Večerní show
Radek Honc, Vladimír Pavlík
Celý playlist
Poslouchat online
Večerní show /
Celý playlist
Ostatní

Influencer a vizážista dokáže neuvěřitelné proměny žen

Redakce
Influencer a vizážista Arber Bytyqi pochází z Kosova a je to muž doslova mnoha rysů. Make-up z jeho dílny je umělecké dílo a ženy jsou díky němu proměněny k nepoznání. Specializuje se při své práci především na nevěsty, kterým na jejich den D připravuje dokonalý make-up, který vypadá jako Photoshop naživo.
03. 12. 2021

Svatební hora make-upu

Vzhled nevěsty bývá mezi hosty na svatbě jedním z nejoblíbenějších témat. Nejvíce většinou upoutají pozornost svatební šaty, ale neméně důležitou součástí dokonalého vzhledu je i svatební make-up. Kosovský umělec Arber Bytygi, který má sídlo v Prizrenu v Kosovu, poskytuje nevěstám dokonalou proměnu na jejich svatební den. Tento umělec poté fotografie z proměn pravidelně sdílí na sociální síti Instagram, kde díky své dech beroucí práci vizážisty nasbíral již přes 427 tisíc sledujících. Kromě fotek nevěst "před a po" můžete na jeho instagramovém účtu najít i několik módních a kosmetických projektů. Při své práci používá opravdu mnoho líčidel, a ačkoliv jsou jeho proměny opravdu šokující, zůstává otázkou, zda ženich svou nastávající pod vrstvou make-upu vůbec pozná.

První česká miss vyhrála už před 111 lety: Královna krásy Růžena Brožová předčila i francouzské modelky

Vizážistou od dětství

Arber Bytygi v jednom z rozhovorů řekl, že se o make-up zajímal, ještě když byl dítě. Mezi jeho první kresby patřily motivy dívek, očí nebo šatů. V pěti letech pak bral matčin make-up a hrál si s ním, takže tušil svou kariéru vizážisty již velmi brzy. Poté, co dokončil střední školu, si jeho rodina nepřála, aby nadále pokračoval ve studiu kosmetického průmyslu, jelikož v jejich kultuře bylo považováno za tabu, pokud v tomto odvětví pracuje muž. Nejprve si tedy udělal magisterský titul z ekonomie a teprve poté se vrátil ke svému snu a začal pracovat jako vizážista. Ke každé klientce přistupuje velmi pečlivě, kdy jako první ho zajímá, k jaké příležitosti si make-up nechává dělat. Poté ho zajímají konkrétní požadavky, představy, ale také i šaty, které si dotyčná osoba chce vzít. Design šatů prý totiž prozradí leccos o stylu klientky a pomůže mu s výběrem vhodného make-upu. Také pečlivě analyzuje obličejové rysy klientky.

Temné proroctví známé ruské astroložky: V roce 2022 nastane nový normál. Čeká nás extrémní počasí i vlna negativity, bod zlomu očekávejme v srpnu

Pracuje v týmu

Arberův tým tvoří 25 lidí, z čehož je 15 vizážistů a 10 vlasových stylistů. Všechny z nich si Arber vyškolil sám. Ročně prý obslouží více než tisíc nevěst. Nejvytíženější bývá v létě, kdy spolu se svým týmem obsluhuje až 60 klientek denně. Jsou však schopni obsloužit až 100 klientek denně. Pracovní dny začínají totiž velmi brzy a dbají na to, aby jejich rozvrh neměl absolutně žádný dopad na kvalitu poskytovaných služeb. Podle Arbera měl koronavirus dopad na počet obsluhovaných nevěst, jelikož spousta párů musela svatbu kvůli pandemii odložit. Arber se snaží podporovat lidi, aby se nebáli experimentovat s make-upem s tím, že je jako šperk na obličej. Dodává, že je skvělé si hrát s barvami a tvary a nebát se i velké proměny, protože na konci dne to můžete prostě smýt.

A co si o jeho práci myslíte vy? Vítězí u vás přirozená krása nebo preferujete dokonalý make-up?

Halle Berry přiznala, jaký nejnestydatější návrh dostala: Odmítla s tím, že praktika patří do filmů pro dospělé
Foto: Profimedia
Zdroj:
Instagram

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM