MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Seriálový tip: Volejte Saulovi

Redakce
08. 03. 2021

Tenhle článek bude hlavně pro fandy Perníkového táty, kteří si za posledních šest let nevšimli tohoto spřízněného seriálu. Ale i diváci touto kultovní sérií nepolíbení si mohou velkohubého právníka Saula Goodmana oblíbit.

Dost možná budou mít i lehkou výhodu, protože je nebude rozptylovat to lehké pomrkávání tvůrců, kdykoliv se nám rozhodnou na obrazovku přivést postavu známou z Perníkového táty. Ve spin-off prequelu se vydáváme společně se Saulem, kterého bravurně ztvárňuje Bob Odenkirk, šest let před začátek událostí z Perníkového táty. Kromě Saula, tehdy se ještě jmenoval Jimmy McGill, se do děje se pomalu začlení postavy z původního seriálu – drsný detektiv Mike Ehrmantraut, rodina Salamancových, Nacho Varga, restauratér Gus Fring a další. Dějem ovšem pořádně hýbají i postavy nové – Saulův bratr (a renomovaný právník s psychickou poruchou) Chuck McGill, jeho firemní partner Howard Hamlin či půvabná kolegyně Kim Wexler.

Beeter Call Saul 2 - amccom.jpg

V dosavadních pěti sériích jsme sledovali přerod Jimmyho McGilla, jehož hlavní životní ambicí je získat uznání staršího bratra, v bezskrupulózního Saula Goodmana, právního zástupce drogových mafiánů, který si chce hlavně nahrabat, jak ho známe právě z Perníkového táty. Pokud příběh Waltera Whitea znáte, zaujmou vás jistě i černobílé flashbacky z období po konci Perníkového táty, kde (POZOR SPOILER!!!) Saul na útěku před spravedlností pracuje ve fastfoodu.

Jestli vám legendární seriál Perníkový táta zatím utíkal, počkejte ještě s jeho sledováním. Na druhou polovinu roku 2021 je totiž ohlášená poslední šestá sezóna Volejte Saula, takže potom můžete sledovat všechna dobrodružství chronologicky (Volejte Saula – Perníkový táta – film El Camino). Jen se budete muset smířit s tím, že některé postavy budou v pozdějším ději vypadat mladší. A taky vám binge watching ukradne přes 100 hodin času. Ale kvalitně stráveného.

Volejte Saulovi (Better Call Saul)

Rok výroby: 2015 – 2021 (poslední série je ohlášena na podzim 2021)

Hrají: Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando, Michael McKean, Giancarlo Esposito a další

Kde sledovat: Netflix

Foto: AMC.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM