Odstranění klitorisu bylo v 19. a na počátku 20. století používáno k řešení celé škály sexuálních „poruch“. V té době byla za poruchu považována například i masturbace, jejíž následky měla být slepota či mentální retardace. Prevence tedy byla považována za nezbytnou. Kliterodektomie se také používala k léčbě nymfomanie, mánie, epilepsie či hysterie.
V 19. a na počátku 20. století během viktoriánské éry byly hodnoty velmi konzervativní až prudérní. Správné manželky byly považovány za asexuální a manželé s nimi tak měli sex jen velmi zřídka, jelikož pro pobavení využívali prostitutky. Sexuálně frustrované a zmatené ženy tak často končily v ordinaci lékaře, který jejich frustraci „vyléčil“ tím, že jim vlastnoručně pomohl k orgasmu.
Pokud lékaři nestačily jeho ruce, vzal si na pomoc tehdejší vibrátor, který byl údajně vynalezen proto, aby usnadnil práci gynekologům. S pomocí vibrátoru či obdobných pomůcek se také často léčila hysterie. O této neuvěřitelné praktice byl dokonce natočen film Vrtěti ženou z roku 2011.
V 19. a na počátku 20. století přišly na scénu pásy cudnosti, které fyzicky bránily mužům i ženám oddávat se svým touhám. Dámské kovové pásy cudnosti se dávaly kolem pánve jako spodní prádlo, zamykaly se a klíč od nich měli rodiče dívky nebo její manžel. Pás měl dívkám zabránit v masturbaci a vdaným ženám podvádět své muže. Existovaly však pásy cudnosti i pro muže, které obepínaly penis a také je nebylo možné otevřít bez klíče. Někdy měly dokonce na vnitřní straně bodce, aby muži dostali bolestivou upomínku pokaždé, když u nich došlo k erekci.
Během 17. až koncem 19. století používali lékaři k léčbě různých sexuálních „poruch“ také pijavice, které umístili spolu s roztokem boraxu na stydké pysky. Pokoušeli se tak u žen potlačit nadměrnou touhu po sexu či hysterii, která podle nich pocházela z příliš intenzivního pocitu ve stydkých pyscích nebo vagíně. Někteří si také mysleli, že nadměrnou chuť na sex způsobují toxiny ve vagině, které měly pijavice vysát.
Asi jste už slyšeli o studené sprše, která má krotit sexuální touhy. Ale lékaři v minulosti posunuli tuto koupel na zcela jinou úroveň, když příliš nadrženým ženám připravovali studenou koupel plnou hlávek salátu. Myšlenka byla jednoduchá. Koupel měla být natolik nepříjemná, že by ženu přešla veškerá touha po čemkoliv. Ze stejného důvodu bylo lékaři ženám doporučováno, aby nepoužívaly nadýchané polštáře či pohodlné postele, jelikož pocit pohodlí údajně probouzel jejich sexuální touhu.
Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroje: The Conversation, The Atlantic, Instagram