Expres FRESH! /
Celý playlist
Ostatní

Zajímavosti ze zákulisí kultovního filmu Pomáda

Redakce
Muzikálový film ze 70. let milují celé generace díky chytlavým melodiím i sympatickému obsazení. Během jeho natáčení se stala řada zajímavých událostí. Věděli jste o nich?
31. 08. 2021

Mnozí herci byli starší než postavy

Pomáda je příběh o středoškolácích, nicméně řada herců byla ve skutečnosti daleko starší. Například Stockard Channing, která ztvárnila Betty Rizzo, bylo v době natáčení již třiatřicet let. Jen o tři roky mladší byla Olivia Newton-John, tedy samotná Sandy. Naopak tím, že je v partě nejmladší, se mohl chlubit 23letý John Travolta. 

Quentin Tarantino své matce nikdy nedal ani penny


Tajemství písniček

K filmu Pomáda samozřejmě patří písničky. Některé ovšem měly trochu jiný příběh než ostatní. Takovou výjimkou je Hopelessly Devoted to You, kterou zpívá Sandy před domem, kdy v bazénku máčí papír a myslí na milovaného Dannyho. Ta se dotáčela, až když byl snímek hotový. Tvůrci si prý uvědomili, že Olivia v něm nemá žádnou pomalou píseň, a chtěli využít jejího hudebního talentu.

U písničky Greased Lighting, kterou zpívají kluci, zatímco opravují auto, se zase vyměnili interpreti. Původně ji měl zpívat Kenickie, John Travolta z ní ale byl tak nadšený, že přesvědčil režiséra, aby v ní zazářila jeho postava.

Tvůrci chtěli Elvise

Když se Frenchy zjeví strážný anděl, jde o Frankieho Avalona. Tato role přitom byla napsaná pro Elvise Presleyho. Bohužel slavný zpěvák v Pomádě hrát odmítl. Objevuje se tam o něm tedy jen zmínka, a to v písničce Look at Me I'm Sandra Dee zpívaná při dívčím pyžamovém mejdánku. Text přitom nejdřív obsahoval jméno Sal Mineo, tento herec byl ovšem 12. února 1976 zavražděn narkomanem, a tak ho tvůrci nahradili právě Elvisem. Děsivé je, že scéna měla být natočena ve stejný den, kdy byl Král Rock 'n' Rollu nalezen mrtvý.

50 nejlepších alb: Smrt kamaráda AC/DC přetavili v přelomovou desku


Sandy se jmenovala jinak

Původní příjmení Sandy bylo Dumbrowski. K Olivii Newton-John a jejím australským kořenům se ale nehodilo, proto Sandy známe už jako Olsson.

Legíny Olivii slušely, ale…

V poslední scéně, kdy se z šedé myšky stane přitažlivá kočka, má Sandy oblečené černé legíny, díky nimž jí postavu záviděla nejedna divačka. I přes štíhlost herečky jejich zip nedržel a Olivia si je musela zašívat.Úvodní foto: Profimeda

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM