Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Trendy

Jednorázové oční masky: Jsou jen instagramovým hitem, nebo opravdu fungují?

Andrea Machajdíková
23. 10. 2023

Maska pod očima, svíčka a sklenička vína. Tak tuhle “hygge” fotku má na svém instagramovém profilu snad každá influencerka. Jsou jednorázové oční masky jen vyjádřením aktuální domácí pohody, nebo opravdu umí zázraky?

Péče o oční okolí by měla být součástí každodenní pleťové rutiny, a to už zhruba od 25. roku života. Velmi jemná kůže pod očima je totiž mnohem náchylnější například k tvorbě vrásek, než zbytek obličeje. Základem je pochopitelně pravidelnost a dostatečná hydratace. Ideálním přípravkem pro oční okolí jsou speciální krémy pro něj určené, které mají trochu jiné složení, než běžné pleťové.

Oční krémy byste měla používat každý den, ideálně večer po důkladném vyčištění obličeje. Doplňkovou péčí jsou pak masky. Aktuálně jsou nejpopulárnější jednorázové hydrogelové polštářky, které přiložíte přímo na místo, kde vás trápí tmavé kruhy, vrásky nebo otoky, a necháte je zhruba deset až dvacet minut působit. I v tomto případě je nutné, aby byla pleť před aplikací polštářků důkladně odlíčená a vyčištěná.

Když masky po uplynutí potřebné doby působení sundáte a zbyde vám pod očima ještě nevstřebaná tekutina, vklepejte ji jemně pomocí prstů do kůže, nebo ji zapracujte pleťovým masážním válečkem, takzvaným rollerem.

Masážní váleček je skvělým pomocníkem při aplikování pleťových krémů, očních krémů i pleťových masek.

Fungují?

Účinnost masek se odvíjí od jejich samotného složení. Na kosmetickém trhu jsou k dostání desítky, možná i stovky různých hydrogelových polštářků, které se sice na první pohled nijak výrazně neliší, ale když si pročtete složení, liší se vlastně celkem výrazně. Důležité je, aby obsahovaly aktivní složky a účinná séra. Jen tehdy vám může maska opravdu pomoci s problémem, který vás trápí. Při boji s tmavými kruhy jsou ideální polštářky obsahující kofein, nebo niacinamid, s vráskami si zase dokáží poradit ty s obsahem retinolu. Pro celkové rozzáření a výživu očního okolí hledejte ve složení notoricky známou kyselinu hyaluronovou a ceramidy. 

Tip: Polštářky proti otokům používejte v případě potřeby, ty ostatní stačí aplikovat jednou až dvakrát týdně.

Kdy je používat?

Hydrogelové polštářky mají tu výhodu, že jejich aplikace i doba působení jsou poměrně krátké. Můžete si je aplikovat večer u televize, ale klidně i ráno před odchodem do práce, kdy vaši pleti poslouží jako příjemná vzpruha. Obecně ale platí, že pro ranní péči jsou ideální masky proti otokům a tmavým kruhům nebo ty, které podporují rozjasnění. Pro večerní rutinu se zase hodí masky proti vráskám a podporující hydrataci. 

Tip: Pokud vás ráno trápí otoky v očním okolí, dejte masku přes noc do lednice a ráno ji aplikujte při chystání se do práce. Chladivý vám zpříjemní ráno.

Tipy na jednorázové oční masky najdete v galerii:

Autorský článek

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM