Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Trendy

Plážový volejbal nebo kraul v řece? Nudným sportům odzvonilo!

Karin Šnýdrová
Přestože počasí posledních dní blížící se léto nesignalizovalo, kalendář nelže. Doba dovolených je už opravdu za rohem. Pokud vám v žilách koluje adrenalin a gaučing není sport dle vašeho gusta, vyzkoušejte aktivity, které vás nenechají v klidu. Co takhle si na záda hodit tryskový batoh nebo si obout sedmimílové boty?
03. 06. 2022

Superschopnosti nejsou jen výsadou komiksových hrdinů, dnes už jimi může oplývat prakticky každý. Jaké vychytávky vám pomůžou vzlétnout a co dokáže zrychlit váš krok? Inspirujte se našimi tipy a vydejte se vstříc akčním dobrodružstvím.

Jetpack

Vodní sporty nejsou v našich končinách zájemcům k dispozici po celý rok. Protože se jedná o sezonní záležitost, využijte ji ještě před začátkem podzimu. Baví vás výzvy? Pak je pro vás jetpack ten pravý. Přestože je trošku náročnější na ovládání a můžete velmi snadno skončit pod vodou, létat s tryskovým batohem zvládnou nakonec i ti, kdo s ním nemají žádné zkušenosti. Ještě předtím, než si jej nasadíte, absolvujete desetiminutovou instruktáž na souši a pak už můžete zamířit k oblakům. Chcete jetpack vyzkoušet? Pak vyrazte do Vraného nad Vltavou, Hartvíkovic nebo Hradce Králové, kde vám ho zapůjčí. Rezervujte si ho předem, ale pozor, je určen jen osobám starším patnácti let.

jetpack-e76a9c906d.jpeg

Skákací boty

Jsou vlastně takovým upgradem trampolíny. S jejich pomocí můžete skákat neuvěřitelně vysoko a docílit efektnějších přemetů či salt, jen budete mnohem svobodnější. Jestliže vám nevyhovuje hopsání na místě, obujte pohádkové sedmimílky a vydejte se do světa. Skákací boty patří mezi dražší investice, jejich cena se pohybuje od 4000 Kč do 20 000 Kč. Obrátit se však můžete na půjčovny, kde si vyzkoušíte, jestli vás tahle vychytávka vůbec bude bavit. Máte strach z pádu? Pořiďte si chrániče i helmu a objednejte si hodinu s instruktorem.

Zorbing

Staňte se zorbonautem a nechte se zavřít do průhledné koule o průměru 3,5 metru. Až se v ní budete kutálet ze svahu, možná z vás vypadne pár sprostých slov, ale garantujeme vám, že na tento nevšední zážitek plný adrenalinu jen tak nezapomenete. Zorbing lze provozovat nejen na louce, ale také ve sněhu a ti méně odvážní se mohou vrhnout do aqua zorbingu. Možná, že si budou připadat jako křečci v kolečku, ale tato aktivita je dost fyzicky náročná. Tuhle zábavnou disciplínu můžete mimochodem provozovat i v noci, na osvětlené dráze. Tak co, bojíte se?

Wakeboarding

Čím dál větší oblibě se těší také wakeboarding a svědčí o tom množství parků, které najdete po celé republice. Wakeboardistovi nesmí chybět prkno s vázáním podobné snowboardu, neopren a samozřejmě helma. Po vodní hladině se sportovec pohybuje na vlnách na hrazdě, která je přidělaná buď za motorový člun, nebo na kabelový vlek. Tento sport je zkrátka něco mezi vodním lyžováním, snowboardingem a surfováním, takže ani zde není o triky nouze.

Paddleboard

Upřednostňujete-li pomalejší tempo, vsaďte na paddleboard. A ani ten si nemusíte hned pořizovat z vlastní kapsy, půjčovny vám ho pronajmou za pár stovek na den. Pokud vás to nadchne a chtěli byste vlastní, pořizovací cena startuje na zhruba pěti tisících. Je vhodný pro všechny věkové kategorie, a tak si na něm můžete užít spoustu srandy. Pádlování ve stoje vás navíc donutí zapojit svaly celého těla, takže pokud se mu budete věnovat pravidelně, těšte se na vypracované břišáky a celou figuru.

Kam dál? Noční můra, nebo splněný sen? Pyžamo už nepatří do postele, choďte v něm za bílého dne!

Zdroj fotografií: Profimedia, Zážitky.cz, Instagram

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM