Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Tyto věci si s sebou slavné osobnosti vzaly i do hrobu

Redakce
Marihuana, spousta sladkostí, kotoučová pila i velrybí zub. To vše jsou věci, které si s sebou slavné osobnosti vzali do hrobu. Dokážete uhodnout, pro jaké známé osobnosti byly tyto věci natolik důležité, že s nimi chtěly být pohřbené?
07. 07. 2021

Bob Marley byl pohřben se svou kytarou, Biblí a marihuanou

Bob Marley byl pohřben 21.5.1981. Den před oficiálním pohřbem se konal průvod, který byl určený pro veřejnost, která tak měla možnost se také se zpěvákem rozloučit. Odhadem se ho zúčastnilo asi 100.000 lidí. Slavný hudebník věřil, že marihuana je posvátná a přinese mu osvícení. Nikoho tedy nepřekvapí, že si ji vzal i s sebou do hrobu. Další věcí, která ho doprovázela při jeho cestě na věčnost, byla Bible. Původně byl Bob Marley katolík, ale v roce 1960 konvertoval k rastafariánství, což je jamajské náboženství, které vzniklo ve 30. letech minulého století. Tato víra v sobě spojuje prvky židovství, křesťanství a animistické víry. Rastafariánství hodně pracuje s termíny, které jsou v Bibli používány. Není tedy překvapením, že tuto svatou knihu chtěl mít už navždy u sebe. Poslední věcí, se kterou je pohřben, je jeho oblíbená kytara.

profimedia-0129203499.jpg

Foto: Profimedia

Osobní asistenti celebrit: Jaká je náplň jejich práce? Zahřátí postele, držení pizzy i lepení náplastí na bradavky

Roaldovi Dahlovi nemohly chybět sladkosti

Roald Dahl je autorem slavné knihy Karlík a továrna na čokoládu. Jeho láska ke sladkostem začala už na základní škole, když mu bylo 13 let. Roald Dahl tehdy ve škole zdarma dostával čokoládu a pochoutku si natolik zamiloval, že si vysnil, že až jednou bude dospělý, stane se vlastníkem továrny na čokoládu a bude vymýšlet nové receptury a vychytávky. Jeho plány zhatila druhá světová válka, Roald Dahl neváhal a narukoval k letectvu RAF. Po skončení války se stal slavným spisovatelem, ale lásku k čokoládě choval stále. Roald Dahl zemřel v roce 1990 ve věku 70 let. Jeho vnučka pro něj uspořádala výjimečný pohřeb s vikingskými tradicemi na počest jeho norských kořenů a bojů, které v životě svedl. Jednou z těchto tradic je i pohřbení s věcmi, které pro daného člověka v životě hodně znamenaly. Není tedy překvapením, že Roald Dahl byl pohřben se svými milovanými sladkostmi. Mezi další věci, kterého doprovázely na věčnost, patřila kulečníková tága, oblíbené tužky a kotoučová pila (důvod proč zrovna tento předmět není znám).

20181119053505!Roald_Dahl.jpg

Foto: Carl Van Vechten, Creative Commons

Celebrity, které litují plastických operací: Posuďte sami, nevypadaly předtím lépe?

John F. Kennedy byl pohřben se symbolem jeho sběratelské vášně

Málokdo ví, že John F. Kennedy sbíral tzv. scrimshaw umělecké kousky, které jsou vyrobeny ze slonoviny či kostí a při procesu jejich zhotovení se využívá rytí a řezbářské práce. Jeden kousek z jeho sbírky pro něj měl však speciální význam. Byl to 24 cm dlouhý velrybí zub, na kterém byla vyryta prezidentská pečeť. Toto umělecké dílo zhotovil Milton Delan na přání Jacqueline Kennedy, prezidentovy manželky. Ta jej Kennedymu darovala jako vánoční dárek v roce 1962. V listopadu roku 1963 s ním byl Kennedy pohřben, nebyla to však jediná věc, která ho doprovázela na jeho poslední cestě. V jeho hrobu na Arlingtonském národním hřbitově se nachází i dopisy od jeho manželky a dvou dětí a zlaté manžetové knoflíčky.

profimedia-0068073472.jpg

Foto: Profimedia
Úvodní foto: ProfimediaDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM