Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Rozhovory

Ivana Chýlková: Každému bych doporučila, aby do StarDance šel

Avatar photo Miloš Pokorný
13. 10. 2023

Do Ranního klubu zavítala oblíbená česká herečka Ivana Chýlková. S Milošem Pokorným probrali účast ve StarDance, oblíbené role i dabingové zkušenosti. 

Další díly (997)

Překážky jsou od toho, aby se překonávaly

Máte nějakou roli, o které byste mohla říct, že je to taková vizitka Ivany Chýlkové?
Takhle jsem nad tím asi nikdy nepřemýšlela, ale třeba seriál Přítelkyně z domu smutku považuji celkovým zpracováním za výbornou věc, na kterou ráda vzpomínám. Pak mám ještě osobně ráda televizní film Hadí tanec od režiséra Petra Slavíka, kde hraji postavu Olgy Borské. Jinak ale nevím, co bych konkrétně označila za svoji vizitku.

Stalo se vám někdy, že jste vzala nějakou nabídku, ale později jste si řekla, že jste to neměla dělat?
To ne, vždycky se snažím představit si všechny možnosti, co by mohlo být, co by se mohlo stát, a když do toho jdu, tak prostě se vším všudy, protože každá překážka se vždycky dá překonat, když se člověk snaží.

Celý rozhovor si můžete pustit ve videu

StarDance je úžasný zážitek

Přeskočíme teď ke StarDance, kde budete tančit. Těšíte se, nebo bojíte?
Když mi zatelefonovali, tak jsem nejdřív řekla, že děkuji za nabídku, ale že do toho určitě nejdu, že to není nic pro mě. Pak jsem to řekla doma, že mi volali a dostala jsem celkem nářez, že jsem to měla vzít a jít tam. No, volali mi pak ještě asi dvakrát a nakonec jsem to teda vzala. Od té doby jsem se na to vlastně už těšila. Zatím jsme ještě ve fázi tréninků, ale už teď musím říct, že bych každému doporučila, aby do toho šel.

Takže vy jste teď ustřihla divadlo, natáčení a věnujete se plně StarDance s touhou vyhrát?
Ne, to vůbec ne, vítězství není můj cíl. Můj cíl je si to užít. Samozřejmě, že čím déle tam budu, tak tím ten prožitek bude větší, ale užila jsem si už aspoň ty tréninky. Věděla jsem o té účasti ve StarDance hodně dopředu, takže jsem si podle toho plánovala i ostatní práci, abych opravdu měla maximum času na tento projekt.

Eva Adamczyková: Ve StarDance mi dělá největší problém rumba a to, že se hrbím

Miloš Pokorný / 12. 10. 2023

Dabing pro mě není zajímavá disciplína

Máte nějaké rituály, než jdete hrát?
Ano, to mám, ale s dovolením bych si je chtěla nechat jen pro sebe. 

Další dotaz se týká dabingu. Je nějaká herečka, kterou byste ráda dabovala? 
Mě popravdě dabing vůbec nezajímá a nikdy ani nezajímal. Jediné, co jsem třeba chtěla zkusit, byly animované filmy. A najednou jsem asi za dva měsíce dostala nabídku na druhý díl Mimoňů, kde jsem propůjčila hlas postavě, která se jmenovala Odkráglová. To mě fakt bavilo. Ale lidi dabovat nechci.

Ještě musím zmínit jednu věc, protože je to podle mě jeden z projektů, který se opravdu povedl. Na mysli mám seriál Osada, který má divácký úspěch, navíc všichni herci, kteří tu byli a mluvili o něm, byli nadšení. Jaký jste z toho měla pocit?
Vzpomínám si, že když jsem četla ten scénář poprvé doma, tak jsem se opravdu hodně a upřímně smála rodině Rubalových. Petr Kolečko ten scénář perfektně připravil, a myslím, že lidi, co v Osadě hráli, to celé ještě povýšili. Bylo to skvělé.

S kolegyněmi z Osady se vídáme i v soukromí, říká Jana Plodková

Miloš Pokorný / 05. 10. 2023

Petr Kolečko: Pokračování Mostu bych rád, ale režisér je nepřítelem druhých řad

Redakce / 22. 11. 2021
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM