Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Rod Stewart míří s country na taneční parket

Redakce
Je mu sice už úctyhodných šestasedmdesát, ale stále umí držet krok s dobou. Řeč je o Rodu Stewartovi, který na listopad tohoto roku nachystal další studiovku. Zatímco posledními alby své posluchače spíše pohladil po duši, na nové desce hodlá oslovit i novou cílovku. Aktuálním singlem dokonce aspiruje po letech opět zabrousit i na taneční parket.
10. 10. 2021


Návrat k taneční hudbě

Není to poprvé, co jsme jeho hlas mohli slyšet v klubech a na diskotékách. Již v roce 1997 byl osloven tehdy populárním projektem N-Trance a společně dali hodně taneční hábit jeho legendárnímu hitu Da Ya Think I'm Sexy? V roce 2014 ho pro změnu požádali o spolupráci A$AP Rocky a Mark Ronson, kteří následně natočili skvělý singl Everybody.

Nyní se píše rok 2021 a Rod Stewart je opět v kurzu! Již 12. listopadu vydá svoje v pořadí 31. studiové album s názvem The Tears Of Hercules, na kterém namíchal hned několik hudebních stylů. Kolekci dvanácti písní bude tvořit devět autorských kousků, které doplní například coververze songů od Johnnyho Cashe nebo Marca Jordana. "Nikdy jsem tohle neřekl o žádné mojí doposud vydané desce, ale věřím, že tohle album je s přehledem to nejlepší, které jsem za dlouhá léta natočil," dodává ke své nové desce sám rodák z Londýna.

Velkou pozornost však nyní vyvolává aktuální singl One More Time. Sice jde v jádru o klasický country song, ale Stewart opětovně využil producentských služeb Kevina Savigara, který v minulosti produkovat například i songy George Harrisona, Sinead O'Connor nebo Marilyna Mansona. Výsledkem spolupráce obou pánů, kteří spolu poprvé dělali již v roce 1978, je velmi příjemná taneční píseň, která je jasný hitem na první dobrou.

Návrat Faces po 50 letech

Nové album Roda Stewarta sice ještě ani nevyšlo, ale legendární zpěvák už začal lákat na svůj další projekt. Koncem šedesátých let vstoupil do kapely The Faces, ve které hrál například i Ronnie Wood, nynější člen The Rolling Stones. Pokud vše dopadne dle plánu, legendární kapela The Faces se brzy vrátí s novým materiálem. Z původní pětice jsou nyní naživu už jen Kenney Jones, Ronnie Wood a Rod Stewart, ale údajně si opět skvěle rozumí, navíc mají hotových i několik nových písní. Bližší informace můžeme čekat již počátkem příštího roku.


Foto: Warner Music

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM