Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Till Lindemann zatčen ruskou policií, Rammstein slaví

Redakce
Till Lindemann, zpěvák kapely Rammstein, si v poslední době oblíbil Rusko. Natočil zde několik videoklipů svého donedávna dvoučlenného projektu Lindemann, trávil zde i hodně času během koronavirové pandemie a našel zde i několik firem, které s ním začaly spolupracovat. Ale jak se zdá, ruské vládě je zároveň i trnem v oku.
14. 09. 2021


Lindemann v poutech?

Podle informací, které přinesl například i prestižní magazín Metal Hammer, policie Tilla Lindemanna zadržela před několika dny v jeho hotelovém pokoji a převezla k výslechu. Frontman Rammstein měl ten večer sólově vystoupit na festivalu Maclarin For Homeland ve městě Tver, které se nachází 170 kilometrů od Moskvy. Zmiňovaný festival byl organizován na počest padesátých narozenin místního podnikatele a pivovarníka Maxima Larena, který je zpěvákovým velkým fanouškem.

Státní tisková agentura Sputnik News uvedla, že pořadatelé dali Lindemannovi možnost na festivalu vystoupit, pokud budou dodržena proticovidová opatření a zúčastní se jej pouze 500 lidí. Na poslední chvíli byla ovšem celá akce zrušena.

Čtěte také: Hudebníci za mřížemi


Policie zatkla i manažera

Podle informací některých dalších serverů byl zatčen nejen zpěvák, ale i jeho manažer Anar Reiband, který čelí obvinění, že lhal, když se do Ruska dostal na turistické vízum. Reiband ale cestoval do Ruska pracovně, neb podle všeho měl být právě on organizátorem zmiňovaného festivalu. Bohužel do dnešního dne se Lindemann ani jeho management k celému incidentu nevyjádřili.

Jak ale události posledních dnů naznačují, byl zpěvák opětovně vzat na milost, neb počátkem září vystoupil na oslavě v centru ruské metropole, kde naživo zapěl song Любимый город

Rammstein slaví, členové si jedou po vlastní ose

Co se kapely Rammstein týče, tak ta v říjnu oslaví již 19. narozeniny od vydání jejich kultovního hitu Feuer Frei. U této příležitosti rozjela slevu na veškerý sortiment svého shopu, který má co do činění s ohněm.

Co se hudebních aktivit jednotlivých členů týče, zpěvák Till Lindemann nedávno vydal kontroverzní singl Ich hasse Kinder, který doprovází nejen provokativní video, ale i velmi kontroverzní více než dvacetiminutový film, ve kterém se nešetří krví.

Richard Kruspe, druhý nejviditelnější člen kapely, mezitím ohlásil vydání nové studiové desky jeho sólového projektu Emigrate. Alba The Persistence Of Memory se dočkáme ještě letos na podzim.

Kam dál? Dříve normální, dnes nekorektní: Písně, které by už neprošly


Foto: Jens Koch / Universal

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM