Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Taťána Brzobohatá: V Miss World hledají holku, která je nepotopí

Redakce
Jediná česká Miss World Taťána Gregor Brzobohatá nedávno oslavila 15 let od prestižního titulu. To byla vhodná záminka pozvat ji do Ranního klubu. Povyprávěla, jakou holku hledají v Miss World, nebo o tom, jak na ní působil Karel Gott jako chlap.
25. 10. 2021

Jak se ti dnes vstávalo?
Naštěstí bydlím nedaleko, takže to bylo fajn. Včera jsem byla na premiéře filmu Karel, nebyla jsem doma jako Popelka před půlnocí, proto se mi vstávalo se mi hůř.

A jak se ti film líbil?
Krásný, dojemný, ale smutný. O životě. Pánbůh nám občas nachystá věci, které nečekáme a je potřeba je přijmout. Film doporučuji, všichni jsme si poplakali.

Ty jsi měla možnost se s ním setkat. Jak na tebe Karel Gott působil jako chlap?
Neskutečný elegán, gentleman, okouzlující osobnost. Vtipný a milý. Dokázal vykládat o iluminátech, zednářích i tajemnu, a já mu to tak žrala. Mám na něj úžasný vzpomínky a nezapomenu, jak natočil zdravici pro mojí babičku k 85. narozeninám. Babička úplně odpadla a my z rodiny taky. Zařídil to Ondřej a já mu za to děkuji. Karel byl pro každou srandu.

Čtěte také: Martha Issová hraje Danu Zátopkovou díky nosu

Přihlásila jsem se sama

Minulý týden uběhlo patnáct let od chvíle, kdy jsi získala titul Miss World. Vidíš to dnes zpětně jako větší úspěch než třeba v době, když si titul získala?
Pořád se mi to zdá nepochopitelný a zároveň neskutečný, že vybrali právě mě. Dnes je jiná doba, letí jiné koncepty, soutěže, to prostředí se dost proměnilo a frčí to spíše online. Všechny soutěže, které mají za cíl najít mladý talenty a pomoci jim rozvíjet jejich potenciál, mají své místo, jenom je potřeba to uchopit. Ta éra Miss, jak jsme jí všichni znali a žrali, koukali na to, hádali se u toho, kdo vyhraje nebo nevyhraje, je pryč. Koukali jsme i na světové přenosy a celé to byl pro mne takový dětský sen a zároveň motivace to zkusit.

Kdo tě přihlásil do Miss?
Já. Dělala jsem modeling už předtím, měla zkušenosti i zvenku a říkala si, že by to mohla být cesta jak se zviditelnit a prosadit. Na té soutěži se mi líbilo to, že vyzdvihovala nejenom krásu, ale inteligenci, šarm. Ty holky nepůsobily hloupým dojmem, reprezentovaly určitou hodnotu společnosti a ženskou hodnotu jako takovou. To mě přitahovalo i z těchto důvodů a říkala jsem si, že by to mohl být určitý posun rozvíjet svůj potenciál po vlastní ose.

A vidíš v jednotlivých ročnících určitý posun nebo změnu trendů? Jeden rok vyhraje blondýna tvého typu a jiný zase někdo exotičtější?
Atributy jsou základní: Krása, inteligence, osobnost a psychická odolnost, protože nemůžou vsadit všechny karty na někoho, kdo se jim složí po týdnu ze stresu, nebo že neuvidí měsíc a půl svojí rodinu. Musíš být dobrý v komunikaci s lidmi, být reprezentativní, mluvit dobře anglicky. Jako vítězka Miss Word jsi ambasadorkou pro potřebné, a to je obrovský závazek – jsi pořád na očích. Oni hledají holku, která je nepotopí, která je neztrapní a která to dá. A je velmi těžké každý rok ze sto holek jednu vybrat.

Jako jediná Češka jsi získala titul Miss World. Když získáš tento titul, podepisuješ nějakou smlouvu – nesmíš se vdát, mít dítě, jíst špagety a tak?
Pamatuji si, že tam bylo něco jako, že nesmíš razantně změnit svůj vzhled – vlasy, stříhání, barvení atd. Pak jsou tam nějaké morální závazky, žádný striptýz, porno, opíjení se na veřejnosti atp.

Žiješ s hercem a muzikantem Ondřejem Brzobohatým – je manuálně zručný? On nám říkal, že ty jsi výborná kuchařka a prý umíš všechno.
To kecal. Nevadí mi uklízet, relaxuji u toho, odpočívám, takže uklízení mi nesmrdí. Ale vaření je čistě Ondřejova věc. Mnohokrát jsem byla překvapena, jak je Ondřej šikovný. Dokonce i krmítko na ptáky pověsil.

Rozhovor s legendou: Vladimír Mišík rozhodnutí ukončit koncertování nelituje, i když bylo těžké


Nezastaví se

Čím se zabýváš teď?
Pořád se věnuji modelingu, fotím, točím. Letošní rok jsem se rozhodla oslavit vlastními projekty – založila jsem vlastní značku Iconic by Taťána. Do této kolekce patří například kniha, která vyšla letos v květnu, jmenuje se Pokračování příště. Je vzpomínková, trochu biografie, je to odlehčené, lehkou rukou psané a lidi mi píšou, že je to i vtipné. A ještě jsem nechala do kolekce připravit můj deníkodiář, který je již venku. Zároveň vznikla krásná dárková kolekce – je v ní čokoládová terapie, výborná pražená káva a vonná svíčka, kterou jsem navrhla. Navrhla jsem i vlastní módní kolekci, kterou budu fotit v Hamburku, a vznikly ještě krásné hodinky. Je toho pořád dost.

A do budoucna?
Pořád něco chystáme s nadací. Lobujeme s neziskovkami z celého světa v OSN, aby byla přijata nová lidsko-právní úmluva pro seniory. Získali jsme ocenění od Ministryně práce a sociálních věcí za naší třináctiletou práci, a to i v době covidové, která byla těžká nejenom pro nás, ale i pro všechny seniory. A plánů mám hodně – osobních i pracovních, budu rozvíjet svojí značku a těšit se na příští jarní i letní kolekci. A také doufat, že ta doba bude lepší.

Jak se tenkrát Táňa chystala na svojí první soutěž? Jak vnímala konkurenci i atmosféru soutěže? Jaké závazky jí z titulu Miss World plynou? To vše uslyšíte v našem podcastu.

Taťána Gregor Brzobohatá

Zakladatelka Nadace Krása pomoci, influencerka a aktivistka, česká topmodelka, světová vítězka Miss World 2006 a ambasadorka OSN.

V roce 2008 založila Nadaci Krása pomoci, která podporuje seniory v ČR již 12 let a od svého založení podpořila finančně nad 250 projektů moderních sociálních služeb a stabilně každý rok financuje 17 projektů po celé ČR, které umožňují seniorům žít důstojně v domácím prostředí. Od roku 2008 nadace Krása pomoci podpořila domácí sociální služby pro seniory částkou přesahující 50 milionů Kč. Za dobu své existence pomohla tisícům českých seniorů žít kvalitnější život tam, kde si přejí, v jejich domovech. Pomohla tak předcházet umístění seniorů do ústavní péče. Vedle úspěšné mezinárodní kariéry v komerčním businessu se přes dvanáct let věnuje podpoře sociální oblasti a mentoringu. Je to jedna z mála mezinárodně působících osobností, která se zaměřila na podporu seniorů. Tímto zaměřením je fenoménem své doby a mladé generace, díky tomu byla v roce 2012 označena organizací World Network Of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) za mezinárodního lídra mladé generace.

Mio a Táňa.jpg

Kam dál? Divadlo VOSTO5 slaví čtvrtstoletí. Co stojí za jejich úspěchem?

Titulní foto: Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM