Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Novinky Expres FM pro 6. týden

Redakce
Red Hot Chilli Peppers se vracejí v nejsilnější sestavě s navrátilcem Johnem Frusciantem a novou deskou. Na nové album láká Liam Galagher, Charli XCX a možná i Arlo Parks. Výběr největších hitů propagují skotští Franz Ferdinand.
11. 02. 2022

Red Hot Chili Peppers – Black Summer

Red Hot Chili Peppers jsou zpět ve své nejslavnější sestavě s kytaristou Johnem Frusciantem a společně připravili dvanáctou řadovou desku kapely. Bohužel Fruscianteho návrat stál místo kytaristy Red Hotů Joshe Klinghoffera, který s kapelou spolupracoval od roku 2007. Klinghoffer se stal koncertním kytaristou jiné legendární kapely, Pearl Jam. Nové album Red Hot Chilli Peppers se bude jmenovat Unlimited Love a vyjde 1. dubna. O produkci se postaral opět osvědčený Rick Rubin a tohle je z alba první oficiální singl. Novou desku bude propagovat i turné, Česku bude kapela nejblíže 12. června, kdy vystoupí na festivalu Lovestream v Bratislavě, na klasické koncerty s předskokany A$AP Rockym a Thundercatem můžete vyrazit do Budapešti, Kolína nad Rýnem nebo Hamburku.

Čtěte a poslouchejte: Hudební kalendárium pro 6. týden

Liam Gallagher – Everything's Electric

Frontman britpopového fenoménu Oasis Liam Gallagher oznámil vydání své třetí sólové desky. Bude se jmenovat C'mon You Know a vyjde 27. května. Tohle je pilotní singl z alba. Jeho spoluautorem je velký fanoušek Oasis, frontman Foo Figters Dave Grohl, který do písně natočil i bicí.

Arlo Parks – Softly

Londýnská rodačka nigerijsko-čadsko-francouzského původu Anaïs Oluwatoyin Estelle Marinho, známá pod pseudonymem Arlo Parks, navazuje na svůj velmi úspěšný loňský debut Collapsed In Sunbeams, který získal cenu Mercury a aktuálně je nominovaný na Grammy. Její zcela nový singl by mohl být předzvěstí dalšího alba, podrobnosti ale v tuto chvíli nejsou známé.

Expres Top: The Weeknd sází na zástupy spolupracovníků

Franz Ferdinand – Curious

Plánovaný koncert skotských rockerů v Praze se bohužel z organizačních důvodů neuskuteční, tak si alespoň nasazujeme jejich nový singl. Jedná se o další novou skladbu, která se objeví na jejich bestofce Hits To The Head. Její vydání je naplánováno na 11. března.

Charli XCX & Rina Sawayama – Beg For You

Už 18. března vyjde pátá deska britské zpěvačky a skladatelky Charli XCX, která se bude jmenovat Crash. V dalším singlu z ní hostuje v něm v Londýně usazená japonská zpěvačka Rina Sawayama. Pokud vám bude refrén této skladby povědomý, tak vězte, že cituje dance-popový hit Cry For You od švédské zpěvačky September z roku 2006.

Charli XCX exkluzivně: Nová deska bude popová, chtěla bych moderovat


Foto: Red Hot Chilli Peppers

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM