Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Rozhovory

Tereza Černochová: Monkey Business jsou splněným snem, obdivovala jsem je od začátku

Miloš Pokorný
20. 07. 2022

Hostem Ranního klubu rádia Expres FM byla zpěvačka Tereza Černochová. S Milošem Pokorným si povídala nejen o svojí současné kariéře, která je především spojená s kapelou Monkey Business, ale také o působení v dívčí skupině Black Milk nebo taneční soutěži StarDance.  

Další díly (943)

Bez Black Milk bych nebyla v Monkey Business

Skupina Black Milk, které jsi byla součástí, byla velmi úspěšná, ale byla vytvořená takzvaně uměle. Vy jste se s Terezou Kerndlovou a Helenou Zeťovou vůbec neznaly, neměly jste žádnou historii. Jde si vůbec vytvořit v tomhle stádiu nějaký vztah? 
Já myslím, že tam hraje velkou roli to, že ještě nejsi takzvaně hotový. Mně bylo 17, Tereze 14 a Heleně 20. To je strašně nízký věk. Myslím si, že kdybychom se potkaly už jako hotové ženské, tak bychom to přátelství navázaly snadněji. My jsme do toho byly hozené, nevěděly nic o showbyznysu. Ale vydrželo nám to pět let, užily jsme si spolu hodně srandy a natočily dvě desky. Ty jsou velmi dobře hudebně zvládnuté a my tam špatně nezpíváme. Kéž by v dnešní době existoval takovýto pop. Myslím, že to bylo úspěšné a že jsme to zvládly se ctí.

To že se to potom rozpadlo a my se přestaly vídat, je tím, že každou to zaválo někam jinam a projevila se ta rozdílnost. Byly jsme nastavené na jiný okruh přátel. I muziku jsme chtěly dělat jinak. Já jsem vždycky chtěla hrát s živou kapelou a strašně jsem obdivovala kapelu Monkey Business, která vznikla ve stejném roce jako my. Pokoušela jsem se postavit podobnou kapelu, ale zjistila jsem, že to není vůbec jednoduchá věc. A to, že jsem nakonec skončila v kapele, kterou jsem od začátku obdivovala, je splněný tajný sen.

Tereza Kerndlová i ty máte svou kariéru, ale o Heleně nemáme zprávy. Máte nějaký kontakt?
Nemáme. Vůbec žádný. O Tereze kromě sociálních sítí nevím nic, o Heleně nevím vůbec nic, myslím, že v těch sociálních sítích není aktivní. Vím jen, že se říká, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. My jsme z Black Milk dostaly úplné maximum a tím se to uzavřelo. Kdyby se to totiž neuzavřelo v tu dobu, tak bych ani nebyla s Monkey Business. Jsem šťastná, že to takhle dopadlo. Na druhou stranu, kdyby tenkrát Helena neřekla, že nám druhou desku pokřtí Roman Holý s Matějem Ruppertem, tak bych se s nimi nedala dohromady.

Celý rozhovor pro vás máme i ve videu

Tonya Graves: V devadesátých letech tady byla větší svoboda než v Americe

Redakce / 10. 01. 2022

Jsem hrdá na to, kam jsem se ve StarDance dostala

Máš můj velký obdiv, za to, že jsi šla do StarDance, co jsi tam předvedla. Kromě toho, že ses naučila tančit, dalo ti to ještě nějaký bonus navíc?
Já bych to trošku poupravila, zejména to, že jsme se něco naučili. Dalo by se spíš říct, že je to takový rychlokurz. Ty se toho moc nenaučíš. Naučíš se to číslo, které odtancuješ v přímém přenosu, ale nedá se říct, že to umíš. Získáš nějakou stabilitu, naučíš se točit, což mi dělalo hrozný problém, naučíš se zpevnit, což je pro ženy velmi důležité. Ale nám se stala moc hezká věc, my jsme se tam hlavně sešli v dobré partě. Nikdo nehrál žádné hry. Kdo strašně chtěl vyhrát, hned na začátku řekl, že je soutěživý a chce vyhrát. To se mi moc líbilo. 

A s jakou ambicí jsi tam šla? 
Po první tiskové konferenci jsem měla moc dobrý pocit. Pak jsem přišla domů, otevřela jsem bulvární časopisy a dočetla se, že jsem nejméně pravděpodobný člověk, který by se mohl někam probojovat, že jsem aspirant na vypadnutí. Takže nula. Už v tom showbyznysu jsem dvacet let, byla jsem smutná a říkala jsem si, proč jsem do toho lezla, když mi veřejnost nevěří. Někdo musí být na posledním místě, ale proč jsem to já. A pak jsem poznala svého tanečního partnera Dominika Vodičku, který vyhrál minulou řadu s éterickou bytostí, Verunkou Khek Kubařovou, A teď jsem nastoupila já ve své prostorové kráse.

Bylo mi jasné, že nejsem ta éterická bytost, která by mohla jít do finále a vyhrát. Takže jsem to brali střídmě a říkali jsme si, že když postoupíme do čtvrtého kola, kde bylo tango, tak to bude fantastické, protože tango mi šlo. A pak přišel jive. Líbí se mi, ale neumím ho. Říkala jsem si, že jestli nevypadneme v pátém kole, už je to fuk. A najednou bylo šesté, sedmé. A najednou nás čekal valčík a já věděla, že chci tančit na tátovu píseň Ona se brání. A přišel ten okamžik, kdy mě Dominik musel zvednout, protože my jsme neměli zvedačky vzhledem k mým proporcím, jen samé padačky. V osmém kole mě dvakrát zvedl a vypadli jsme. Měli jsme zůstat u padaček a byli bychom ve finále. Upřímně mě to hrozně mrzelo kvůli Dominikovi, protože mohl být podruhé ve finále. Pořád jsem mu psala, jak mě to mrzí.

Na další sólové desce dělám úplně sama

Ty jsi říkala, že točíš nějakou novou desku…
Stala jsem se naprosto soběstačnou. V létě jsem sama napsala jednu věc, jmenuje se Tváře žen. Je to pocta všem ženám, které přežily lágry 50. a 60. let. Do rádia jsem sice rozjuchaná, ale uvnitř dříme jiná síla. Dumající o životě, o věcech, o hodnotách a tak dále.

Album bude kdy?
Mám na to ještě rok. Já udělám třeba jednu píseň za tři dny, a nebo taky jednou za čtvrt roku. Pro mě je to obrovská výzva. Složit si text a hudbu sama, jenom to rozposlat mezi muzikantský kamarády a zeptat se, jestli je to správně nebo co je jinak. To mě naplňuje, že se stávám trošku erudovanější v té hudbě jako obecně.

Tereza Černochová

Narodila se 13. července v Praze legendárnímu Karlu Černochovi a jeho ženě Dagmar. V 17 letech se při natáčení potkala s Helenou Zeťovou a Terezou Kerndlovou, s kterými vytvořily dívčí skupinu Black Milk. V roce 2007 vydala s producentem Romanem Holým sólové album Small Monstrosities, v roce 2015 druhou desku Škrábnutí. O dva roky později vystřídala Tonyu Graves v základní sestavě skupiny Monkey Business. Na konci loňského roku se zúčastnila soutěže StarDance a s Dominikem Vodičkou se umístili na čtvrtém místě.

Daniela Písařovicová: Myslela jsem, že v České televizi dožiju

Miloš Pokorný / 14. 07. 2022

​Tono Stano: Nikdo si nedovolil omezit moji uměleckou svobodu

Miloš Pokorný / 12. 07. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM