MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
VIP

Matt LeBlanc alias Joey Tribbiani slaví 55. narozeniny! Jak se změnil od dob Přátel a co dělají jeho herečtí kolegové?

Karin Šnýdrová
25. 07. 2022

Přestože se šestice kamarádů objevila poprvé na obrazovkách už v roce 1994, klenotem televizní zábavy je dodnes. Nesmrtelné vtípky hlavních hrdinů si získaly další generace a ti, kteří na nich vyrostli, se jim smějí stále dokola. Zub času se na kultovním sitcomu Přátelé nepodepsal, ale jak stárnou jeho protagonisté? 

Matt LeBlanc alias Joey Tribbiani právě slaví 55. narozeniny a přestože je to pořád velký sympaťák, svůj věk nezapře. Jsou na tom stejně i jeho herečtí kolegové, nebo je mezi nimi někdo, kdo objevil elixír mládí? 

Opravdu znáte všechny klasické seriály? Ukažte v kvízu, zda si pamatujete, kam chodili Přátelé na kávu a kdo v South Parku pokaždé umře

Michal Plšek / 21. 07. 2022

Matt LeBlanc (55): Joey Tribbiani 

Roztomilý popleta, který toužil po kariéře herce, si dokázal každou ženu omotat kolem prstu. Jeho legendární balicí hláška „Tak jak to jde?“ se stala ikonickou v seriálu i mimo něj. Ostatně u diváků Joey Tribbiani zkrátka bodoval. Jako jediný ze slavné partičky měl po skončení Přátel (1994-2004) vlastní pořad Joey (2004-2006). Šlo o volné pokračování kultovního sitcomu. Ačkoliv o propadáku nemohla být řeč, podobného úspěchu jako měli Přátelé, Joey nedosáhl. Po dvou řadách bylo s natáčením konec. Matt LeBlanc pak dostal hlavní role ještě v seriálech Epizody (2011-2017) a Man with a Plan (2016-2020) a na kontě má také pár filmů. Mohli jste ho vidět v komedii Diagnóza žárlivost (2014) či v dobrodružném sci-fi Ztraceni ve vesmíru (1998). Byl také jedním z průvodců pořadu Top Gear v letech 2016-2019.  

Přibyly mu vrásky, šediny i kila navíc, ale sympaťák je Matt LeBlanc pořád

Jennifer Aniston (53): Rachel Green 

Mezi partu kamarádů vtrhla Rachel Green hned v prvním díle, když utekla od oltáře. Život na vysoké noze vyměnila za job servírky a začala bydlet se svou dávnou spolužačkou Monicou. Randila s Joeym i s Rossem, s kterým měla mnohem komplikovanější vztah. Po letech scházení a rozcházení se jim nakonec narodí dcera Emma a uznají že patří k sobě. Jennifer Aniston role Rachel sice proslavila, ale protože hrála v nesčetně filmech, nespojíte si jí jen se seriálem Přátelé. Pro komedie je jako stvořená, jistě si ji pamatujete třeba ve snímku Božský Bruce (2003), Marley a já (2008), Millerovi na tripu (2013), či Vražda na jachtě (2019), která bude mít příští rok další díl. 

Jestliže má někdo návod na to, jak bojovat s časem, je to Jennifer Aniston. Vypadá skvěle i po padesátce

Courteney Cox (58): Monica Geller 

Velkou láskou kuchařky s chorobnou posedlostí úklidem byl Richard Burke, kterého v Přátelích ztvárnil Tom Selleck (77). Protože však na rozdíl od něj touží Monica po rodině, vztah se starším mužem jí nakonec nevyjde. Zamiluje se do Chandlera a náhradní matka jim porodí roztomilá dvojčátka. Courteney Cox získala hlavní roli ještě v komediálním seriálu Město žen (2009-2015) a známá je také účinkováním ve filmové hororové sérii Vřískot. Premiéra šestého pokračování je naplánovaná na příští rok. 

I Courteney Cox byste skutečný věk hádali zřejmě jen stěží. Na vině jsou plastické operace, které často podstupuje. Veřejnost ji za ně však odsuzuje, z jejího obličeje se totiž pomalu vytrácí mimika

Lisa Kudrow (58): Phoebe Buffay 

Je největší podivínkou z ženské trojice, ale nelze ji nemilovat. Phoebe Buffay prahne po dráze zpěvačky, a přestože hudebním talentem zrovna neoplývá, její píseň Smraďoch o smradlavé kočce vám v hlavě bude znít ještě dlouho poté, co ji uslyšíte. Má ještě dvojče, sestru Uršulu a bratra Franka, který se zamiluje do starší ženy, a protože nemůže mít děti, Pheobe jim odnosí trojčata. Scenáristé Přátel zakomponovali těhotenství do děje, Lisa Kudrow čekala přírůstek i v reálném životě. V roce 1998 se jí narodil syn Julian Murray (24). Otcem je reklamní ředitel Michael Stern (68), kterého si herečka vzala před 27 lety.  

Lisa Kudrow má možná pár vrásek navíc, ale jinak se vzhledově od seriálové Phoebe vůbec neliší

David Schwimmer (55): Ross Geller 

Bratr Moniky je vášnivý paleontolog a má smůlu na vztahy. Už od střední školy miluje Rachel, jenže než se dají finálně dohromady, bude mít zlomené srdce minimálně třikrát. Po sedmi letech mu krachne manželství s Carol, s níž má syna Bena, protože zjistí, že je lesba. Nevyjde mu to ani s Emily a svatba s Rachel v Las Vegas skončí také fiaskem. V poslední epizodě k sobě zase najdou cestu. David Schwimmer dostal nedávno roli v britském komediálním seriálu Intelligence (2020-2021) a za sebou má i spoustu filmů, jako například Šest dní, sedm nocí (1998), Duane Hopwood (2005) nebo Nula od nuly pojde (2006). Přesto bude vždycky znám především jako Ross Geller. 

Prošedivělý David Schwimmer o charisma nepřišel, co říkáte?

Matthew Perry (52): Chandler Bing 

Největší vtipálek z celé party dokázal diváky odzbrojit svým sarkastickým humorem pokaždé, když se objevil na obrazovce. To se ovšem nedalo říct o jeho partnerce Janice, jejíž hlas doslova trhal uši. Není divu, že když se dal dohromady s Monicou, fanouškům seriálu se ulevilo. Svůj vztah před ostatními dlouho tajili, než se rozhodli jít s pravdou ven. Když se z nich stanou rodiče, odstěhují se z bytu do domu. Matthew Perry exceloval v komediích Můj soused zabiják (2000) a Můj soused zabiják 2 (2004) po boku Bruce Willise (67), skvělý výkon předvedl i ve snímku Zmatená duše, ale Chandler Bing je zkrátka jen jeden. Během natáčení Přátel se herec potýkal se závislostí na lécích a alkoholu a musel dvakrát absolvovat odvykací kúru. Dnes má pěkných pár kilogramů navíc a bulvární fotografové jej občas zachytí tak, že by ho nepoznali ani nevěrnější fanoušci. 

THB, Skam, Euforie, Sexuální výchova: Nejlepší seriály pro generaci Z

Redakce / 06. 05. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia a Instagram

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM