MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Zesnulý návrhář Virgil Abloh stále hýbe (nejen módním) světem

Redakce
V posledních dnech je v médiích opět často skloňováno jméno Virgil Abloh. Zesnulému návrháři se dostalo pocty na cenách Grammy, vzniká podle něj limitovaná edice luxusního Mercedesu, živo je i v módním domě Louis Vuitton a Virgilově značce Off White.
11. 04. 2022

Akademický přešlap

Debatu rozvířily hudební ceny Grammy. Akademici chtěli Virgilovi vzdát hold, u jeho fotky se objevil titulek „Hip Hop Designer, což zvedlo nejedno obočí. Virgil se pohyboval v hudebním průmyslu, věnoval se djingu, měl mezi hudebníky mnoho přátel, mnoho hvězd oblékal. Sám byl dokonce na Grammy nominován, a to v kategorii nejlepší obal, v roce 2012 totiž pracoval na albu Watch The Throne Jay-Z a Kanye Westa. Nevhodně použitý titulek opět rozvířil debatu, že Grammy neumí zacházet s umělci černé pleti.

Grammy 2022: Červený koberec ovládli muži v podpatcích

Luxus na kolech

O Virgilovi se také tento týden mluvilo ve spojitosti s jeho spoluprací s Maybachem. Už loni společně představili Project Maybach, odvážný koncept luxusního terénního kupé. Tentokrát je to ale skutečné auto, konkrétně Mercedes-Maybach S680. Sériově vyráběný model omezený na 150 kusů navazuje především barevností právě na Project Maybach. Hlavní je především luxus. Součástí spolupráce je kolekce oblečení a doplňků, která používá loga Mercedes-Benz, Mercedes-Maybach a Off-White.

Psali jsme: Maybach představil šokující koncept dvoumístného luxusního kupé

Maybach Virgil.jpg

Foto: Maybach

Náramky pomohou dětem

Pokračuje i spolupráce s Louis Vuitton a Unicef. I letos nabízí luxusní značka novou edici náramků se zámečkem. Z prodeje každého náramku jde sto dolarů na charitu. První edice vyšla před 2 lety. Během posledních šesti let značka LV přispěla dětskému fondu OSN UNICEF částkou přesahující 18 milionů amerických dolarů.

Virgil náramek Louis Vuitton.jpg

Foto: Louis Vuitton

Překvapivá edice Off-White

Nike potvrdilo pokračující spolupráci s se značkou Off-White, takže se můžeme i nadále těšit na další sneakers. Kolekce je zajímavá svým zaměřením. Že se dělají vánoční, velikonoční, prideové a další edice, které oslavují svátky, události, menšiny, je už celkem běžné. Off-White letos představilo kolekci pro ramadán. Ten začal s prvním dubna a končí 1. května. Kolekce obsahuje 17 kousků, najdete v ní teplákovou soupravu, tričko, mikinu. Obsahuje i krystaly Swarovski.

Jedním z poznávacích znamení Off-White je červený stahovací pásek s obdélníkovým koncem. Od roku 2016, kdy je značka používá, se je snaží zaregistrovat. Před několik kol (ne)schvalování a odvolávání se to letos podařilo. Off-White má na úřadu ještě několik podobných žádostí, v nichž se snaží zaregistrovat některá alternativní loga nebo třeba další typický znak, tedy popisná slova v uvozovkách, která se objevují nejen na teniskách, ale i dalších produktech.

Další novinkou je, že můžete Off-White nakupovat za kryptoměny. Přijímají například Bitcoin, Ethereum nebo Ripple.

Off-White Ramadan.jpg

Foto: Off-White

Kam dál? Amazon mění nákupy oblečení, s výběrem vám pomůže umělá inteligenceÚvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM