Ostatní

Smrtelné nehody při natáčení: Děsivé bouračky, pády i useknuté hlavy

Redakce
Tragická nehoda, která se odehrála na natáčení westernu Rust, kdy Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku Halynu Hutchinson, znovu vyvolala diskuzi o bezpečnosti zbraní na natáčení. V minulosti se při natáčení filmů odehrály skutečně děsivé nehody, které to byly?
26. 10. 2021

Kaskadérka se zabila na motorce při natáčení filmu Deadpool 2

Během natáčení pokračování oblíbeného filmu Deadpool se zabila kaskadérka Sequana "Joi" Harris. Vyšetřování nehody dočasně pozastavilo dokončení filmu. Při nehodě došlo k tomu, že kaskadérka narazila do obrubníku, načež byla vymrštěna do vzduchu a prolétla prosklenou výlohou. Vyšetřovatelé zjišťovali, zda byla nehoda vinou kaskadérky či filmového štábu, který dostatečně nezabezpečil natáčení scény. Ve zprávě, která byla vypracována agenturou dohlíží na dodržování bezpečnosti práce, je uvedeno, že této nehodě šlo předejít. Bylo špatně vyhodnoceno riziko kaskadérského kousku, chyběly zátarasy a kaskadérka neměla přilbu. Producenti filmu museli za porušení pravidel bezpečnosti práce zaplatit pokutu ve výši 289.562 dolarů.

Dávají zabrat režisérům i fanouškům: Mezi arogantní celebrity patří Uma Thurman a další slavní. Jaké star nepříjemně překvapí svou protivností?

Hrozivý pád během natáčení seriálu Walking Dead skončil smrtí kaskadéra

Kaskadér John Bernecker zemřel poté, co se při natáčení osmé řady známého seriálu Walking Dead zřítil z výšky 6,5 metru. Stalo se tak při natáčení scény na balkónu, ve které měl John Bernecker přepadnout přes zábradlí a přistát na záchranné matraci, která se nacházela pod balkonem. Jenže kaskadér matraci minul. Rodina Johna Berneckera se rozhodla s producenty seriálu soudit, byli přesvědčeni, že jejich milovaný John zemřel zcela zbytečně a nehodě šlo předejít. Nakonec vysoudili 8,6 milionů dolarů.

Při natáčení Zóny soumraku zemřely i děti

V červenci roku 1982 došlo k jedné z nejhorších filmových nehod. Byl při ní zabit herec Vic Morrow spolu s dvěma dětskými herci – Renee Shinn Chen a Myca Dinh Le. Stalo se tak při natáčení snímku Zóna soumraku. Právě se odehrávala scéna zachycující válku ve Vietnamu. Zmínění herci měli prchat před vrtulníkem, který je pronásledoval. Výbuchy speciálních efektů na scéně způsobily, že pilot nízko letícího letadla ztratil kontrolu nad řízením. Při následné havárii pak vrtule usekla všem třem hercům hlavu. Režisér filmu John Landis a čtyři další členové štábu byli obviněni z neúmyslného zabití. Soudní proces trval 10 měsíců, nakonec bylo všech pět obžalovaných osvobozeno. Rodiny obětí žalovaly Johna Landise, studio Warner Bros i Stevena Spielberga, nakonec se dohodli mimosoudně. Výše odškodného není známa.

Vědomostní kvíz: Znáte původ lidových rčení?

Tragická smrt talentovaného herce při natáčení filmu Vrána

Co se filmových nehod týče, je nejvíce diskutována smrt Brandona Leeho, nadějného herce a syna Bruce Leeho. Brandonovi bylo tehdy pouhých 28 let a měl slušně našlápnuto k velké herecké kariéře. Psal se rok 1993, když Brandon Lee natáčel dnes již legendární snímek Vrána. Při natáčení jedné ze scén vystřelil herec Michael Massee na Brandona z revolveru. Brandon Lee upadl na zem, v ten moment si ještě všichni mysleli, že to jen hraje. Brzy jim však došlo, že se stala tragická nehoda. Brandon byl převezen do nemocnice, kde svůj boj o život po šesti hodinách prohrál. Vyšetřování prokázalo, že k jeho smrti došlo v důsledku střely ráže .44 Magnum, která prošla místem poblíž páteře. Chybu udělali rekvizitáři, kteří z původních ostrých nábojů vytvořili náboje slepé a použili původní olověný projektil. Učinili tak z důvodu, že jim došly slepé náboje. Jedna kulka se zasekla v hlavni, a neštěstí bylo na světě. Brandonova smrt vyvolala velkou diskuzi o bezpečnosti používání zbraní při natáčení filmů. Scéna zachycující jeho smrt se samozřejmě do filmu nedostala, i když tomu řada fanoušků filmu dlouhou dobu věřila.Zdroj úvodní fotografie: Unsplash
Zdroje informací:
Cinema Blend, Deadline, BBC, USA Today, History

Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM