VIP

Justin Bieber jako stroj na peníze: Vydělává závratné částky, domy a auta kupuje jako rohlíky, platí i soudy a psychiatry

Avatar photo Michaela Dočkalová
01. 03. 2023

Ještě před svými patnáctými narozeninami si vydělal neuvěřitelných 200 milionů dolarů. Od té doby mu další stovky milionů přibyly. Spoustu peněz ale utratil za soudy nebo nemovitosti. Justin Bieber žije velmi nákladným životem a pro mnohé z jeho okolí také dlouhodobě neudržitelným životním stylem. Za co zpěvák nejvíc utrácí?

Své debutové album My World vydal, když mu bylo třináct let. Za něj také inkasoval zmíněných 200 milionů. V roce 2017 časopis Forbes uvedl, že si zpěvák vydělává osmdesát milionů dolarů ročně. Už jeho vůbec první turné, které absolvoval v roce 2010 a 2011, mu bankovní účet obohatilo o 53 milionů dolarů. Za následující turné inkasoval hned 70 milionů. A turné z let 2016 a 2017 mu vyneslo už 250 milionů dolarů. 

Vládce YouTube

V roce 2011 spatřil světlo světa dokument Never Say Never, který sleduje život úspěšného zpěváka, ale s přílišným ohlasem se u diváků ani kritiků nesetkal. To však není vůbec důležité. I tak za něj Bieber dostal 73 milionů dolarů. S kritiky si totiž vůbec hlavu lámat nemusí, vždyť je jedním z nejúspěšnějších umělců na YouTube. Na této platformě ho sleduje skoro 70 milionů odběratelů, od spuštění svého profilu v roce 2007 má okolo 29 miliard zhlédnutí.  

Lidé kupují všechno, co propaguje

Nevydělávají mu ale jenom filmy a klipy, ale také spolupráce se světoznámými značkami jako Adidas, Beats, T-Mobile nebo Vespa. A to je jen zlomek firem, které mu platí za propagaci svých výrobků. A ještě pořád to není všechno. Justin Bieber uvedl na trh i vlastní parfémové vůně. Jedna z nich s názvem Someday se podle New York Times stala nejprodávanější vůní celebrit a zároveň nejprodávanější dámskou vůní v roce 2011.

Justin Bieber na Vespě

Velké změny

Na svém kontě má ovšem i další úspěch. Hned osm jeho alb se v žebříčku Billboard 200 umístilo na prvním místě. Tento rekord se v celé historii tohoto hodnocení podařil zatím jen jednomu jedinému člověku, Králi rock’n’rollu Elvisovi. Začátkem roku 2023 zpěvák také uzavřel dohodu s hudební společností Hipgnosis Songs Capital a prodal práva ke všem svým 290 skladbám, za což utržil 200 milionů dolarů. Člověk ani nemusí být matematik, aby si spočítal, že Justin Bieber ve svých osmadvaceti letech vydělal hotové jmění. Jenže spoustu z něj už také stačil utratit. 

Nemovitosti a auta jako rohlíky

Už ve svých osmnácti letech utratil za dům v Calabasas v Kalifornii 6,5 milionu dolarů. Mimo to si pronajal několik bytů a domů v Beverly Hills. Pronajal si i vilu v Londýně, která ho měsíčně vyšla na 132 tisíc dolarů. V roce 2018 se ale rozhodl zakotvit opět v Kalifornii a pronajal si sídlo v západním Hollywoodu za 55 tisíc dolarů měsíčně. Ale pořád to pro něj nebylo dost. Pořídil si i dům v kanadském Ontariu za 5 milionů dolarů. 

Justin Bieber fandí i autům. Od roku 2021 si prý koupil tucet aut v celkové hodnotě 4 miliony dolarů, těmi nejdražšími jsou suverénně Lamborghini Aventador a Mercedes Maybach S600.

Justin si luxusní Lamborghini pořídil už před 10 lety, od té doby několikrát změnilo barvu

Utrácí i za soudy

Spoustu peněz zpěváka stály i oplétačky se zákonem. Kdysi ho například policie zatkla za řízení pod vlivem alkoholu a dalších návykových látek. Také dostal tučné pokuty za ničení cizího majetku, ježdění na motorce po chodníku nebo za to, že si z Německa přivezl opici (tu skutečnou) a neměl k ní všechny potřebné dokumenty. V roce 2019 se před soudem ocitl kvůli tomu, že sdílel na sociálních sítích svou fotografii, ale neměl k ní potřebná autorská práva, neboť ji nepořídil on sám, nýbrž fotograf Robert Barbera.

Dost peněz utratí i za psychology a psychiatry, jelikož se několikrát psychicky zhroutil. Bieber toho za svůj dosavadní život stihl vydělat i utratit víc, než by běžný člověk dokázal za mnoho a mnoho životů. A rozhodně není všem dnům konec.

Zdroj: insider.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM