Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Thriller vyšel před 38 lety

Redakce
EXPRES OLD(S)COOL: Michael Jackson - Thriller (1982) | Před 38 lety vyšlo nejprodávanější album historie – osmi Grammy ověnčený Thriller v produkci Quincyho Jonese. Revoluční klip k titulní písni pak Michaela Jacksona proměnil v zombíka dřív, než ho ze sebe (skalní fanoušci prominou) udělal on sám.
30. 11. 2020

"Z toho videa jsem byl ve svých devíti letech tak vyděšený, že pokaždé když se v MTV objevil první záběr, utíkal jsem z obýváku," svěřil se kdysi zpěvák CeeLo Green. Není divu, bály se ho všechny děti, ba i někteří dospělí. Čtrnáctiminutový hororový film, v němž se Michael Jackson mění ve vlkodlaka (respektive kočkodlaka) a poté v tančící zombie, natočil režisér slavných Blues Brothers John Landis.

Bezprostředně po premiéře videoklipu běžel v televizi dokument o jeho vzniku, což bylo také novum. Ikonický zombie tanec bývá často replikován – známá je verze v podání filipínských vězňů nebo rekordní flash mob v Mexico City z roku 2009, kdy na píseň tančilo 13 597 lidí.

V neposlední řadě nám slavný klip dal jeden z nejpoužívanějších GIFů – smějícího se Michaela, který v kině dlabe popocorn.

Foto: Sony Music Entertainment

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM