Saturday Night Fever /
Celý playlist
VIP

Při natáčení Harryho Pottera bojoval s alkoholem, dnes si hlídá soukromí: Daniel Radcliffe slaví narozeniny

Avatar photo Michaela Dočkalová
23. 07. 2023

Dodnes na něj pokřikují „Harry Pottere“. Daniel Radcliffe však není hercem jediné role. Takové prokletí ho naštěstí nepostihlo, ačkoliv veškeré další role, které po Harrym Potterovi stvořil, už nedosáhly takové popularity. Herec se ale nevzdává a věří, že další chvíle bezbřehé slávy má ještě před sebou. Vždyť slaví teprve 34. narozeniny.

Narodil se 23. července 1989 v Londýně a k herectví si přičichl už jako šestiletý, kdy ve školním představení dostal roli opice. Mohl se stát dokonce i novodobým Oliverem Twistem, jenže propásl svou životní příležitost. Aby vzápětí přišla jiná v podobě role Davida Copperfielda. Dva roky na to, přesněji v roce 2001, se pak objevil ve snímku Agent z Panamy. Tuto jeho roli ovšem zastínila zcela jiná. Kouzelníka Harryho Pottera ztvárnil ve filmových adaptacích knih nejúspěšnější spisovatelky všech dob J. K. Rowling.

Dobyla filmový i hudební svět: Na lásku ale Selena Gomez pořád čeká

Michaela Dočkalová / 22. 07. 2023

S čarodějem ke hvězdám

Bradavická škola čar a kouzel uchvátila celý svět, čtenáře a diváky všech věkových kategorií a Daniela tak vynesla do hereckého nebe a nesmazatelně zapsala mezi nejpopulárnější herce počátku nového tisíciletí. Potterovská filmová série trvala až do roku 2011, tedy celých 10 let. Mezitím proto Daniel neměl příliš času věnovat se jiným filmovým postavám. Jakmile ale Harry Potter skončil, pustil se do natáčení úspěšného hororu Žena v černém. Vyzkoušel si role dobrodružné, hororové a v roce 2017 si zahrál i v thrilleru Ztracen v džungli, v němž si vyzkoušel, jaké to je přežít v pralese. O tři roky později následoval další thriller Útěk z Pretorie. V minulém roce ztvárnil hlavní roli v životopisném snímku Weird: The AI Yankovic Story, v němž se převtělil do známého amerického zpěváka a skladatele. Daniel má na svém kontě i úspěšné seriály, v letech 2012 a 2013 hrál v seriálu Zápisky mladého doktora, od roku 2019 do roku 2021 zase v seriálu Nebe s.r.o. 

Po boku slavných žen ho jen tak neuvidíme

Už od dob natáčení Harryho Pottera nemá o ženy nouzi, dlouho měl ale problém najít si tu pravou. Během natáčení potterovské série randil s herečkou Laurou O’Toole. Po ní se na veřejnosti objevoval s další pro nás relativně neznámou herečkou Alanou Dawes. V roce 2010 krátce chodil s jakousi Olive Uniacke. Nevyšlo mu to ani s Rosie Coker, která ho prý opustila po dvou letech vztahu. V roce 2012 se při natáčení snímku Zbav se svých miláčků seznámil s herečkou Erin Darke. Zakoukal se do ní prý ve chvíli, kdy spolu natáčeli erotickou scénu. A jsou spolu dodnes. V dubnu letošního roku se jim dokonce narodil syn.

S Erin Darke tvoří pár už 11 let

Pít musel i při natáčení

Ačkoliv to na první dobrou vypadá, že je Daniel naprosto bezúhonný člověk, který na svém 34 let dlouhém životě nemá jedinou černou skvrnku, úplně tomu tak není. Po skončení natáčení filmů o Harrym Potterovi přiznal, že byl závislý na alkoholu a v závěrečných dílech dokonce jeho závislost přerostla do té míry, že se bez něj neobešel ani na place. Naštěstí alkoholismus i hluboké deprese dokázal ukočírovat, pomohla mu v tom hlavně terapie a odvykací kúra. 

Svou hvězdou na hollywoodském chodníku slávy má už od roku 2015

Zapomeňte na Muzikál ze střední: Zac Efron je hora svalů a pořádný drsňák, ze kterého ženy šílí

Michaela Dočkalová / 21. 07. 2023

Komik James Corden prodal dům: Nová majitelka z Hong Kongu si za 17 milionů dolarů bude užívat americký sen

Michaela Dočkalová / 18. 07. 2023

Zdroj: www.britannica.com, www.dailymail.co.uk, www.whosdatedwho.com, www.csfd.cz
Foto: Fred Duval / Shutterstock.com, Arturo Holmes / WireImage / Gettyimages, Jaguar PS / Shutterstock.com

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM