Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Rozhovory

Tři Tygři: Nejvíce se k nám v Praze hlásí Ostraváci

Redakce
Tři tygři je v současnosti nejúspěšnější komediální a improvizační show v Ostravě. Pravidelně jednou měsíčně zcela beznadějně vyprodává ostravský klub Heligonka. Ve čtvrtek 26. května vstupuje do kin novinka Tři Tygři ve filmu: Jackpot. Všichni čtyři Tři Tygři – Albert Čuba, Štěpán Kozub, Robin Ferro a Vladimír Polák – navštívili Ranní klub rádia Expres FM nejen proto, aby pozvali lid do kina.
25. 05. 2022

Albert Čuba, Štěpán Kozub, Vladimír Polák a Robin Ferro mají velmi specifický projev. Přenést jejich improvizace do psaného textu je věc vskutku nelehká, proto pro zachování autentičnosti doporučujeme poslechnout si rozhovor v podcastu, případně zhlédnout video.

Sto tisíc Ostraváků v Praze

Tří tygrů je teď všude plno, jak zvládáte tu obrovskou popularitu, davy fanynek i tisíce děkovných dopisů?
Albert:
Dá se to zvládat. V Ostravě jsme vcelku v závětří. Ale třeba Štěpán má s dopisy docela honičku.
Štěpán: Je fakt, že mi přišel jeden takový dopis, který za tu honičku trochu stál.

Jaký druh korespondence chodí?
Štěpán:
Moje cílovka je 55+, takže většinou píší opuštěné matky se dvěma dětmi, jestli bych už konečně přijel do Přelouče a trochu jim pomohl s výchovou. Na což reaguji, že nepřijedu, že mi do toho něco přišlo. Ale chodí mi i fotky těch maminek z vany a to už není tak příjemné, protože si vždycky vybavím svoji matku.
Robin: I když miluju svoji ženu, tak je mi poměrně líto, že jsem se takhle rychle oženil, protože mi také chodí nějaké dopisy, ale slíbil jsem, že budu věrný až do smrti. Takže je to takové smutné trochu, ale jsem rád, Pája je úžasná.

Vaše popularita se dostavila, řekněme, ve zralejším věku, kdy už se rodiny zakládají…
Albert:
Je to tak.
Štěpán: Ale někteří z nás jsou tak zralí, třeba jako Albert, že tam by mohlo dojít až k rozpadu té rodiny.

Jak se vyrovnáváte s tím, že vás lidé na ulici poznávají a říkají třeba "To jsou ti sekáči z Ostravy"?
Štěpán:
Většinou ta slova končí na -áči, ale nejsou tam ti sekáči, je tam většinou čů- nebo tak.
Vladimír: Já musím říci konečně také něco. Je krásné, že se k nám hlásí, a to nejvíce a s patřičnou hrdostí, Ostraváci, kteří jsou v Praze. Napočítal jsem jich odhadem asi sto tisíc.
Albert: A je vtipné, jak říkají, že jsou také z Ostravy, jako by se omlouvali.
Robin: Zažil jsem krásnou věc, šel jsem na pivo a přišel za mnou týpek a omluvil se mi, že je z Brna.

Video ze studia Expres FM

Štěpán Kozub: Člověk se při humoru nesmí bát


Mladé holky nechtějí být za komičky

Jak probíhají konkurzy do Divadla Mír? Jaká jsou kritéria na herečky?
Robin:
Minimálně čtyřky.
Albert: Děkuji, Robine, uvedu to na pravou míru – mám pocit, že jsme udělali jeden jediný konkurz před pár lety na jednu konkrétní roli. Jinak spíš chodíme třeba na ostravskou konzervatoř sledovat například maturitní představení.
Štěpán: Jestli mohu doplnit, tak to, co my mnohdy hledáme, je natolik specifické, ale vlastně velmi jednoduché. Hledáme třeba mladou komičku. A v roce 2022 je to fakt úkol. Chodím nejenom na maturitní představení, ale i na ročníková představení. Většinou narazím na to, že mladé holky nechtějí být za komičky, chtějí spíš na jevišti trpět.
Robin: Je sranda a sranda. Zásadní je, že ty ženy si neumějí ze sebe udělat srandu.
Albert: Platí to i o komicích. Jako čtyři herci se asi shodneme, že je jednodušší sám sebe prožívat, vzít si těžký monolog a spolu s diváky se rozplakat. Ale rozesmát publikum je často mnohem složitější.

Na co se fandové, nejen Divadla Mír nebo Tří tygrů mohou těšit ve vašem novém filmu?
Albert:
Film bude vypuštěn do kin 26. května, bude k vidění po celé České republice v každém dobrém kině.
Robin: Pokud patříte mezi starší generaci a máte rádi komedie Buda Spencera a Terence Hilla nebo Žhavé výstřely, tak si to užijete, protože je to taková třeskutě zběsilá komedie.
Štěpán: Je to velmi nekonvenční film, na české poměry nemá obdoby co se obsahu a žánrů týká. Je to taková akční komedie, která nenaštve nikoho.
Albert: A je také třeba říci, že se rozhodně nejedná o nějakou sérii polepených skečů Třech Tygrů z YouTube, to rozhodně ne. Věděli jsme, že chceme vytvořit opravdový film, který bude mít děj, diváka bude bavit a také nám šlo o to, aby divák hlavním hrdinům fandil. A myslím si, že se nám to povedlo.
Vladimír: Ve filmu je spousta malých postaviček, kromě nás diváci uvidí mnoho skvělých herců, kteří nejsou tak známí, protože jsou to vesměs herci z ostravských divadel. Myslím, že je to svým způsobem i bonus tohoto filmu, protože člověk uvidí neokoukané tváře.

A máte nějaká očekávání, co se návštěvnosti týká?
Albert:
Nějaká čísla padala, myslím, že pokud by se nám podařilo vyrovnat úspěch Vyšehradu, tak by to bylo skvělé, ale my věříme, že Laviho překonáme. Jakkoliv je to skvělý film. Osobně mám velkou radost z úspěchu Vyšehradu a vnímám to jako novou energii českého filmu. Je to typ komedie, který se tu dlouho netočil.
Štěpán: My už jsme si s Kubou psali, on se s tím pomalu smiřuje.

Které filmové trháky ve filmu Jackpot Tři Tygři parodují? Kdy se zasmáli tak, že tím vzbudili pozornost? Jak Tři Tygři na Expres FM informují o dopravní situaci v Praze? A co znamená Brno pozpátku?
To uslyšíte v našem podcastu.

Jakub Štáfek: Filmový Vyšehrad si nebere servítky a má jediný účel, bavit lidi

Tři Tygři

Krotitel Albert: Z tygra povýšil na krotitele. Estét humoru a arbitr umění. Jeho ladná chůze je ozdobou každé savany i buše. Svou kořist posuzuje pouze z hlediska vnější dokonalosti. Dokonalost je i hlavní předností jeho samotného. Již se těší, až bude zastávat úřad prezidenta zeměkoule.
Tygr Štěpán: Ultimátní tygr. Alfasamec! Nic mu není svaté. Všechno a všechny sežere. Nebojí se nikoho a ničeho, do všeho jde prsama (nebo tlapama) Jeho hlavním poznávacím znamením je mohutný, ohlušující řev, kterým dokáže zpražit každého, kdo se mu postaví do cesty!
Tygr Robin: Citlivá duše. Jemný tygr, který má rád poezii a jí pouze kokosové ořechy. Nic ho nevyruší z jeho bezbřehého klidu, nikdy nekřičí a nikdy se na nikoho nezlobí. Má rád všechna zvířátka a angažuje se v boji za práva kytovců.
Tygr Vladimír: Zlobivec a inteligent. Sečtělá šelma, ozdoba všech knihoven a přilehlých kantýn. Odborník na diety a cvičitel hatha jógy. Majitel raketoplánu a organizátor každoročního setkání zápasníků sumo.

Tři Tygři ve filmu: Jackpot

Tři Tygři zaseknou drápy humoru i do filmových pláten! Ve zběsilé akční komedii se na dobrodružnou cestu za nečekanou výhrou vydá předposlední český akční hrdina a strážce Teritoria Milan (Albert Čuba), citlivá duše, prokletý básník a řidič tramvaje David Votrubek (Štěpán Kozub), orgán městské policie Robert (Robin Ferro), a snaživý, leč průměrný herec oblastního divadla Herbert (Vladimír Polák). Stanou se z nich přátelé, nebo rivalové? Najde David po cestě ztraceného otce, Robert lásku a sebevědomí, Milan Indulonu a slávu a Herbert vytoužené angažmá? Rozbije Milan chvatem z Krav Mňagy jackpot a zvolá nakonec David Votrubek své "vyhjáááál!"? Nebo to nebude tak jednoduché? Road trip z Ostravy do Prahy plný šílených událostí, nečekaných odboček (Brno?) a akčních scén jim totiž stíží nejen Davidův osobitý pohled na svět, ale také mafiánský boss Král taktéž toužící po miliónové výhře.


Kam dál? Denisa Barešová: Mluvme se starými lidmi, dokud můžeme


Úvodní foto: Expres FM / Filip Žemlička

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM