Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Robbie Williams prodává své honosné venkovské sídlo za sníženou cenu

Redakce
Britský hudebník Robbie Williams snížil v přepočtu o 40 milionů cenu, kterou požaduje za prodej svého venkovského sídla, kde doposud žil se svou manželkou, modelkou a herečkou, Aydou Fieldovou.
06. 10. 2021


Dokonalé místo pro rodinu, nebo strašák?

Robbie Williams koupil dům v roce 2009, dva roky předtím, než potkal svou budoucí manželku Aydu Fieldovou, za zhruba 11 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 240 milionů korun. Sídlo nese název Compton Bassett House podle nedaleké vesnici ve Wiltshire.

Podle zpěváka se jednalo o dokonalé útočiště pro jeho rodinu, v loňském roce však prostřednictvím sociální sítě prozradil, že mu dům občas nahání hrůzu, nikdy se v něm necítil doma a jeho dcera se v něm bojí spát. Dům je starý, pochází z roku 1935. V roce 1553 stál v Compton Bassett baronský zámek. V roce 1659 byl poprvé pojmenovaný Compton Basett House. V 19. století byl dům obestavěný cihlami a bylo přidáno falešné cimbuří, ale počátkem 30. let byla stavba zbořena. Dům Robbieho Williamse je ve skutečnosti bývalý blok stájí, který byl přestavěný na obytnou rezidenci právě v roce 1935. Počátkem 90. let minulého století byl dům značně pozměněn díky architektovi siru Normanovi Fosterovi, který dům vlastnil.

profimedia-0633706451.jpg

profimedia-0633372620.jpg

Fotbalové hřiště, tenisový kurt, heliport a další

Pro ty, kteří nevěří v duchy a mají hodně peněz, představuje Compton Bassett House úžasné místo k bydlení. Sídlo má vlastní fotbalové hřiště, tenisový kurt, bazén a dokonce i heliport. Netradičně koncipovaný dům zabírá cca 1858 metrů čtverečních, má opravdu velmi prostornou kuchyň, osm koupelen, několik atraktivně vybavených obývacích pokojů, luxusní apartmá pro majitele domu, dvě ložnice pro děti a další čtyři ložnice třeba pro návštěvy. Pro zaměstnance, které honosné sídlo těchto rozměrů potřebuje, jsou připraveny dva jednopokojové byty a samostatně stojící chata. Nouze není ani o relaxační prvky, jelikož v sídle naleznete krytý bazén, vířivku, parní lázeň či saunu, ke všemu pochopitelně náleží i šatny. Kromě toho se v komplexu nachází i posilovna nebo luxusní kino. Venku je pak nádherný altánek s výhledem na tenisový kurt, výběhy pro koně, jezírko s lekníny nebo trať pro čtyřkolky.

profimedia-0633372669.jpg

profimedia-0633372694.jpg

Z Anglie do Švýcarska

Dům, který původně vypadal jako idylický úkryt na anglickém venkově, se však ve skutečnosti nikdy nestal Robbieho domovem. Během několika měsíců si uvědomil, že to není místo, kde by se chtěl s Aydou usadit. Naplánoval tedy velké přeskupení jeho portfolia nemovitostí a rozhodl se pro koupi nemovitosti ve Švýcarsku. Robbie a jeho rodina se tam přestěhovali během pandemie již loni v létě a pronajali si dům na šest měsíců, aby zjistili, zda zde chtějí zůstat. Rozhodli se, že ze švýcarské vily poblíž Ženevy v přepočtu za cca 714 milionů korun udělají svůj hlavní domov. Robbieho dvě starší děti jsou již zapsány do nedaleké školy a Robbie se stal členem exkluzivního golfového klubu De Geneve poblíž svého sídla. Jejich vila se nachází na pozemku o rozloze 8500 metrů čtverečních. Podle všeho je tak Robbie konečně šťastný a se svou manželkou konečně našli přesně takový životní styl, který oba hledali.

Kam dál? Rihanna promluvila o novém albu: Čekejte nečekané


Zdroje: BHO, Country life, Mirror
Foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM