaře, který z Čechů vylákal 2 miliony korun. V okolí Záporožské jaderné elektrárny se bojuje, do Kyjeva přiletěla delegace, která má dohlédnout na bezpečný provoz zařízení. 

Benátský festival bude mít českou stopu a naši basketbalisté si zahráli na modely. 

Uspěli byste v diktátu? Vyzkoušejte své znalosti v kvízu

Michal Plšek / 30. 08. 2022

České pivo zdražuje. Růst cen kvůli vyšším nákladům oznámil Plzeňský Prazdroj, Budějovický Budvar nebo třeba náchodský Primátor. Půllitr v hospodách i obchodech by měl průměrně vyjít o dvě koruny dráž.

Policie obvinila podvodníka z Nigérie. Ten se vydával za amerického lékaře a lákal z lidí peníze. V součtu o dva miliony korun se přihlásili poškození z celé země. Jak vysvětlil rádiu Expres FM vedoucí odboru hospodářské kriminality v Lounech Robert Plzák, obviněný je zřejmě součástí organizované skupiny.

 

Obavy světa vyvolávají boje v blízkosti Záporožské jaderné elektrárny. Mezinárodní delegace, která má na bezpečný provoz zařízení dohlédnout, už přicestovala do ukrajinské metropole. Na jihu a východě Ukrajiny se totiž tvrdě bojuje. Kyjev se snaží znovu dobýt okupovaný Cherson. Moskva zase tlačí na obránce Donbasu.

Na filmovém festivalu v Benátkách se v prestižní sekci Horizonty objeví dva snímky v české koprodukci. A to film Oběť slovenského režiséra Michala Blaška a film Obzor rumunského tvůrce Mihaie Mincana. V kategorii restaurovaných filmů organizátoři promítnou snímek Ucho od Karla Kachyni z roku 1970. Devadesátý ročník festivalu začíná zítra a potrvá až do 10. září.

Čeští basketbalisté dnes také představili kolekci obleků pro mistrovství Evropy. Přehlídku moderovala modelka Karolína Kurková. Následně rozdali fanouškům podpisy při autogramiádě.

Karolína Kurková pózuje společně s českými basketbalovými reprezentanty před pražskou O2 Arenou, kde už ve čtvrtek začíná Mistrovství Evropy. Foto: Renata Matějková / CNC / Profimedia

Prý nadbíhají gayům: Harry Styles, Jordan Haj a další celebrity sklízejí kritiku za queerbaiting

Iva Růžičková / 30. 08. 2022

Hvězda filmu Banger Marsell Bendig: Jako dítě jsem hrál tak dobře, že měl táta problémy s policií, naše komunita nás podporuje

Miloš Pokorný / 29. 08. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM