Ranní klub /
Celý playlist
Trendy

Šaty z prvních podzimních kolekcí: V kurzu je samet, řasení i květinové vzory

Andrea Machajdíková
31. 08. 2023

Letní výprodeje už končí a obchody se pomalu zbarvují do podzimních barev. Všichni samozřejmě doufáme, že si ještě užijeme babí léto, ale v obchodech s oblečením už převládají bundičky, lehké kabáty a kalhoty s dlouhými nohavicemi. Naštěstí jsou tu šaty, díky kterým není přechod z letního šatníku na podzimní tak bolestivý. Jaké šaty ulovit? 

Podzimní šaty mají tu výhodu, že je unosíte i teď na konci léta, ale zároveň vám spolehlivě poslouží, i když přijdou podzimní plískanice. Jaké jsou letošní trendy?

Inspirace z přehlídkových mol

Přehlídky prestižních módních domů definovaly hned několik výrazných podzimních trendů. Co se týče šatů, často se opakovaly nejrůznější řasení a sklady, ať už to bylo klasické plisování, řasení zdobené výraznou sponou nebo třeba nápadné záhyby v dolní části šatů. Šaty s přidanou texturou nemusíte nijak složitě kombinovat s dalšími kousky, protože jsou samy o sobě velmi výrazné. Stačí nechat zbytek outfitu v jedné barvě, aby právě šaty vynikly. 

Neméně často se pak na přehlídkách objevovaly sametové šaty, které jsou pro podzim jako stvořené. A také oversized svetrové šaty, které v kombinaci s kotníkovou obuví nebo kozačkami vypadají naprosto skvěle.

Přehlídka Ganni pro podzim a zimu 2023

Inspirace z obchodů

Do jisté míry pronikly trendy z přehlídek i do běžných obchodů s konfekcí. Přidaly se k nim však ještě trendy, které jsou pro podzim naprosto nezbytné. Bez květinových šatů v typicky podzimních barvách by to totiž snad ani nešlo. A kromě nich v obchodech teď nejvíce narazíte také na jednoduché jednobarevné šaty rovného střihu, které třeba narozdíl od těch s nápadným řasením můžete kombinovat téměř s čímkoliv. Pořídit si basic šaty v bordó, khaki nebo hnědém odstínu je letos doslova módní povinností. A uvidíte, že nebudete litovat. Budete v nich chtít totiž strávit všechny dny, dokud vám to počasí dovolí.

Tipy na trendy podzimní šaty najdete v galerii:

Autorský článek

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM