Ostatní

Popelnicoví potápěči se stali hrdiny: Zachránili miminko

Redakce
Skupina "popelnicových potápěčů" v Novém Mexiku zachránila život malému miminku, které jeho osmnáctiletá matka odhodila do popelnice. Její hrůzný čin naštěstí zaznamenala nedaleká kamera a brzy tak byla dívka dopadena.
22. 03. 2022

Popelnicové potápění

Vybírání odpadků, kontejnerů či popelnic je dnes známo jako dumpster diving. Dá se také v překladu hovořit o popelnicovém potápění. Může jít o způsob, jak si chudí lidé zajišťují základní životní potřeby, ale také o životní styl, který provozují lidé, kteří tak chtějí zamezit plýtvání jídlem i ostatními hodnotnými věcmi, které lze ještě použít. Skupina tří takových potápěčů jednoho chladného večera v Hobbs v Novém Mexiku se hrabala v kontejneru, když zaslechla z jednoho z pytlů slabé kvílení. Původně si mysleli, že se jedná o kočku. Když rozbalili pytel, ze kterého zvuk vycházel, nestačili se divit. Nacházelo se v něm živé miminko, které mělo stále pupeční šňůru. Potápěčka April Meadow se miminka okamžitě ujala a snažila se ho držet v teple svého kabátu, zatímco její společníci Michael Green a Hector Jesso zavolali o pomoc na linku 911. Jen díky nim se miminku dostala včasná péče. Malý chlapec pak dostal jméno Saul. Miminko na své zachránce čekalo neuvěřitelných šest hodin, při záchraně již bylo podchlazené.

Matka zveřejnila video, kde její dcera vypadá jako posedlá poté, co přijala drink od neznámého muže

Matka vražedkyně

Díky kamerám umístěným na nedaleké budově se velmi rychle podařilo vypátrat matku miminka, která ho hodila do kontejneru v černém pytli. Kamery zachytily, jak s miminkem jedná skutečně jako s odpadky. Dospívající matka, osmnáctiletá Alexis Avila, pak policii tvrdila, že nevěděla, že je těhotná a poté, co porodila dítě v koupelně svých rodičů, zpanikařila. Policie však následně zjistila, že Avila svým přátelům a šestnáctiletému příteli před čtyřmi měsíci řekla, že je těhotná. Přítel ale policii řekl, že mu namluvila, že potratila. Nyní je Alexis Avila obviněna z pokusu o vraždu a zneužívání dětí, jelikož měla se svým přítelem sex, když byl podle zdejších zákonů nezletilý (věk souhlasu v Novém Mexiku je 17). Byla propuštěna do dvou hodin po zatčení poté, co složila nezajištěnou kauci 10 tisíc dolarů. Policii se k vyhození dítěte do kontejneru přiznala. Za čin hrozí dívce až 15 let vězení. Střední škola, kam dívka chodila, odmítla její případ komentovat.

Hrůzný a zbytečný čin

August Fons, úřadující vedoucí policejního oddělení Hobbs, řekl, že se za svoji kariéru ještě nesetkal s takovým případem. Zároveň poděkoval trojici potápěčů za záchranu života dítěte. Řekl, že pohotová reakce byla naprosto klíčová při záchraně života chlapečka. Také pochválil zasahující policisty, kteří okamžitě vypátrali matku dítěte. V Novém Mexiku přitom platí zákon o bezpečném útočišti, podle kterého může kdokoliv ponechat nemluvně ve věku do 90 dnů u personálu nemocnice, aniž by se musel bát trestního stíhání. Policie později provedla domovní prohlídku u rodiny Alexis Avila, kdy byly zajištěny fyzické důkazy, včetně zakrváceného oblečení. Dívčina matka vyšetřovatelům řekla, že o těhotenství své dcery nevěděla. Nyní se snaží otec i dědeček malého Saula dostat chlapce do své péče.

Nejmenší miminko na světě vážilo pouhých 212 gramů: Statečně bojuje dál


Úvodní fotka: Profimedia

Zdroj: Independent

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM