Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Trendy

Sbohem, skinny džíny: Žhavé trendy pro letošní rok velí prodloužit a rozšířit nohavice, vracejí se zvonáče

Andrea Machajdíková
15. 02. 2023

Je to definitivní: Skinny džínám, které se vyznačovaly super úzkými nohavicemi, odzvonilo. Které střihy denimových kalhot budou v kurzu letos?

Rok 2023 už bez okolků můžeme nazvat rokem denimu. Na většině přehlídek pro nadcházející sezónu totiž tento materiál dominoval. A tak je třeba se na džínovinu pořádně zaměřit a jako první samozřejmě doplnit do šatníku ty kalhoty, které jsou podle současného módního diktátu „ty nejlepší“.

Pohodlné, bláznivé i trendy: Pořiďte si teplákovku a vyrazte v ní do města

Karin Šnýdrová / 06. 02. 2023

Boyfriend džíny s proklatě dlouhými nohavicemi

Boyfriend džíny, které na první pohled vypadají jako půjčené ze šatníku vašeho partnera, patří mezi stálice už několik sezón. A ani letos tomu nebude jinak. Jen oproti minulým rokům budou mít ty nejvíce trendy boyfriend džíny super dlouhé nohavice. Ano, slyšíte dobře. Noční můra zablácených a roztrhaných nohavic je zpět. Ale když rafinovaně zvolíte délku, která končí opravdu těsně nad zemí, nebo budete často obouvat boty na platformě či podpatku, vaše džíny přežijí víc než jednu sezónu.

Zleva: 90s Baggy High Jeans H&M, 799 Kč; Široké džíny ONLY (prodává zoot.cz), 1.549 Kč

Cargo jeans neboli kapsáče

Už loni nenosily mladé módní influencerky prakticky jiné kalhoty, než právě denimové kapsáče (možná je občas vystřídaly za šusťáky). A právě vysoká popularita především u generace Zet je vystřelila až na módní výsluní. Můžete si pořídit střídmější kousek s nenápadnými kapsami, nebo do toho vlítnout po hlavě s obřími kapsami, které budou dominovat celému outfitu. Možná po počátečních rozpacích brzy oceníte, že do praktických kapes se dá ledacos schovat.

Zleva: Straight Low Cargo Jeans H&M, 799 Kč; Džíny cargo s kapsami Stradivarius, 799 Kč

Bootcut aka zvonáče

Móda se stále točí v nepravidelných cyklech, a tak je téměř jasné, že každý rok budou mezi novými trendy převažovat ty, které vlastně nejsou vůbec nové. Třeba takové zvonáče se zhruba jednou za pět let vrátí a pak zase tiše zmizí z povrchu módního. A letos opět hlásí návrat. Tentokrát se údajně hodlají v našich šatnících zdržet delší dobu. Takže, pokud jste dříve odolávaly, teď je ta správná doba oprášit starý kousek. Nebo pořídit zbrusu nový. Jen pamatujte na to, že ty opravdu stylové zvonáče mají lehce široké nohavice už v oblasti stehen (žádné skinny zkrátka letos nebudou).

Zleva: Džíny s nohavicemi do zvonu H&M, 799 Kč; Zvonové džíny Stradivarius, 699 Kč

Bokové džíny

Další velký návrat hlásí takzvané bokovky. Někdo je miloval, jiný nenáviděl. Tenhle střih totiž v oblasti bříška a boku neodpustí žádný, byť jen drobný, nedostatek. Pokud ovšem chcete okolí ukázat, že hodiny strávené dřinou ve fitku přinesly své ovoce, jsou pro vás jako stvořené. V létě k nim klidně přidejte zkrácené tričko a super outfit na festival je na světě.

Zleva: Bokové džíny s širokými nohavicemi Stradivarius, 799 Kč; Bokové džíny s širokými nohavicemi Pepe Jeans (prodává zalando.cz), 3.360 Kč

150 let v džínách: Od pracovních kalhot k uniformě všech generací

Kristýna Ševčíková / 20. 05. 2023

Nesmrtelná „džíska“: Nejlepší denimové bundy, které nikdy nevyjdou z módy

Karin Šnýdrová / 27. 07. 2022

Autorský článek 
Zdroj fotografií: Profimedia a archiv jednotlivých značek a prodejců

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM