Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Nové album CHVRCHES vznikalo přes oceán

Redakce
Každou neděli propojujeme deset nejhranějších písní Expres FM s novou hudbou, která v týdnu začala rotovat éterem A k tomu ještě přidáváme jeden hudební bonus v podobě tipu, který (zatím) český éter neobjevil.
19. 06. 2021


Novinka: Jungle – Talk About It

Dvojice Jungle nám už představila singl Keep Moving, teď přichází s druhým poselstvím z alba Loving In Stereo. To pánové plánují vydat 13 srpna, což bude mimochodem jediný pátek 13. v tomto roce. Tak si to snad Josh a Tom dobře rozmysleli.

10. Sigrid – Mirror

Norsko je země chladného podnebí, ale taky velkých hudebních talentů. Jedním z nich je zpěvačka Sigrid, která nahrála před lety skvělý debut s názvem Sucker Punch. Druhá deska je prý na cestě. Na ní by měl být i singl Mirror.

Novinka: Manic Street Preachers – Orwellian

Manic Street Preachers letos oslaví 35. narozeniny. A oslaví je, jak se na kapelu téhle velikosti sluší a patří – novým albem. Čtrnácté album Jamese Deana Bradfielda a jeho party ponese název The Ultra Vivid Lament. Datum vydání je plánované na 3. září. Manic Street Preachers z alba vybrali pilotní singl Orwellian.

9. Alice Merton – Vertigo

Kanadsko-britsko-německá zpěvačka Alice Merton si v Česku párkrát zahrála, nejen z tohoto titulu jsme pro vás zařadili předminulý týden její nakažlivý song Vertigo. A pokud jste trochu ztráceli balanc, pak to bylo možná právě Vertigo, co vás dostalo.

Novinka: Bella Poarch – Build A Bitch

Bella Porch pro uživatele Tik Toku není neznámé jméno. Tato filipínsko-americká holka má na této síti přes 70 milionů followerů a zaujala lip syncem britské rapperky Millie B. Ale nezůstalo jen u předstírání zpěvu. Následně natočila debutový singl Build A Bitch, který byl označen jako největší debut v historii YouTube. Tak to alespoň viděli Warneři, u kterých má Bella Porch smlouvu.

8. Jake Bugg – Lost

20. srpen je dalším milníkem v hudební kariéře Jakea Bugga. Vyjde totiž jeho album Saturday Night, Sunday Morning. Sám o něm mluví jako nejzábavnějším, co kdy udělal. Singl Lost mu dává za pravdu, jedná se o svižnou taneční záležitost.

Novinka: MYDY – Deafening Silence

Doposud jsme měli možnost slyšet MYDY (Rabycad) jako energickou nálož hudby. Tentokrát – a může za to (jak jinak) pandemie a lockdown -, je tu Žofie Dařbujánová s pomalou, ale velmi silnou nahrávkou Deafening Silence. Nutno říct, že tahle lehce personálně pozměněná kapela to má zatím jako vybočení ze svého stylu. Zda jich bude víc, se ukáže na pátém albu, které by mělo být hotové příští rok.

7. Sharon Van Etten & Angel Olsen – Like I Used To

Do singlu Like I Used To spojily síly dvě výrazné ženy amerického hudebního průmyslu. Jednou z nich je Sharon Van Etten a druhou alternativní děva Angel Olsen. Mimochodem tento song jim produkoval John Cogleton, chlapík, který má na svém seznamu Bombay Bicycle Club, Future Islands, Milese Kanea, Clairo nebo legendární Blondie.

Novinka: Lorde – Solar Power

Novozélandská zpěvačka Lorde má čtyřleté pauzy mezi alby. Po Pure Heroine a Melodrama přichází s třetím řadovým albem Solar Power, na kterém pracovala s Jackem Antonoffem z kapely Bleachers. Ten má ve svém producentském deníčku práci s Taylor Swift, St. Vincent nebo Lanou Del Rey. Lorde se nijak netají s tím, že se hodně inspirovala kapelou Primal Scream. A tahle skotská parta potvrdila, že to cítí jako poklonu, navíc, když song funguje. Singl Solar Power s sebou nese jednu zajímavost – o vokály se postaraly etablované zpěvačky Clairo a Phoebe Bridgers.

6. The Vaccines – Headphones Baby

The Vaccines dotáčejí poslední věci na svoji pátou desku. Název zatím neznáme, a tak se musíme spokojit s prvním singlem, který předčasně vypustili mezi lid. Jedná se o nahrávku Headphones Baby.

5. Holly Humberstone – The Walls Are Way Too Thin

Kdo bydlíte v paneláku na Jižáku, víte nejlíp, že tam jsou stěny hodně tenké. Své o tom ví i Holly Humberstone, která svůj nový song The Walls Are Way Too Thi umístí ještě s dalšími na plánované podzimní EP.

4. MK – Chemical

Mark Kinchen aka MK doslova vystřelil v roce 1993 songem Always A Love Changes. Jeho nový letní singl Chemicals, bude jistě žádaným artiklem v rámci rozjíždějících se mejdanů a festivalů.

3. Wolf Alice – Smile

Tahle kapela si odehrála svůj první koncert v prosinci roku 2010. Wolf Alice začali jako duo, později se k Ellie a Joffovi připojil basák Theo a bubeník Joel. Od té doby stihli Wolf Alice nahrát tři výjimečná alba. To poslední se jmenuje Blue Weekend a z něj jsme tu měli poslední nahrávku Smile. To bylo místo třetí.

https://www.youtube.com/watch?v=bPGZYduZdK8

2. Celeste – Tonight Tonight

Zpěvačka Celeste v lednu zazářila se svým debutovým albem Not Your Muse. Hned v prvním týdnu po vydání vyskočila na vrchol albového žebříčku na britských ostrovech. To se mezi ženami naposledy povedlo Jess Glyne před více než pěti lety. Server Metacritic, který shromažďuje kritiky ze všech koutů světa, zaznamenal u alba průměrné hodnocení 81 %.

Top Tip: KUU – Dancing In The Dark

Na světě je další superskupina, v níž se sešly tři hvězdy taneční hudby. Alex Metric, Riton a Shungundzo se spojili pod značkou KUU. Nebylo prvotním záměrem udělat společný projekt, ale když seděli ve studiu při jedné práci, zjistili, že je to velká zábava a nakonec by to mohlo být součástí něčeho velkého. Singl Dancing In The Dark je už třetím počinem, který vzešel z téhle společné dílny.

EXPRES TOP: CHVRCHES – He Said She Said

Kapela CHVURCHES se před několika měsíci rozpojila na domácí skotskou a zahraniční (tedy americkou) větev. Po sítích spolu konzultovali, jak bude hrát jejich nová deska. Teď už se čeká jen na ten správný čas, kdy deska Screen Violence spatří světlo světa. Dnem D bude 27. srpen. Píseň He Said She Said je pilotním singlem.

Kam dál? Z Penny Lane do Folsomské věznice. Výlety se známými písněmi


Foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM