Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Trendy

Puma má novou kolekci s českým malířem, vyrábí ji zodpovědně

Avatar photo Barbara Hacsi
24. 10. 2022

Spolupráce světových značek s globálními celebritami a návrháři je celkem běžná věc. Spolupráce českých značek s českými celebritami a návrháři samozřejmě také. Ale spolupráce světových značek s českými umělci je spíše výjimkou. Tentokrát jednu takovou ohlásila sportovní a streetwearová ikonická značka Puma. 

A navíc taky čím dál řidší, protože za poslední roky hodně společností, které tu měly zastoupení a kanceláře, začalo šetřit a kanceláře zodpovědné za náš region se přesunuly často do Polska. I když fungují spolupráce s influencery, není už tak časté, že výsledek je produkt, který vznikl společně.

Další díly (342)

Horská dráha a zodpovědnější výroba

Puma opět přichází ve spolupráci s českým designérem a malířem Janem Bicanem s originální kolekcí s názvem Horská dráha, která je inspirována životem samotným. Kolekce Horská dráha obsahuje klasické mikiny, cropped mikiny i trička z kolekce Puma Better. V kampani ke kolekci se objevují zpěvačky Zea či Dominika Hašková, moderátorka Martina Bechyňová i sám autor.

Značka má v rámci iniciativy Puma Better plán do roku 2025, kolik procent materiálů je recyklovaných, upcyclovaných, řeší za jakých podmínek se vyrábí nebo chce využívat elektřinu z obnovitelných zdrojů. 

Neděle
18:00 – 20:00
Trendy Expres
Dvouhodinovka o všem, co je trendy.
Barbara Hacsi

Kdo je Jan Bican? 

Jan Bican je 24letý český umělec, který přenáší malby a ilustrace na textilní produkty. Jeho kousky vychází v limitovaných edicích pod vlastní značkou thejbcollection. Honzovu tvorbu definují specifické tahy olejovými barvami, prvky rozpitého inkoustu nebo akrylové skvrny. Na svém triku má spolupráce s korporacemi jako je Puma nebo Zalando. Jeho rukopisem se pyšní i covery českých zpěvaček jako je Lenny nebo Dominika Hašková.

“Z opětovného spojení se značkou Puma mám obrovskou radost. Tentokrát společně přinášíme podzimní must haves, které potřebujete ve chvílích, kdy vám vlají vlasy a adrenalin s potem vytváří žár pomalou cestou nahoru. Stejně tak jako když jedete strmě dolů. Chlad, strach a samota se připomínají v intenzivních vlnách. Kdo by se v tom neviděl. Inu, ne nadarmo se tomu říká život. Horská dráha,” popisuje esenci spolupráce autor Jan Bican v tiskové zprávě.

Autor sám se stal jedním z modelů kolekce Horská dráha

Zdroj fotografií: Puma / Jan Bican / Jakub Zeman 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM