Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Taneční s rozpočtem omezeným: Ty nekrásnější šaty, za které dáte maximálně 1500 Kč, i dostupné obleky

Karin Šnýdrová
19. 09. 2022

Září je měsícem změn, zejména pro studenty. Po letní prázdninové pauze se vrací do školních lavic, postupují do vyšších ročníků a někteří z nich začínají chodit do tanečních. Pokud vám v šatníku chybí vhodná garderoba, nezoufejte. Poradíme, kde seženete ty nejkrásnější šaty do 15 stovek.  

Kromě společenských tanců se na kurzu seznámíte i se základními pravidly etikety. Brzy přijdete na to, že správný dresscode je prvním klíčem k úspěchu. I když vám valčík půjde na výbornou, špatné oblečení může vaši pověst zkazit během jediné minuty. Jaký střih sukně se hodí na parket a proč by měl každý gentleman nosit rukavice? 

Kam za kebabem: Máme pro vás tipy na nejlepší street food z celého Česka

Karin Šnýdrová / 09. 09. 2022

Pro slečny 

Ještě než s novými šaty zamíříte k pokladně nebo je objednáte online, dobře si rozmyslete, zdali jsou pro vás ty pravé. „Šaty bez ramínek nebo s úzkým střihem mohou na postavě sice vypadat skvěle, ale na taneční lekce nejsou ideální. Vršek bude neustále sklouzávat dolů, obepnutá sukně se vám zas bude vyhrnovat nahoru. A je úplně jedno, z jakého je materiálu,“ varuje před nedomyšlenými nákupy Linda Váchová, lektorka z taneční školy Besta Chrudim. 

Délka šatů

Jakmile se v šatech budete cítit nesvá, přestanete se soustředit na tanec a jediné, co vás bude v daný moment zajímat, bude to, aby se vám nestalo módní faux pas. Předejděte tomu a zaměřte se na šaty, u kterých žádný hororový scénář nehrozí. „Skvělým řešením jsou áčkové nebo kolové sukně. Jsou dostatečně široké a nepřekáží při párových tancích. Co se týče délky, šaty by neměly být příliš krátké. Na klasické hodiny se však nehodí ani velká večerní, tu upotřebíte na prodloužené nebo tematickém plesu. Každá škola to má ale jinak, záleží na lektorovi, který taneční vede,“ vysvětluje Linda Váchová. Vsaďte tedy na délku ke kolenům, případně midi. 

Počet outfitů

Lámete si hlavu nad tím, kolik šatů si do tanečních vlastně pořídit? Na obyčejné hodiny vám vystačí dvoje, které budete střídat. Pokud máte k dispozici veselejší rozpočet, můžete se samozřejmě odvázat víc. „Většinou se slečny snaží mít na každou lekci jiné šaty, takže pátrají třeba i v půjčovnách,“ říká Linda Váchová. Dobrou zprávou ovšem je, že v běžných konfekcích seženete šaty za pár stovek. Máme pro vás tipy na kousky do 1500 Kč! Vyberete si? 

S ozdobným vrškem 

Zleva: Numoco (prodává Bezvasport), 1499 Kč; Cool Boutique, 1490 Kč

Plisované i saténové 

Zleva: H&M, 1299 Kč; Cool Boutique, 1390 Kč

Ve výrazných barvách 

Zleva: Erika Fashion, 1129 Kč; Mohito, 499 Kč

S dlouhým rukávem 

Zleva: Gate, 548 Kč; About You, 889 Kč

Na prodlouženou 

Zleva: Vila (prodává Answear), 1199 Kč; Erika Fashion, 939 Kč

Pro gentlemany

Pánský oblek je sice nákladnější záležitostí, ale do tanečních stačí pouze jeden. Měnit se mohou jen košile s doplňky. Díky tomu docílíte pokaždé nového neokoukaného looku. „Poslední dobou se kluci ve stylingu opravdu snaží. Kapesníček v klopě mají sladěný s kravatou, nosí manžetové knoflíčky a nebojí se ani jiné než černé barvy obleku,“ prozrazuje Linda Váchová. 

Důležité doplňky

Kravata nebo motýlek je nutnost, rozhalenka se do tanečních opravdu nehodí. A jaký další doplněk by vám neměl chybět? Přestože opět záleží na jednotlivých školách a lektorech, rukavičky většinou preferují všude. „Je to z čistě praktického hlediska. V tanečních jsou studenti často nervózní a potí se jim ruce. Pokud mají rukavice, nikdo z páru si toho nevšimne,“ dodává Linda Váchová. Rukavičky jsou skvělým přínosem i v momentě, kdy má slečna světlé šaty. Partner musí mít svou ruku při tanci často položenou na lopatce partnerky, a jakmile má rukavičky, šaty neumaže. 

Zleva: Čtyřdílný oblek (sako, vesta, kalhoty a kravata) C&A, 3189 Kč; dvoudílný pratelný oblek (sako a kalhoty) Bonprix, 1999 Kč
Zleva: sako 1999 Kč, kalhoty 899 Kč, oba kousky Reserved; sako 1499 Kč, kalhoty 949 Kč, oba kousky H&M

Džíny pro podzim 2022: Jaké střihy se budou nosit? Zvonáče u holek, pohodlí u kluků

Karin Šnýdrová / 12. 09. 2022

50 odstínů make-upu od Rihanny, oční linky od Lady Gaga i řasenka od Victorie Beckham: Hvězdy a jejich kosmetické značky

Denisa Grofová / 09. 09. 2022

Zdroj úvodní fotografie: Shutterstock 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM