Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Ostatní

Tomáš Ujfaluši: Gól od Řecka mě mrzí dodnes, měli jsme být mistři. Táta byl pes

Redakce
Do Ranního klubu zavítal bývalý fotbalový obránce a reprezentant Tomáš Ujfaluši. Jeho poslední fotbalovou štací byl klub AC Sparta Praha, před osmi lety se rozhodl ze zdravotních důvodů ukončit svojí kariéru, během které hrál za prestižní kluby v Německu, Itálii, Španělsku nebo Turecku. Za českou reprezentaci odehrál 78 zápasů. Je rozvedený, má dceru a mezi jeho koníčky patří golf nebo móda a věnuje se charitě.
20. 09. 2021

Bylo nějaké období, když jsi skončil s aktivní kariérou, že bys vůbec nesportoval?
Ano bylo, bezprostředně po tom co jsem skončil a chtěl si užívat života, který jsem předtím jako profesionální sportovec neměl, to znamená dát si trochu pivínko, knedlo zelo vepřo nebo smažáček, takže jsem vypustil na dva měsíce. Nicméně jsem se na sebe po těch 2 měsících podíval a přibral jsem asi 8 kilo, takže jsem začal něco dělat – hrát golf nebo hokej.

Kde jsi začínal svojí fotbalovou kariéru?
Pocházím z Rýmařova, takže v TJ Rýmařov, kde byl táta trenérem. A táta byl pes… tvrdý… až moc. Dokonce jsem se rozmýšlel mezi fotbalem a hokejem. Za celou kariéru mne pochválil tak třikrát, čtyřikrát a dokonce mi dodnes tvrdí, že byl lepším hráčem.

Pak následovaly Olomouc, Hamburk, Fiorentina, Madrid a pak jsi šel do Turecka. Když se ohlédneš, kde to bylo pro tebe nejlepší?
Určitě jsem měl to štěstí, že jsem žil v samých krásných městech, ale asi nejvíc se mi líbilo v Itálii – lidi jsou tam vstřícní a přátelští. Strávil jsem tam nejdelší dobu, asi 4 roky a vracím se tam nejčastěji.

Kdo byl tvůj nejlepší kamarád z klubu, který se o tebe staral a pomohl ti?
V Hamburku Marek Heinz, který mi pomohl v začátcích. S hledáním domu a dalšími věcmi. V Istanbulu byl jenom Milan Baroš, ten mi našel dům asi 5 minut od něj a strávili jsme spolu nádherný rok. Istanbul je úžasný město, ale člověk si musí dávat pozor, do jakých čtvrtí vleze. Pokud vás někdo pozná, tak je to šílený.

Co vlasy, ty jsi měl vždycky dlouhé vlasy, čelenku, jako starší jsi to pak řešil jinak. Řekli ti spoluhráči, aby sis čelenku sundal, že už to není dobrý?
Neřekli mi to kluci, ale uvědomil jsem si to sám, protože táta vlasy nemá, takže jsem si je užíval o pár let déle než on. Ale vyřešil jsem to jiným způsobem. Před sedmi měsíci jsem byl v Istanbulu pozdravit svoje kamarády a trenéra a shodou okolností byl na hřišti majitel kliniky, který mi nabídl, jestli si nechci nechat nastřelit vlasy, tak sem si je nechal nastřelit a vypadá to solidně.

Jeden z posluchačů se ptá, co bys uvařil ženě na rande, co je tvůj majstrštyk v kuchyni?
Myslím si, že dělám vynikající steaky, steak Fiorentina, samozřejmě s nějakou zeleninou. To by stoprocentně zapůsobilo.

Máš nějaký skrytý talent?
Řeknu vám to teda. Jako mladý jsem reprezentoval základní školu v Rýmařově ve zpěvu. Ale nějak jsem to nestihl rozvíjet.

A máš nějaký sen?
Ano, chtěl bych si zkusit dabovat, to se mi líbí.Foto: Tomáš Ujfaluši

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM